Jump to content

Препоръчан пост

Здравей, вируса и файла който беше зареден е следния:

c:\windows\adober.exe W32/PJump.1! Generic

Изтрих го ръчно под "safe mode" нормално под windows не ми даваше. След изтриването не е имало проблем с работата на компютъра или с отварянето на файлове.

 

Според мен, пробвай с едно сканиране и дезинфекциране под DOS с F-prot (аз ползвам 1.15 - малко стара версиика но си ми харесва). Мога да ти пратя последните дефиниции за програмата. Мисля, че няма да загубиш нищо ако пробваш.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей, вируса и файла който беше зареден е следния:

c:\windows\adober.exe W32/PJump.1! Generic

Изтрих го ръчно под "safe mode" нормално под windows не ми даваше. След изтриването не е имало проблем с работата на компютъра или с отварянето на файлове.

 

Според мен, пробвай с едно сканиране и дезинфекциране под DOS с F-prot (аз ползвам 1.15 - малко стара версиика но си ми харесва). Мога да ти пратя последните дефиниции за програмата. Мисля, че няма да загубиш нищо ако пробваш.

 

 

Здравей ! Този вирус не беше открит от NOD32 - антивирусната на проблемния служебен компютър. А F-Prot години наред беше моята антивирусна програма, първоначално - именно ДОС версията. Сравнително отскоро реших да пробвам NOD32. Сега, обаче, разбрах, че F-secure вече не поддържа ДОС-версията. Съответно, не предлага вирусни дефинициии. Затова ще ти бъда благодарен, ако ми изпратиш твоите (а ти откъде си се сдобил с тях ?).

Поздрави !

Link to comment
Сподели другаде

Win32/VB.NLK worm прави същите поразии. Опитайте с това тулче Flash Disinfector

http://www.techsupportforum.com/sectools/s...Disinfector.exe

Ето и малко инфо http://experi3nc3.wordpress.com/2007/05/10...fector-by-subs/

 

 

Много благодаря за Flash_Disinfector.exe ! За съжаление, до този момент успях само да го изтегля, но не и да го изпробвам. Така ме награбиха други спешни задачи, че не можах да си вдигна главата... Но ще го пробвам обезателно, името му звучи много обещаващо.

 

Заповядай F-Prot 3.16f DOS с последни вирусни дефиниции (от 17.01.2008г.)

http://store2.data.bg/vaniosv/F-prot.rar

 

 

Благодаря ! Ще го пусна F-prot-a да си каже тежката дума. Все пак, откъде се нсмирст и кой ги генерира дефинициите, след като самата F-secure не поддържа продукта ?

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...

И на мен ESET Smart ми изписа :

02.2.2009 г. 00:19:20 Real-time file system protection file G:\Autorun.inf INF/Autorun virus NT AUTHORITY\SYSTEM Event occurred during an attempt to access the file by the application: C:\WINDOWS\System32\svchost.exe.

 

Нямам такова устройство с буква G:,включвам GSM с Дата кабел понякой път !

Ето лог от Hijack This v.2.0.2. :

 

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2

Scan saved at 11:25:24, on 02.2.2009 г.

Platform: Windows XP SP3 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v7.00 (7.00.6000.16762)

Boot mode: Normal

 

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\SMTray.exe

C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\MOM.exe

C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security\egui.exe

C:\Program Files\ASUS\Probe\AsusProb.exe

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\Program Files\VIA\RAID\raid_tool.exe

C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\ccc.exe

C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security\ekrn.exe

C:\Program Files\Nero\Nero8\Nero BackItUp\NBService.exe

C:\Program Files\CyberLink\Shared files\RichVideo.exe

C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\SMAgent.exe

C:\WINDOWS\system32\SearchIndexer.exe

C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe

C:\Program Files\Winamp\winamp.exe

C:\Program Files\Skype\Plugin Manager\skypePM.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

C:\WINDOWS\system32\NOTEPAD.EXE

D:\1.PROGRAM\HijackThis 2.0.2\HiJackThis.exe

 

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.google.bg/ig?hl=bg

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R3 - URLSearchHook: Winamp Search Class - {57BCA5FA-5DBB-45a2-B558-1755C3F6253B} - C:\Program Files\Winamp Toolbar\winamptb.dll

O2 - BHO: Adobe PDF Reader Link Helper - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O2 - BHO: Skype add-on (mastermind) - {22BF413B-C6D2-4d91-82A9-A0F997BA588C} - C:\Program Files\Skype\Toolbars\Internet Explorer\SkypeIEPlugin.dll

O2 - BHO: Winamp Toolbar Loader - {25CEE8EC-5730-41bc-8B58-22DDC8AB8C20} - C:\Program Files\Winamp Toolbar\winamptb.dll

O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_06\bin\ssv.dll

O2 - BHO: FDMIECookiesBHO Class - {CC59E0F9-7E43-44FA-9FAA-8377850BF205} - C:\Program Files\Free Download Manager\iefdm2.dll

O3 - Toolbar: Winamp Toolbar - {EBF2BA02-9094-4c5a-858B-BB198F3D8DE2} - C:\Program Files\Winamp Toolbar\winamptb.dll

O4 - HKLM\..\Run: [smapp] C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\SMTray.exe

O4 - HKLM\..\Run: [startCCC] "C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\CLIStart.exe" MSRun

O4 - HKLM\..\Run: [egui] "C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security\egui.exe" /hide /waitservice

O4 - HKCU\..\Run: [AsusProb] "C:\Program Files\ASUS\Probe\AsusProb.exe"

O4 - HKCU\..\Run: [ctfmon.exe] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'LOCAL SERVICE')

O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'NETWORK SERVICE')

O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')

O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'Default user')

O4 - Global Startup: VIA RAID TOOL.lnk = C:\Program Files\VIA\RAID\raid_tool.exe

O8 - Extra context menu item: &Winamp Search - C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Winamp Toolbar\ieToolbar\resources\en-US\local\search.html

O8 - Extra context menu item: Add to Google Photos Screensa&ver - res://C:\WINDOWS\system32\GPhotos.scr/200

O9 - Extra button: Skype - {77BF5300-1474-4EC7-9980-D32B190E9B07} - C:\Program Files\Skype\Toolbars\Internet Explorer\SkypeIEPlugin.dll

O9 - Extra button: Research - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\REFIEBAR.DLL

O9 - Extra button: (no name) - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: @xpsp3res.dll,-20001 - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\windows\system32\chdeflsp.dll

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\windows\system32\chdeflsp.dll

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\windows\system32\chdeflsp.dll

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\windows\system32\chdeflsp.dll

O16 - DPF: {56393399-041A-4650-94C7-13DFCB1F4665} (PSFormX Control) - http://www.ca.com/us/securityadvisor/pestscan/pestscan.cab

O16 - DPF: {6414512B-B978-451D-A0D8-FCFDF33E833C} (WUWebControl Class) - http://www.update.microsoft.com/windowsupd...b?1212562615623

O16 - DPF: {6E32070A-766D-4EE6-879C-DC1FA91D2FC3} (MUWebControl Class) - http://update.microsoft.com/microsoftupdat...b?1220951637000

O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - C:\PROGRA~1\COMMON~1\Skype\SKYPE4~1.DLL

O20 - AppInit_DLLs:

O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe

O23 - Service: Eset HTTP Server (EhttpSrv) - ESET - C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security\EHttpSrv.exe

O23 - Service: Eset Service (ekrn) - ESET - C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security\ekrn.exe

O23 - Service: Google Updater Service (gusvc) - Google - C:\Program Files\Google\Common\Google Updater\GoogleUpdaterService.exe

O23 - Service: Nero BackItUp Scheduler 3 - Nero AG - C:\Program Files\Nero\Nero8\Nero BackItUp\NBService.exe

O23 - Service: NMIndexingService - Nero AG - C:\Program Files\Common Files\Nero\Lib\NMIndexingService.exe

O23 - Service: Cyberlink RichVideo Service(CRVS) (RichVideo) - Unknown owner - C:\Program Files\CyberLink\Shared files\RichVideo.exe

O23 - Service: SoundMAX Agent Service (SoundMAX Agent Service (default)) - Analog Devices, Inc. - C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\SMAgent.exe

O23 - Service: TuneUp Drive Defrag Service (TuneUp.Defrag) - TuneUp Software GmbH - C:\WINDOWS\System32\TuneUpDefragService.exe

 

--

End of file - 6841 bytes

 

 

Не ми е ясно какви са тези неща:

 

C:\Program Files\CyberLink\Shared files\RichVideo.exe

C:\WINDOWS\system32\SearchIndexer.exe

 

O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_06\bin\ssv.dll

O8 - Extra context menu item: Add to Google Photos Screensa&ver - res://C:\WINDOWS\system32\GPhotos.scr/200

O9 - Extra button: Research - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\REFIEBAR.DLL

O9 - Extra button: (no name) - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: @xpsp3res.dll,-20001 - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\windows\system32\chdeflsp.dll

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\windows\system32\chdeflsp.dll

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\windows\system32\chdeflsp.dll

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\windows\system32\chdeflsp.dll

O16 - DPF: {56393399-041A-4650-94C7-13DFCB1F4665} (PSFormX Control) - http://www.ca.com/us/securityadvisor/pestscan/pestscan.cab

O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - C:\PROGRA~1\COMMON~1\Skype\SKYPE4~1.DLL

O23 - Service: Google Updater Service (gusvc) - Google - C:\Program Files\Google\Common\Google Updater\GoogleUpdaterService.exe

O23 - Service: Nero BackItUp Scheduler 3 - Nero AG - C:\Program Files\Nero\Nero8\Nero BackItUp\NBService.exe

O23 - Service: NMIndexingService - Nero AG - C:\Program Files\Common Files\Nero\Lib\NMIndexingService.exe

O23 - Service: Cyberlink RichVideo Service(CRVS) (RichVideo) - Unknown owner - C:\Program Files\CyberLink\Shared files\RichVideo.exe

O23 - Service: TuneUp Drive Defrag Service (TuneUp.Defrag) - TuneUp Software GmbH - C:\WINDOWS\System32\TuneUpDefragService.exe

Link to comment
Сподели другаде

В лога на HijackThis не виждам нищо вредно. И все пак бих ти предложил да свържеш флашката, като задържаш Shift, за да се забрани временно Autorun функцията. Форматираш устройството и сканираш системата със SUPERAntiSpyware Free и Malwarebytes' Anti-Malware.
Link to comment
Сподели другаде

  • 6 months later...

А какво правим когато описаното в първия пост е на външен хард диск пълен до горе с нулева възможност да бъде изпразнен?

Днес се върнах на работа след едномесечен отпуск, през което време 35 годишната ми колежка (сами си направете сметката колко е компютърно грамотна) беше сама на два компютъра с постоянен приток на какви ли не външни устройства. Та при пристигането ми на работа ми се съобщи, че е време да преинсталираме компютрите. Без да ми направи впечатление, че иконата на антивирусната липсва, с целия си кураж и спокойствие (?????) си пъхнах ЛИЧНИЯ хард диск в нейния компютър и изтеглих на него всичката важна информация. Когато си тръгвахме установих, че антивирусната не функционира и ми беше обяснено, че е така от цяла седмица. „А ми тя даде нещо си там червено, аз го натиснах да продължи и повече не съм я виждала” ми отговориха на въпроса „Какво по дяволите става с тоя Касперски?”. Та прибирам се аз в къщи и въпросната спомената вече антивирусна програма ми казва, че харда ми видиш ли имал autorun.inf (а до сега никога харда не е тръгвал с такова нещо) и, та въпросното autorun.inf било заразено но не предлага опция за изтриване а само „Продължи” (Пропусни). Свалям си аз SUPERAntiSpyware и Malwarebytes' Anti-Malware както батко ми Венци по известен като Night_Raven, когото много си обичам, винаги ме е учил и тръгвам да сканирам. Първата намери 2 гадини, втората 4 включително и тоя ауторън. Дадох им аз там да го изтрият/обработят и рестартирах. След рестарта всичко си беше по старо му, т.е. оная гадина си е на мястото и това си е.

А сега кажете ми уважаеми зрители в чии телевизор и проблема? И как аджеба да сменим копчето, че да тръгне?

Link to comment
Сподели другаде

Може ли нещо по-конкретно. Не съм фен на Касперски - обаче камъните попадат в тяхната градина и е нужна обективност. Тези 6 гадини как бяха класифицирани? Вероятно и още ще има - ако пробвате сканиране с a-squared 4.5 Free.Това си е най-добрата безплатна противотроянска програма - установеното следва да поставите под карантина.Ползвате ли защитна стена? Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

това става когато флашката е заразен с вирус или самия файл в нея не е вирус , може да се изтрие файла АКО НЕ Е ВАЖЕН ИЛИ ВАЖНИИ повтарям САМО АКО НЕ Е ВАЖЕН!
Link to comment
Сподели другаде

Моля да ми бъде простено. По скоро трябваше да кажа, че гореспоменатата госпожица работи перфектно на Уорд и Скайп... само на тях. Както и да е. Проблема се реши. Формат на всичко и вече проблем няма. Моя компютър го отнесе малко по-солено, но минало заминало. Още веднъж, моля да бъда извинена за дискриминацията. :hesthebest:
Link to comment
Сподели другаде

А какво правим когато описаното в първия пост е на външен хард диск пълен до горе с нулева възможност да бъде изпразнен?

Днес се върнах на работа след едномесечен отпуск, през което време 35 годишната ми колежка (сами си направете сметката колко е компютърно грамотна) беше сама на два компютъра с постоянен приток на какви ли не външни устройства. Та при пристигането ми на работа ми се съобщи, че е време да преинсталираме компютрите. Без да ми направи впечатление, че иконата на антивирусната липсва, с целия си кураж и спокойствие (?????) си пъхнах ЛИЧНИЯ хард диск в нейния компютър и изтеглих на него всичката важна информация. Когато си тръгвахме установих, че антивирусната не функционира и ми беше обяснено, че е така от цяла седмица. „А ми тя даде нещо си там червено, аз го натиснах да продължи и повече не съм я виждала” ми отговориха на въпроса „Какво по дяволите става с тоя Касперски?”. Та прибирам се аз в къщи и въпросната спомената вече антивирусна програма ми казва, че харда ми видиш ли имал autorun.inf (а до сега никога харда не е тръгвал с такова нещо) и, та въпросното autorun.inf било заразено но не предлага опция за изтриване а само „Продължи” (Пропусни). Свалям си аз SUPERAntiSpyware и Malwarebytes' Anti-Malware както батко ми Венци по известен като Night_Raven, когото много си обичам, винаги ме е учил и тръгвам да сканирам. Първата намери 2 гадини, втората 4 включително и тоя ауторън. Дадох им аз там да го изтрият/обработят и рестартирах. След рестарта всичко си беше по старо му, т.е. оная гадина си е на мястото и това си е.

А сега кажете ми уважаеми зрители в чии телевизор и проблема? И как аджеба да сменим копчето, че да тръгне?

 

И в центъра за защита ако избереш действие ще го изтрие :yesss: Как пък все мене ме заобикалят подобни проблеми :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...