Jump to content

Безжичен видео сигнал от пс-то до ТВ-то


Препоръчан пост

Здравейте. Преди 1 година и половина гледах един много хубав продукт, мисля, че на Sony беше. Интересното за мен бе, че това нещо което беше с размерите на цигарена кутия, имаше възможност безжично да предава видео възка от пс-то към не един а доста телевизори. Тъй като моя интернет доставчик ми предлага около 30 канала цифрова телевизия, искам да ви попитам, дали някой се сеща, за това което говоря (как се нарича, от къде мога да си купя и най-вече на какъв принцип работи).
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте. Преди 1 година и половина гледах един много хубав продукт, мисля, че на Sony беше. Интересното за мен бе, че това нещо което беше с размерите на цигарена кутия, имаше възможност безжично да предава видео възка от пс-то към не един а доста телевизори. Тъй като моя интернет доставчик ми предлага около 30 канала цифрова телевизия, искам да ви попитам, дали някой се сеща, за това което говоря (как се нарича, от къде мога да си купя и най-вече на какъв принцип работи).

 

Виж тука

Link to comment
Сподели другаде

:), мисля че е точно това, което казвате и сте предоставели като линк. Искам да ви попитам, как според вас това нещо работи. Когато четох преди време характеристиките на горепосочения продукт Sony, се казваше, че разпръсква видео сигнала до всички телевизори в апартамента. По пътя на логиката, те и комшиите ми ще имат. Така ли е? И ми е много чудно как се прикача към пс-то, с драйвери ли, с блутут връзка ли? Н е намерих никъде в Google, подробна информация за това, което ви питам. Ако имате някакви предложения, моля да ги споделите, че баща ми от кога ми мрънка на главата за това:).
Link to comment
Сподели другаде

Има предавател ,който включваш в АВ изхода на компютъра и приемник ,който включвш в АВ входа на ТВ -чинчове или скарт букса.Ако имаш възможност използвай кабелна връзка-не виждам смисъл да даваш сумати пари ,освен ако не искаш да захраниш няколко телевизора, но тогава трябва да купиш и други комплекти и да работят на една и съща честота.Става доста солено :crosseyes1:

Комшиите ще гледат ,ако ти намерят честотата и ако имат същия вид приемник .

Link to comment
Сподели другаде

Те че нямат същия приемник, нямат. Идеята ми е точно за няколко телевизора. Защо да ми трябват допълнителни материали, като това за което говоря, би трябвало да изпълнява точно тази роля. Предаване до всички телевизори в къщи, сигнала. Как работи, на какъв принцип вече незнам?
Link to comment
Сподели другаде

coojoe_213 мисля че нещо бъркаш.Както виждаш въпросните сендери са 2 вида-едните само предавател,а другите предавател и приемник.Първите разпръскват подадения към тях видео сигнал на стандартните ефирни честоти т.е. могат да бъдат прихванати от всеки тв приемник вкл. и тези на съседите ти.Вторите си комуникират на специфична честота(напр.2.4GHz) и такава опасност няма НО има един друг проблем:и на двата вида видео входа е един както и видео изхода на компа ти-какъвто и да е той.По този начин може да се предава само един видео сигнал респ. само един канал.Няма как да пратиш паралелни тв сигнали а баща ти на другия телевизор да избира кой канал да гледа:който му пуснеш ти от компа той ще е.Или с други думи е невъзможно да се имитира класическа кабелна телевизия.

Според мен след всички тези ограничения ,тая скъпа схема за която говориш се обезмисля напълно.

edit: кабел от компа до тв-то,Theater mode в настройките на видео картата(за да можеш да си работиш на компа) и си ти.Излиза евтино а ефекта е същия.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...