Jump to content

Ръководство: Norton Ghost


Препоръчан пост

Да, туториала е много добре написан, но аз имах следеният случай - Преинсталация на Windows-a след което се сетих точно за Norton Ghost пуснах да прави бекъп файл на D:\ . До тук всичко добре, обаче от тук започва разминаването - Norton Ghost-а започна да ми прави бекъп файла и го раздели на поне 5 части (всяка една от тях по ~2GB) направо ме разби (от към дисково пространство) и 2 Прави този бекъп около 1.30 часа, направо ми скъса нервите.

Разбира се не можех да го оставя да ми заема 10-11GB и го изтрих (бекъп-а)

Някакви идеи, защо ми го радели така и защо стана толкова голям?

 

 

Привет

 

Аз никога не съм таял добри чуства особено към продуктите на Symantec Corporation в това число и Norton Ghost.

Предпочитам Acronis True Image 8.0 много по добре се справя в това отношение, говоря точно за версия 8.

Мога само да те посъветвам да си изтеглиш Acronis True Image 8.0 направи си бутващо CD програмата Ви дава тази възможност.

 

Поздрави!

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
  • Отговори 56
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Браво за ръковдството! Но имам едно проблмче. Дадоха ми Windows Vista Ultimate и ми казаха, че ако си го инстална и после с Norton Ghost мога да си върна XP-то, ако не искам Vista все едно не е бил слаган Vista. Изтеглих си Ghost 12, направих да и буутва от съответното място и рестартнах и после трябвало да ми излезе нещо, което да ме попита Start from hdd или cd-rom или нещо такова и т.н. и т.н., но вместо това казва ми да цъкна някое копче да се буут диска и там вече почва инсталация за Vista и т.н. и т.н. Бихте ли ми казали къде греша, кое не правя, за да стане..?

 

Благодаря ви!

Link to comment
Сподели другаде

Мисля, че са ти казали, че можеш да си направиш image с Norton Ghost на текущата инсталация на Windows XP и ако не ти допадне Vista, да я върнеш все едно не си слагал Vista.
Link to comment
Сподели другаде

Ами тогава следвайки това ръководство би трябвало да можеш да си направиш image на текущата инсталация. После само ще трябва да имаш boot диск/дискета, за да стартираш програмата и да възстановиш от създадения image файл, защото не съм сигурен дали ще стане директно под Vista да настроиш boot стартиране на Ghost.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

И пак не се разбра как се прави bootable CD.

Айде УМОЛЯВАМ ВИ някой да драсне два реда как става и да приключим веднъж за винаги !

Благодаря предварително !

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Това е най-полезният форум, на който съм попадал :thumbsup: Искам да попитам няколко неща във връзка с програмката?Първо евала за усилията и за информацията!Та въпроса ми е следния:искам да си направя бекъп на целия хард?как се прави това?След това го за писвам като имедж или?След като имам боот сд на програмката и я заредя от диск, мога ли въпросния бекъп файл да си го запиша предварително на едно Двд примерно и да ползвам това копие при положение, че съм с едно дисково устройство?Благодаря предварително!!! :lookaround:
Link to comment
Сподели другаде

Та въпроса ми е следния:искам да си направя бекъп на целия хард?как се прави това?

В текущото ръководство е описано как се прави бекъп на даден дял. Нямам Norton Ghost инсталиран (лично аз ползвам Acronis True Image), за да тествам дали може да прави бекъп на цял хард диск. Така като гледам описаната версия тук не може. По-новите версии може и да могат.

 

След това го за писвам като имедж или?

Ами, да, то няма в какво друго да го запишеш. Тя програмата директно в имидж ще си го направи.

 

След като имам боот сд на програмката и я заредя от диск, мога ли въпросния бекъп файл да си го запиша предварително на едно Двд примерно и да ползвам това копие при положение, че съм с едно дисково устройство?

Да, можеш имиджа да си го запишеш на някакъв оптичен носител, ако не искаш да ти стои на хард диска.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Моля ви кажете ми какъв е този проблем, който се появи на екрана ми и заради който е невъзможно да си направя бекъп.

Благодаря!

 

P.S.: Появи се нов проблем.

По принцип компютъра ми се използва само от мен и няма други акаунти - сега като го включвам иска да си кликна на акаунта за да се стартира!! Досега се зареждаше сам без такива неща.

Защо?

Моля ви кажете как да изключа това! Опитах всичко възможно и не става !

error.bmp

Редактиран от Tragedy
Link to comment
Сподели другаде

Това е често срещан проблем с Ghost 9 (че и 10) доколкото виждам, докато се ровя в интернет. Със самостоятелна версия на Ghost ли си или ползваш SystemWorks? На какви файлови системи са дяловете ти? Провери дяловете за грешки. Пробвал ли си Ghost 2003?
Link to comment
Сподели другаде

Това е често срещан проблем с Ghost 9 (че и 10) доколкото виждам, докато се ровя в интернет. Със самостоятелна версия на Ghost ли си или ползваш SystemWorks? На какви файлови системи са дяловете ти? Провери дяловете за грешки. Пробвал ли си Ghost 2003?

 

Самостоятелен Ghost (се опитах да) ползвам. NTFS са ми файловете.

Какъв е проблема и защо става всичко това?

Освен това след като махнах Ghost и ресторнах компютъра до преди инсталацията му сега и антивирусната ми отказа !

След рестартиране на компютъра антивирусната проработи, но машината даде няколлко пъти съобщение за някакви грешки и се саморестартира няколко пъти.

Какво става по дяволите ????????????????????????????????? Проблема в Ghost ли е и ако е в него кажете ми каква алтернатива на него да си намеря?

Хиляди и милиони благодарности предварително, ако можете да ми отговорите.

Link to comment
Сподели другаде

Тук възниква въпроса защо си възстановил въобще системата след деинсталацията на Norton Ghost. System Restore не е там, за да се ползва когато и както скимне на потребителя, а евентуално при възникване на проблем.
Link to comment
Сподели другаде

Тук възниква въпроса защо си възстановил въобще системата след деинсталацията на Norton Ghost. System Restore не е там, за да се ползва когато и както скимне на потребителя, а евентуално при възникване на проблем.

 

Ами точно така!

Появиха се множество проблеми !

Заради това си ресторнах системата !

Дори като се стартираше компютъра искаше да си кликна на акаунта - а аз нямам други акаунти и досега като го включа той си се стартираше директно. След рестора и този проблем изчезна.

Просто цялата система се ошашави. А и защо Нортъна не можа да направи бекъп ?

Link to comment
Сподели другаде

Паниката не е полезно нещо. Акаунтът не се логва автоматично по всяка вероятност заради инсталацията на .NET Framework библиотеките, които Norton Ghost изисква. Ако влезеш в модула за контрол над акаунтите и изтриеш .NET акаунта, твоят отново ще се зарежда автоматично.

Защо Ghost ти създава този проблем не може да се каже така лесно. В интернет има много хора със същите оплаквания. Дори от Symantec нямат пълно решение на проблема. Чел съм препоръки за дефрагментиране на дяловете, за сканиране на дяловете за грешки, за размяна/премахване на банки RAM памет (ако са повече от една), преинсталация на Norton Ghost и др. Дали въобще някое от тези предложения помагат, не е ясно. И все пак искам да попитам дали ползваш програми за емулация на виртуални оптични устройства (DAEMON Tools, Alcohol и т.н.). Кажи и с какво дъно си (производител и модел).

 

Добавено: затова можеш да пробваш Ghost 2003 или дори Acronis True Image, която поне според мен е категорично по-добрата програма във всяко едно отношение.

Link to comment
Сподели другаде

Паниката не е полезно нещо. Акаунтът не се логва автоматично по всяка вероятност заради инсталацията на .NET Framework библиотеките, които Norton Ghost изисква. Ако влезеш в модула за контрол над акаунтите и изтриеш .NET акаунта, твоят отново ще се зарежда автоматично.

Защо Ghost ти създава този проблем не може да се каже така лесно. В интернет има много хора със същите оплаквания. Дори от Symantec нямат пълно решение на проблема. Чел съм препоръки за дефрагментиране на дяловете, за сканиране на дяловете за грешки, за размяна/премахване на банки RAM памет (ако са повече от една), преинсталация на Norton Ghost и др. Дали въобще някое от тези предложения помагат, не е ясно. И все пак искам да попитам дали ползваш програми за емулация на виртуални оптични устройства (DAEMON Tools, Alcohol и т.н.). Кажи и с какво дъно си (производител и модел).

 

Добавено: затова можеш да пробваш Ghost 2003 или дори Acronis True Image, която поне според мен е категорично по-добрата програма във всяко едно отношение.

 

Относно .NET Framework, действително имаше такъв акаунт. Аз го изтрих, но изискването да си кликна на акаунта остана.

За програмите за емулация - преди да стане бъркоча с Гоуст нямах емулатори. Вмомента имам Даемон туулс, инсталирах го днес по-късно.

Дъното ми е ASUS P5VDC-MX, с две плочки RAM - Samsung 1GB, 533MHz, а процесора е Intel Celeron D.

 

P.S.: Прегледах набързо описанията ви за Акронис, но едно нещо не ми стана ясно - той само под Windows ли работи? Б смисъл ако нещата се скапят до такава степен че Уйндоуса не иска да тръгне ще мога ли да го ресторна ?

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...