Jump to content

Проблем с USB флаш памет


Препоръчан пост

Странно, по принцип програмата засича и USB устройства. Сигурен ли си, че си включил флашката преди да си пуснал програмата?

Ако и това не помогне, мога да предположа, че самата флашка е предала богу дух.

Link to comment
Сподели другаде

Странно, по принцип програмата засича и USB устройства. Сигурен ли си, че си включил флашката преди да си пуснал програмата?

Ако и това не помогне, мога да предположа, че самата флашка е предала богу дух.

 

Да сигурен съм ето и скрийнове. Явно наистина е предала богу дих :'(

post-1180-1199226962_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...
Здравейте! Аз също имам проблем с флаш памет - Maxell. Когато я включа в компютъра ми излизат 2 removable disks и когато се опитам да пейстна нещо в някой от тях ми излиза Error. Някой може ли да помогне? :(
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! Аз също имам проблем с флаш памет - Maxell1. Когато я включа в компютъра2 ми излизат 2 removable disks и когато се опитам да пейстна нещо в някой от тях ми излиза Error3. Някой може ли да помогне? :(

 

Малко по-подробна информация няма да е излишна. Можеш да напишеш например какъв модел е флаш паметта (1), за какъв компютър става въпрос, например модел на дънната платка (2), каква е операционната система, с която работиш и каква точно грешка (3) ти "излиза".

Link to comment
Сподели другаде

Нямам вашите познания,но имам сходен проблем.След нашествие на троянски коне и последващо лечение,компютъра ми дава много орязано падащо меню за работа с USB устройството/липсва например експлоръра/ и не вади иконка на трея за безопасно изключване на устройството.Предполагам че е програма от Windows XP пакета, но не знам коя и как да я преинсталирам.А и ако не поддържам непрекъснато отворено приложение което да ползва устройството,приема че флаша или каквото е там е извадено.И трябва наново да го вадя и слагам.
Link to comment
Сподели другаде

Възможно е да са премахнати елементи от Windows при това лечение и това да създава проблеми. Можеш да опиташ да поставиш инсталационния диск с Windows и в Start -> Run да напишеш sfc /scannow -> OK.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте.За да не отварям нова тема,реших да попитам тук и за моя проблем,а той е следния:Флашката е марка "Kingston" 1Гб.Пробвах я на три други компютъра и там си работи.Само при,мен като я включа в USB порт (независимо кой,щото я пробвах на всички портове които имам),не работи.В смисъл:Ако е форматирана на другите компютри където я носех,я отваря.Ако опитам да изтрия някой файл от нея,го изтрива след дълго мислене,а след това ако опитам да запиша нещо друго на нея,ми изписва че пътят на файла е много дълбок и файла не може да се запише.Ако опитам да я форматирам,започва да форматира,обаче след около 5 минути мислене,ми изписва че уина не може да завърши форматирането и че диска не може да се форматира.Преинсталирах дори целия уиндоус наново като си мислех че е от него,обаче проблема си остана.За проба взех друга флашка - не помня каква марка беше,някаква китайска 4Гб и тя си работи перфектно.Имам и една по-малка 512кб и тя е марка Kingston,и тя си работи,само тази от 1Гб не мога да я подкарам.Уина ми е XP с последни ъптейти със сървис пакет 3.Пробвах да я форматирам и с тая програма - HDD Low Level Format Tool която препоръча Night Raven малко по-нагоре но нещата пак не се оправят.Ако може някой да помогне,ще съм Ви много задължен.

П.П.проверих датите на драйверите които ми искарва Device Menager които са за тази флашка,оказа се че са по-стари от тези които са на другите компютри на които флашката работи,обаче не знам как да ги обновя,при положение че съм изтеглил последните ъпдейти директно от Microsoft....А пък в сайта на Kingston пише че за Windows XP SP драйверите са вградени в пакета...Моля помагайте че направо се разболях с тая флашка.Ако знаех колко време ще изгубя с нея,щях отдавна да съм я хвърлил през терасата. :haha:

Компютъра ми е:AMD Sempron[tm] Processor 2600+ , Windows XP Profesional 2002 Service Pack3

Link to comment
Сподели другаде

Страшно полезен сайт за 'оправяне ' на проблемни флашки!!!!

Дявол ме взел - тоя руски го разбирам почти колкото английския - т.е. и двата са ми мъгла.Няма ли някъде такъв сайт и на нашенски? Прегледах сайта от линка,но не го разбирам тоя език.Опитах с Google превода,обаче ми превежда"един гаща плява да йде наща магаре"....и пак нищо не разбрах.Благодаря все пак.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 years later...

Имам и аз един проблем с тези USB флаш памети!
Качи текстов файл на две флашки, след като на едната файла липсваше, като отидох в копирен център, върнах се вкъщи взех друга флашка, качи на нея каквото трябваше и там, като отидох флашката си е ОК имаше си всичко в нея... но при мен сега:
Флашката я разпознава стои в My Computer отварям я, а в нея няма нищо, но като и дам десен бутон в My Computer на графичката и по числа се вижда, че си е пълна има заета памет и свободна, но не е видима за мен давах дори функцията в папките да виждам скритите неща, но се не виждат!
С Windows XP съм  имам инсталирана защитна стена PC Tools Firewall Plus, Microsoft Security Essentials и  WinPatrol!
Дори, като бутна някоя от двете флашки вече не изкача онова прозорче, в което ти дава да избираш какво да правиш как да я стартираш? :)

Link to comment
Сподели другаде

Ако нямаш важни данни на тях, можеш да форматираш проблемните флашки. В противен случай може да се наложи да ги сканираш за гадини. Можеш да използваш UsbFix. Изтегли, стартирай и клини Deletion. Може и да помогне в случая. Ако не помогне, ще мислим друго.

Link to comment
Сподели другаде

Ако нямаш важни данни на тях, можеш да форматираш проблемните флашки. В противен случай може да се наложи да ги сканираш за гадини. Можеш да използваш UsbFix. Изтегли, стартирай и клини Deletion. Може и да помогне в случая. Ако не помогне, ще мислим друго.

След, като и на лаптопа на сестра ми флашките бяха в същото състояние, както на моя компютър ги форматирах....

Явно в копирния център като са ги откачвали са ги бъгнали ако не са ги изкл. предварително!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

 

Тъй като и аз имам същия проблем с моята флашка - последвах всички стъпки и предложения за да си реша проблема. Нищо не подейства, прост флашката не тръгва никъде - нито на моя лап топ, нито на други 2, настолен комп и в колата също. Ще си купя нова :) Въпроса ми към вас е: преди като отворя My Computer, на C имаше малък знак на Windows - сега го няма. Това се случи след инсталирането на USBFix и HDD Low Level Format Tool. Защо го няма малкия знак и как да го върна?

 

Благодаря!!!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...