Jump to content

Ръководство: Norton Ghost


Препоръчан пост

Тогава можеш да пробваш следното: Start -> Run -> пишеш control userpasswords2 -> OK -> махаш отметката пред Users must enter a user name and password to use this computer. и потвърждаваш с OK.

Т.е. разбирам, че по време на проблемите с Norton Ghost си нямал емулиращи програми.

Можеш да пробваш да деинсталираш драйверите на VIA за дъното и да инсталираш най-новия (VIA Hyperion Pro, изтегли от нашия mirror, че официалния сайт точно в момента на писане не работи, поне при мен), но БЕЗ IDE драйвера. Ако по време на инсталацията случайно не ти дава възможност за избор, просто изтрий папката MiniIDE от папката с драйверите и тогава инсталацията и да иска няма да може да инсталира драйвера. Казвам това, защото не знам как е направена самата инсталация, нямам продукт на VIA, за да тествам.

Acronis True Image предлага опцията да си направиш Recovery диск, от който можеш да зареждаш (bootable) програмата и да си извършваш всичко, което ти е нужно.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 56
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Тогава можеш да пробваш следното: Start -> Run -> пишеш control userpasswords2 -> OK -> махаш отметката пред Users must enter a user name and password to use this computer. и потвърждаваш с OK.

Т.е. разбирам, че по време на проблемите с Norton Ghost си нямал емулиращи програми.

Можеш да пробваш да деинсталираш драйверите на VIA за дъното и да инсталираш най-новия (VIA Hyperion Pro, изтегли от нашия mirror, че официалния сайт точно в момента на писане не работи, поне при мен), но БЕЗ IDE драйвера. Ако по време на инсталацията случайно не ти дава възможност за избор, просто изтрий папката MiniIDE от папката с драйверите и тогава инсталацията и да иска няма да може да инсталира драйвера. Казвам това, защото не знам как е направена самата инсталация, нямам продукт на VIA, за да тествам.

Acronis True Image предлага опцията да си направиш Recovery диск, от който можеш да зареждаш (bootable) програмата и да си извършваш всичко, което ти е нужно.

 

Здравей отново!

Много благодаря за control userpasswords2, не го знаех и ще ми е от полза!

Иначе относно драйверите сега да питам. Това драйверите за моето дъно ли са ?

Защото на диска който имам за него има една опция VIA 4 in 1 drivers. Това е нова версия на тях, така ли? Каква е разликата, имате ли представа.

В смисъл на какво ще повлиае тази преинсталация?

относно Акронис - почетох упътването за позлване което сте сложили на сайта - много благодаря за него и за всички останали подобни неща), само исках да попитам, в случай че Windows се развали напълно и примерно не може да се стартира, как се процедира?

Предварително трябва да имаме Rеcovery CD и с него да си намерим бекъп файла, правилно ли съм разбрал?

Link to comment
Сподели другаде

Иначе относно драйверите сега да питам. Това драйверите за моето дъно ли са ?

Защото на диска който имам за него има една опция VIA 4 in 1 drivers. Това е нова версия на тях, така ли? Каква е разликата, имате ли представа.

В смисъл на какво ще повлиае тази преинсталация?

Дъното ти е с чип на VIA и аз ти давам универсалните драйвери на VIA. На диска, който имаш, има по-стара версия. Идеята не е толкова да се сменят драйверите с по-нови, колкото да се махне IDE драйверът на VIA и да се върне стандартният на Microsoft. Ако хард дискът ти е на SATA интерфейс, можеш да пробваш да не инсталираш и SATA драйверите на VIA.

 

Предварително трябва да имаме Rеcovery CD и с него да си намерим бекъп файла, правилно ли съм разбрал?

Накратко - да. Инсталираш програмата, създаваш си бекъп на системния дял и си правиш спасителен диск. В случай на проблем, когато Windows не зарежда, просто използваш спасителния диск да възстановиш системата.

Link to comment
Сподели другаде

Дъното ти е с чип на VIA и аз ти давам универсалните драйвери на VIA. На диска, който имаш, има по-стара версия. Идеята не е толкова да се сменят драйверите с по-нови, колкото да се махне IDE драйверът на VIA и да се върне стандартният на Microsoft. Ако хард дискът ти е на SATA интерфейс, можеш да пробваш да не инсталираш и SATA драйверите на VIA.

 

 

Накратко - да. Инсталираш програмата, създаваш си бекъп на системния дял и си правиш спасителен диск. В случай на проблем, когато Windows не зарежда, просто използваш спасителния диск да възстановиш системата.

 

Да, единият ми хард диск (главния с Windows) e SATA, другият е АТА.

А този IDE Driver за какво е и като го компа сам ли ще намери този на Майкрософт???

Link to comment
Сподели другаде

Да, единият ми хард диск (главния с Windows) e SATA, другият е АТА.

А този IDE Driver за какво е и като го компа сам ли ще намери този на Майкрософт???

Пробвай да запишеш image файла на Ghost на същия хард - т.е. да не е на същия дял, но пак да е на SATA твърдия диск, да не е на ATA диска. Иначе премахването на IDE и SATA драйверите може да има някакъв ефект. VIA по принцип нямат особено надеждна SATA поддръжка, a за ATA драйвери препоръчвам само тези на Microsoft. Доказано стабилни и надеждни са. При всички останали е хазарт. Така че пробвай да махнеш IDE/ATA драйвера, което ще накара операционната система да прибегне до основните майкрософтски драйвери. После можеш да пробваш да разкараш и SATA/RAID драйвера (или да го обновиш) и да видиш какво ще стане. В краен случай може да прибегнеш до продуктите на Acronis, които са далеч по-надеждни и по-малко капризни.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...

здравейте,

ръководството е много полезно ,всичко си стана супер.само че иконката на програмата си остана да стои долу до часовника и след рестарт не се маха ,в опциите също не видях да може да се маха.така ли трябва да стои винаги?

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...
аз имам вече направен буутващ norton ghost диск,до сега работих с него но с версия на нортон 9,а сега съм с уиндоус 7 и трябваше да инсталирам Symantec Norton Ghost 14.0,ще мога ли да работя със същият буутващ диск от старата версия или ще трябва да правя нов
Link to comment
Сподели другаде

Ами, тъй като е буутващ не би трябвало да е зависим много от операционната система. Би трябвало да си работи, ако не си правил промени по хардуера.
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Здравейте.

До тука ясно.

Свалям Norton Ghost v12.iso и го записвам на едно CD.

Въпроса ми е а YOUR-QFGTEFZFVT_C_Drive002.v2i къде да го сложа ?

Да си остане в D и след това да стартирам процеса с бутващия диск ли ?

Или всичко това с бекъп файла се записва на бутващия диск с Norton Ghost v12.iso ??

 

Аз на другия комп нямам CD.

Става ли да се стартира процеса от флашка ?

Компа е Asus EeePC 10инча.има слот за мемори карта и два USB-та.

 

И ще пробвам Acronis True Image Home 2010 13.0.6053

Принципа същия ли е с нея ?

Link to comment
Сподели другаде

Image файлът можеш да го създадеш където искаш, стига да си сигурен, че при зареждане от спасителен диск ще имаш достъп до него.

По принцип доколкото знам може да се направи Norton Ghost да стартира от USB флаш памет, но официален начин за това няма. За жалост лично аз не ползвам програмата и имам оптично устройство и не ми се е налагало да се интересувам как точно става това.

Да, Acronis True Image работи на същия принцип като Norton Ghost.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...