Jump to content

Проблеми с Windows Movie Maker


Препоръчан пост

Здравейте! Windows Movie Maker е програмката, с която започнах да правя клипчета. В началото си мислех, че няма никави почти възможности, но е добра за начало. В последствие и поразучих ефектите и си я харесах още повече. Има много ефекти, много видове надписи, нейно предимство пред Сони Вегас... Лошото е, че 1-2 месеца след като започнах да работя с нея, тя започна да прави проблеми. Или се самозатваряше, или блокираше, или забиваше, а вече горе-долу на 5 минута след като съм я отворила, целият ми компютър забива. С Уиндоус ХР съм, и ще бъда много благодарна, ко някой ми каже как да си реша проблема.
Link to comment
Сподели другаде

Ха-ха - нещо проблемите са ни абсолютно еднакви с видеообработката. Пък аз си мислех, че те са заради К/В/истата, ама не са. Спрях да работя с муви мейкъра за около седмица, поработих малко с улийд пакета за видеообработка, после се върнах на мейкъра и за сега нямам старите проблеми... :giggle:

Стана като във вица с неработещата кола на Гейтс...

Link to comment
Сподели другаде

Ами, аз го бях зарязала за месеци, докато не ми дойде на ума да правя клип с превод на една песен. А не мога да отрека, че надписите на муви мейкъра са много по-яки от на сони вегас. Но... пак същата история, че и по-зле, а в това имаше само надписи и снимки! Явно ще трябва наистина да си преинсталвам Уиндоуса, което си ме плаши, имайки предвид колко много .ехе файлове имам да записвам на дискове, за да не ги изгубя. Да се надявам,че поне муви мейкъра за виста ще е по-добър от този за ХР.
Link to comment
Сподели другаде

Ами, аз го бях зарязала за месеци, докато не ми дойде на ума да правя клип с превод на една песен. А не мога да отрека, че надписите на муви мейкъра са много по-яки от на сони вегас. Но... пак същата история, че и по-зле, а в това имаше само надписи и снимки! Явно ще трябва наистина да си преинсталвам Уиндоуса, което си ме плаши, имайки предвид колко много .ехе файлове имам да записвам на дискове, за да не ги изгубя. Да се надявам,че поне муви мейкъра за виста ще е по-добър от този за ХР.

:offtopic: Нямаш ли други дялове за да запазиш .ехе файловете си, и да преинсталираш Уиндоус като не записваш никакви дискове :)

Link to comment
Сподели другаде

:offtopic: Нямаш ли други дялове за да запазиш .ехе файловете си, и да преинсталираш Уиндоус като не записваш никакви дискове :)

Aми, аз съм малко на вие с компютрите... Ако ги прехвърля на D, а принсталлирам Уиндоуса на С, ще се запазят ли?

 

Ще преинсталираш Windows и ще слагаш Vista заради една Movie Maker?!? ЛЕЛЕ! По-добре си оправи кашата с кодеците или преинсталирай самата Movie Maker.

Не само заради това. Компа много забива. А и Уиндоус ами е от за мене тъпата пиратска версия на ХР на български. Компа на кръсницата е с 700мх по-малък процесор, от същото място е пръчван, ама е с хубав Уиндоус и работи по-бързо. А относно кодеците, имам K-lite codec pack, не съм чувала за друг. Муви мейкъра я преинсталнах, ама същата работа абсолютно.

Link to comment
Сподели другаде

Ами разбира се. Принципно като се преинсталира Уиндоус се форматира C-то, демек не остава нищо в него, и се инсталира Уиндоус на него. И ако запазиш нещо на D-то, то ще си стои там ;)
Link to comment
Сподели другаде

Не само заради това. Компа много забива. А и Уиндоус ами е от за мене тъпата пиратска версия на ХР на български. Компа на кръсницата е с 700мх по-малък процесор, от същото място е пръчван, ама е с хубав Уиндоус и работи по-бързо. А относно кодеците, имам K-lite codec pack, не съм чувала за друг. Муви мейкъра я преинсталнах, ама същата работа абсолютно.

Ех! :)

1) Няма значение дали версията на Windows е пиратска или оригинална. Няма и значение дали е на български или на английски. Има значение какви програми са инсталирани и как се стопанисва.

2) Честотата на процесора не е такова значение за бързината на Windows XP. RAM паметта е по-важна. Другото важно нещо съм го споменал в точка 1 - правилното стопанисване.

3) K-Lite също върши работа, стига да няма каша с някой друг пакет или отделни кодеци.

Link to comment
Сподели другаде

Ех! :)

1) Няма значение дали версията на Windows е пиратска или оригинална. Няма и значение дали е на български или на английски. Има значение какви програми са инсталирани и как се стопанисва.

2) Честотата на процесора не е такова значение за бързината на Windows XP. RAM паметта е по-важна. Другото важно нещо съм го споменал в точка 1 - правилното стопанисване.

3) K-Lite също върши работа, стига да няма каша с някой друг пакет или отделни кодеци.

Ами, уж нямам други кодеци. Програми нямам много инсталирани: Winamp, Bs player, media layer classic, bs playe, bitspirit, nod32, photophiltre, mp3toringtone, skype, pamela, avi video converter и от тази вечер AVIFourCCCodeChanger. Даже и Неро нямам. Гледам да не го товаря много. Kато знам момчетатта от класа и 1 от момичетата по колко програми имат, моя е направо девствен в сравнение с техните. А относно стопанисването: какво точно имаш предвид? Аз гледам да не го пренатоварвам, ама като отворя 2 таба на Мозила и вече забива... Провериха го за вируси и няма... Вече се чудя какво да го правя. И благодаря за помощтта и по всички теми.

Link to comment
Сподели другаде

Проблемът по принцип е доста комплексен. Важно е какви кодеци са използвани за кодиране на съдържанието на въпросния файл, бил той AVI, OGM, MKV или някаква друга обвивка. После е нужно да се намерят стабилни и надеждни кодеци, които да могат да се справят с отварянето и декодирането на съотвените формати. Проблемът на повечето пакети с кодеци е, че залагат основно на ffdshow да отваря и декодира файловете и форматите, който може да е много универсален, но е също толкова (че може би и повече) бъгав. За някои от форматите има и алтернативни кодеци, но те не винаги се използват, а за някои формати няма алтернативен кодек освен ffdshow. Просто е трудно да се намери подходяща комбинация от надеждни и стабилни кодеци, които да не си пречат и да сработят с програмите. Така че не е гаранция, че под Vista ще сработи. Дори си мисля, че може да е по-зле, защото Vista, противно на многото твърдения, че е стабилнa и готовa, всъщност не е.
Link to comment
Сподели другаде

Ако стабилността е важна, бих препоръчал например K-Lite Codec Pack Basic, Codec или моя пакет с кодеци. Те не съдържат ffdshow, а залагат на най-базовата поддръжка на формати чрез DivX и XviD. С тях обаче малко по-екзотичните формати няма да се отварят. Всички останали пакети с кодеци използват ffdshow и следователно са непредсказуеми. Ако искаш, пробвай някой от тези, но първо деинсталирай всички текущи кодеци и пакети с кодеци. Почистване на регистратурата след деинсталацията е желателно.
Link to comment
Сподели другаде

Ако стабилността е важна, бих препоръчал например K-Lite Codec Pack Basic, Codec или моя пакет с кодеци. Те не съдържат ffdshow, а залагат на най-базовата поддръжка на формати чрез DivX и XviD. С тях обаче малко по-екзотичните формати няма да се отварят. Всички останали пакети с кодеци използват ffdshow и следователно са непредсказуеми. Ако искаш, пробвай някой от тези, но първо деинсталирай всички текущи кодеци и пакети с кодеци. Почистване на регистратурата след деинсталацията е желателно.

Mерси много! А какво е почистване на регистратурата?

Link to comment
Сподели другаде

Почистване на регистратурата е... ъммм... почистване на регистратурата. :) Премахване на излишни редове в т.нар. регистратура на Windows. По принцип има програми за целта, някои - добри, други - не толкова, трети - лоши. Пример за сносна и безплатна програма за чистене е CCleaner. Ако не знаеш как става чистенето или не си уверена, не го прави. То е просто желателно, не е задължително.

 

P.S.: момче съм. :)

Link to comment
Сподели другаде

Почистване на регистратурата е... ъммм... почистване на регистратурата. :) Премахване на излишни редове в т.нар. регистратура на Windows.

Или казано по друг начин - регистрите на Windows. Ето повече информация на български от Microsoft - http://support.microsoft.com/kb/256986/bg

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...