Jump to content

Ръководство: Norton Ghost


Препоръчан пост

  • 3 months later...
  • Отговори 56
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

http://www.picvalley.net/u/64/63268_844.JPG

Извинявам се предварително за сигурно смешния въпрос, но някой който е правил това упражнение, би ли ми казал какво точно значи- "За целта обаче е необходимо да сте записали на буутдиск Norton Ghost" ?

Кое точно да запиша на диск? Самата програма ( ЕХЕ-то или каквото е там-още не съм я свалил) или инсталационната папка на вече инсталираната Norton Ghost?

И още нещо.За буутващия диск мисля да използвам тази опция на Nero: "Направете стартиращ CD"

Ше се получи ли или да използвам друга програма?

http://www.picvalley.net/u/64/63270_448.JPG

 

Предварително благодаря за отговорите.

Редактиран от ivan ivanov
Link to comment
Сподели другаде

Самият буут диск не е нужно да го правиш,има го качен по тракерите. Само го дърпаш и го записваш на ЦД. Ако още не си се оправил,за тия 8 дена пиши ми ЛС - ще ти дам линк откъде да свалиш буут-диска.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
Първо да кажа здравей на всички във форума.Благодаря на екипа на "SoftVisia - Форуми" за доброто посрещане,сигурен съм,че тук ще намеря доста интересни и полезни неща за мен.Като начало искам да помоля trapped да ми даде линк за буут диск на Нортън гоост или да ми прати линк към тема за направата на буут дискове/ако има такава,защото не можах да открия/.Мерси предварително. :booo:
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Здравейте на всички модератори,администратори и редови членове на СофтВиста-форуми! :bye1:

Всичко в тази тема е обяснено перфектно,за което-ГОЛЕМИ БЛАГОДАРНОСТИ! Нуждая се от едно уточнение обаче:

--Аз съм с Symantec.Norton.Ghost.v9.0.Fullversion.Не можах да открия буут диск за тази версия обаче.

Та въпроса ми е: Има ли значение с коя версия на Norton Ghost е правен имиджът и коя е версията,записана на буут диска?Намерих и записах Symantec Norton Ghost 10.0 Bootable.Ще ми свършили работа когато реша да ресторвам?

 

Благодарности предварително!Поздрави! ;)

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

Имам много сериозен проблем след използването на Norton Ghost.

Направих си copy drive на С: като за destination drive избрах D: . Всичко стана както трябва, но проблемът е, че в D: имах информация, която след копирането не се виждаше вече. Забелязях, че used space на D: е с над 3 GB повече, от колкото общия размер на файловете (нямам hidden files). А точно толкова е информацията, която считам вече за загубена. Има ли начин да се добера до нея?

Моля, помогнете, ако межете!!! Спешно е!

Благодаря предварително!

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 months later...

Добре написан туториал ... то по Norton Ghost така или иначе няма кой знае какво сложно за обяснение :)

Нещото,което не би трябвало да се пропусне в това ръководство е как да разгеждаме (браузваме) полученият имидж файл.Резервни копия могат да се направят както на основния операционен дял ня харддиска,така и на допълнителните дялове, или дори на целят харддиск незаисимо на колко дяла е разделен.Ако ,обаче ,искаме да възстановим конкретни файлове или папки ,а не целия дял, то бекъпа трябва да се зареди като виртуален диск с помощта на Ghost explorer и да се извлекат нужните файлове.Програмката е отделна и е включена в пакета на Norton Utilities.

Добрата новина е ,че не е необходимо да си инсталирате целят този контейнер с множество ненужни и опасни програми :)Горещо препоръчвам НА ВСИЧКИ,КОИТО СЕ ИНТЕРЕСУВАТ ОТ ТЕМАТА,да си намерят Hiren's Boot CD. В него се съдържа както Norton Ghost 12 ,с който може да се работи под DOS (демек не е нужно да е инсталира),така и Ghost explorer под формата на уиндоус приложение,което се стратира директно от диска

 

Ами...това е ,Успех и се забавлявайте

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 weeks later...

Здравейте, днес научих за този прекрасен начин за смяна на ОС. Имам една молба към съфорумците който е работил с тази програма да сподели колко приблизително става размера на този бекъп файл (като се има на предвид че сте направили бекъп след пълна настройка на вашия уиндоус: програми кодеци настройки и т.н.)

Благодаря предварително!

Link to comment
Сподели другаде

Абе немога да ти колко е приблизителния размер, главно поради една причина:

Незнам какви програми ползваш в ежедневието си.

Иначе грубо казано, ако обема на инсталираните от теб програми, кодеци, игри или някакъв друг специализиран софтуер е около 6-7гб, определено архива на ОС-а, ще бъде събран на един двд носител.

Но най-добре е да пробваш.

Съвременните версии на програмата могат да правят архив на ОС-а в реално време (без да се налага да се рестартира машината).

Преди да направиш архив, можеш да си почистиш файловете от временните папки (щом като размера на архива е от значение).

 

Успех! :)

Link to comment
Сподели другаде

Наистина с Norton Ghost става перфектно за реставрация на системата! Аз имам подобни програми за имидж файлове. В "Hiren's Boot CD" има няколко такива програми! Направил съм "Backup" на С: сега чакам само Windows-a да се развали. И понякога се чудя, дали си струва да оставя System Restore Point" включена! За мен "System Restore Point" на Windows-a няма полза.
Link to comment
Сподели другаде

И понякога се чудя, дали си струва да оставя System Restore Point" включена! За мен "System Restore Point" на Windows-a няма полза.

За мен има полза, понеже е много лесно и удобно да върнеш системата си към предишната точка на възстановяване, особено след инсталиране на кофти драйвер, програма или смотан кодек. :)

Link to comment
Сподели другаде

Благодарности за статията но едни въпросчета се въртят в главата ми.

1Това за правене на имидж и възтановяване с Norton Ghost го разбрах.Примерно нещо Уина не иска да зарежда,значи пъхам буутващия диск и го оправям по описания начин без да си играя да инсталирам Уиндоуса преди това,така ли е???

2.Имиджа ако го запиша на диск и копирам на друг компютър/хард-да речем предварително свежо инсталиран Уиндоус и некои основни програми без драйвери за дъно и видео/ и ако дам да се реставрира какво ще стане.Интересувам се поради факта че при мен дял "C" е 50гб а на друг комп.може да е 20 или повече от 50гб макар целия имидж не би трябвало да е повече от 10гб.

3.Ако Уиндоус е бил инсталиран на дял "D"/при някой случаи само буквите на дяловете са объркани/ и правиш имидж на него и след това на "C" ще стане ли?

Благодаря за вниманието,надявам се че съм обяснил добре без да ви обърквам повече.

И все пак дайте линк за този буутдиск,намерих но не и за 9 версия която се споменава в статията макар че едва ли ще има голяма разлика с по-новите версии.

Link to comment
Сподели другаде

1Това за правене на имидж и възтановяване с Norton Ghost го разбрах.Примерно нещо Уина не иска да зарежда,значи пъхам буутващия диск и го оправям по описания начин без да си играя да инсталирам Уиндоуса преди това,така ли е???

Да, от предварително създаден image на системата в оптимално състояние.

 

2.Имиджа ако го запиша на диск и копирам на друг компютър/хард-да речем предварително свежо инсталиран Уиндоус и некои основни програми без драйвери за дъно и видео/ и ако дам да се реставрира какво ще стане.Интересувам се поради факта че при мен дял "C" е 50гб а на друг комп.може да е 20 или повече от 50гб макар целия имидж не би трябвало да е повече от 10гб.

Стига да има място на дяла, където ще възстановяваш, няма проблеми. Проблемът е друг: image-ът съдържа инсталция за една компютърна конфигурация, а ти възстановяваш различна такава. По принцип всеки image си е за конкретния компютър или евентуално друг такъв, който е с почти идентичен хардуер.

 

3.Ако Уиндоус е бил инсталиран на дял "D"/при някой случаи само буквите на дяловете са объркани/ и правиш имидж на него и след това на "C" ще стане ли?

Няма да е както трябва. В image-а инсталацията знае, че всичко води към D:, а не към C: и ще стане каша.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Добре написан туториал ... то по Norton Ghost така или иначе няма кой знае какво сложно за обяснение :)

Нещото,което не би трябвало да се пропусне в това ръководство е как да разгеждаме (браузваме) полученият имидж файл.Резервни копия могат да се направят както на основния операционен дял ня харддиска,така и на допълнителните дялове, или дори на целят харддиск незаисимо на колко дяла е разделен.Ако ,обаче ,искаме да възстановим конкретни файлове или папки ,а не целия дял, то бекъпа трябва да се зареди като виртуален диск с помощта на Ghost explorer и да се извлекат нужните файлове.Програмката е отделна и е включена в пакета на Norton Utilities.

Добрата новина е ,че не е необходимо да си инсталирате целят този контейнер с множество ненужни и опасни програми :)Горещо препоръчвам НА ВСИЧКИ,КОИТО СЕ ИНТЕРЕСУВАТ ОТ ТЕМАТА,да си намерят Hiren's Boot CD. В него се съдържа както Norton Ghost 12 ,с който може да се работи под DOS (демек не е нужно да е инсталира),така и Ghost explorer под формата на уиндоус приложение,което се стратира директно от диска

 

Ами...това е ,Успех и се забавлявайте

Благодаря за това инфо, Тони. :) :thumbsup: Ако не беше ти още щях да гледам "умно" като стане дума за буут CD, защото и най-малка идея си нямам какво е това и как се записва такова животно.

Link to comment
Сподели другаде

Да, туториала е много добре написан, но аз имах следеният случай - Преинсталация на Windows-a след което се сетих точно за Norton Ghost пуснах да прави бекъп файл на D:\ . До тук всичко добре, обаче от тук започва разминаването - Norton Ghost-а започна да ми прави бекъп файла и го раздели на поне 5 части (всяка една от тях по ~2GB) направо ме разби (от към дисково пространство) и 2 Прави този бекъп около 1.30 часа, направо ми скъса нервите.

Разбира се не можех да го оставя да ми заема 10-11GB и го изтрих (бекъп-а)

Някакви идеи, защо ми го радели така и защо стана толкова голям?

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...