Jump to content

Преместване на IPB за начинаещи


Препоръчан пост

Иамм серия от проблеми, като основния е с премстването.

 

Понеже не мога да инсталирам коректно IPB на един безплатен хост, качвайки и инсталирайки Invision Power Board, реших да го инсталирам на моя уебсървър и да го премстя. Причината за това е че тъпия FTP клиент(който и да ползвам) не качва абсолютно всички файлове, ами пропуска някои(най-вече изображения за скина IP.Board.Pro). По тази причина въпросният скин става неизползваем. Таблиците и менютата са мъ бели и прозрачни, липсват икони за форумите и почти всичко. Това, от своя страна прави неизползваеми и други скинове, понеже по няккаъв начи те са свързани с IPB.Pro и без той да е изправен са омазани и те.

 

Основните стъпки при преместването ги знам, но само на теория. И да ги следвам не се получава. Експортвам базата данни на форума(phpmyadmin), инсталиран на уебсървъра ми на SQL-фаил, както трябва да бъде. Импортвам я в базата данни на безплатния хостинг, променям въпросния conf_global.php на качения форум, но излиза следното съобщение:

IPS Driver error. Дъра-бъра...

 

Надявам се някой да ми помогне :) Ще съм благодарен, ако дадете и някакви туториали като за ламери ;)

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Привет,

 

Провери какво пишеш в полето за host на базата с данни (принципно доста хора пишат localhost, а то е нещо друго). Също така може да си объркал паролата, потребителското име или името на базата с данни. Пиши след като провериш тези неща, за да продължа с обясненията.

Link to comment
Сподели другаде

Привет,

 

Провери какво пишеш в полето за host на базата с данни (принципно доста хора пишат localhost, а то е нещо друго). Също така може да си объркал паролата, потребителското име или името на базата с данни. Пиши след като провериш тези неща, за да продължа с обясненията.

Тези неща си ги спазвах, но се оказа някакъв SQl-ски проблем, с който не съм много запознат. Сега става безпроблемно и дори тествах няколко пъти :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...