Jump to content

Ревю: AIMP2


Препоръчан пост

Съгласен съм със теб за за по добрия звук, със комбинация на Enhancer.

 

Enhancer 0,17 (DSP Plugin) е остарял плъгин,а и не го поддържат ;) ,не казвам че не става,но... Има много по яки плъгинчета като например :Izotope Ozone(DSP Plugin),Stereo Tool(DSP Plugin),Perfect Declipper(DSP Plugin) + Studio Sound FX(Output Plugin),става фантастичен звук,опитайте в Winamp-а!

Аз вече 2 години си ги ползвам плъгините които ви препоръчах и съм много доволен!

А иначе последните ми впечатления от AIMP 3.20 са добри,плейърчето при мен работи добре,гледам и превода вече е добре,като цяло нямам никакви оплаквания,ползвам си и плъгините и всичко е на max! ;) :)

 

П.П.

Плъгините,които ви препоръчах стават и за AIMP ,с изключение на Studio Sound FX ,той се ползва само при Winamp-а ,понеже AIMP няма все още опция за включване на Output Plugin-и,дано създателите на програмата се сетят и в скоро време да направят,и това в AIMP!

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 136
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Вярно е, че Enhancer е остарял, но това не го прави задължително лош. Основният минус на по-старите плъгини евентуално би била по-ниската вътрешна прецизност на обработка. Надали ще се усети разликата, но все пак. А и въпросните други "яки плъгинчета" струва немалко пари, докато Enhancer е безплатен.

Колкото до въпросните плъгини, използването на повече от един плъгин го считам за непрепоръчително. Поне по мое мнение звукът се пренасища прекалено много и реално няма смисъл от 2 или 3 плъгини, след като и 1 ще е достатъчен. Става каша и за настройка. Разбира се всеки е свободен да ползва каквото поиска, аз просто споделям виждането си.

Link to comment
Сподели другаде

Вярно е, че Enhancer е остарял, но това не го прави задължително лош.

 

 

Enhancer 0,17 (DSP Plugin) е остарял плъгин,а и не го поддържат ;) ,не казвам че не става,но...

 

 

Основният минус на по-старите плъгини евентуално би била по-ниската вътрешна прецизност на обработка.

 

Да,така е! :yes:

 

 

А и въпросните други "яки плъгинчета" струват немалко пари, докато Enhancer е безплатен.

 

Да,Night_Raven,прав си,но донякъде!

Например в момента,плъгините,които аз ползвам са free,не изискват никакви парички и си ги ползвам безпроблемно :

 

http://i.imgur.com/59EXX.jpg

 

и

http://i.imgur.com/GKpvP.jpg

 

и двата плъгина ги ползвам на Winamp-а,а за AIMP ползвам само Izotope Ozone,тъй като другия плъгин поне засега,няма как!

 

Колкото до въпросните плъгини,използването на повече от един плъгин го считам за непрепоръчително. Поне по мое мнение звукът се пренасища прекалено много и реално няма смисъл от 2 или 3 плъгини, след като и 1 ще е достатъчен.

 

Аз пък мисля,че все пак създателя на програмата не случайно е направил да има опции за плъгини(и DSP ,и OUTPUT).

И затова съм на мнение,че тези опции в неговата програма са един голям плюс за всеки потребител!

 

Става каша и за настройка. Разбира се всеки е свободен да ползва каквото поиска, аз просто споделям виждането си.

 

Да съгласен съм :yes:,друг е въпросът кой на какъв/ви плъгин/и ще попадне и ще ползва! ;)

Link to comment
Сподели другаде

Например в момента,плъгините,които аз ползвам са free,не изискват никакви парички и си ги ползвам безпроблемно :

и двата плъгина ги ползвам на Winamp-а,а за AIMP ползвам само Izotope Ozone,тъй като другия плъгин поне засега,няма как!

iZotope OzoneMP е по принцип платен плъгин. Смътно си спомням, че безплатната му версия беше доста орязана. Stereo Tool и Perfect DeClipper са си платени и не са евтини.

 

Аз пък мисля,че все пак създателя на програмата не случайно е направил да има опции за плъгини(и DSP ,и OUTPUT).

По принцип идеята на Output плъгините е доста по-различна от това, което представлява Studio Sound FX. Затова и има отделно DSP и Output. Този плъгин е на практика DSP под формата на Output (като беше и Dee3 на времето).

Link to comment
Сподели другаде

iZotope OzoneMP е по принцип платен плъгин. Смътно си спомням, че безплатната му версия беше доста орязана. Stereo Tool и Perfect DeClipper са си платени и не са евтини.

 

Затова и споменах в по горния си пост :

 

Да,Night_Raven,прав си,но донякъде!

 

Донякъде,защото дори и като платени аз мога пак да си ги ползвам,просто за някои от найстройките си имат лимит,или изскача някое прозорче понякога,за да те подсети да регистрираш плъгина,който ползваш.

Вярно full версията си е full,няма лимит,ограничения,но аз съм доволен и благодарен,и на малкото,което може да се използва,на малкото,което са ни дали като free в настройките на плъгините! ;) :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Здравейте! С версия 3.2 съм на плеъра и win xp sp3. В официалния сайт се съобщава за възможността на аудио изхода да се ползва: DirectSound/ Asio/ Wasapi/ Wasapi exclusive. Въпросът ми е wasapi и asio като драйвъри следва ли да се теглят от някъде /конкретно за aimp/ и допълнително да се вграждат , защото в контекстното меню при мен се вижда само DS..? Идеята ми е избягвайки системното миксиране на win-a да подам сравнително необработен звук до външен дак. 

Link to comment
Сподели другаде

За да можеш да използваш ASIO и да работи както трябва, е нужно драйверът на звуковата карта да го поддържа качествено. Не знам с каква зувкова карта си, затова го казвам така общо.

WASAPI е наличен само от Windows Vista нагоре.

Ако наистина толкова държиш да получиш bit-perfect сигнал на цифровия изход, използвай Kernel Streaming. Само не знам дали има такъв плъгин за AIMP.

Link to comment
Сподели другаде

За да можеш да използваш ASIO и да работи както трябва, е нужно драйверът на звуковата карта да го поддържа качествено. Не знам с каква зувкова карта си, затова го казвам така общо.

WASAPI е наличен само от Windows Vista нагоре.

Ако наистина толкова държиш да получиш bit-perfect сигнал на цифровия изход, използвай Kernel Streaming. Само не знам дали има такъв плъгин за AIMP.

Благодаря за помоща! Картата според мен е вградена- "SoundMаx hd audio"...Изглежда aimp3 не предлага KS, поне не намерих нищо по въпроса. За foobar има драйвъри, но aimp3 някак повече ми допада. Сложно става, ако ще се налага да сменям ОС..., а много ми се ще да го чуя на моята си система този bit-perfect, дали има някаква по-лесно осъществима възможност?

Link to comment
Сподели другаде

Според мен няма да усетиш никаква разлика, т.е. не си заслужава усилията. По-голяма разлика би усетил, ако смениш звуковата карта с някоя добра. Когато ползваш ASIO или Kernel Streaming, губиш от гъвкавостта и функционалността на DirectSound. Според мен се губи много повече, отколкото се печели.

Link to comment
Сподели другаде

Според мен няма да усетиш никаква разлика, т.е. не си заслужава усилията. По-голяма разлика би усетил, ако смениш звуковата карта с някоя добра. Когато ползваш ASIO или Kernel Streaming, губиш от гъвкавостта и функционалността на DirectSound. Според мен се губи много повече, отколкото се печели.

На едно мнение сме, много благодаря! Оставам си с amp3 /през DS/, който си е един чудесен плеър!

Link to comment
Сподели другаде

Вярно е, че Enhancer е остарял, но това не го прави задължително лош. Основният минус на по-старите плъгини евентуално би била по-ниската вътрешна прецизност на обработка. Надали ще се усети разликата, но все пак. А и въпросните други "яки плъгинчета" струва немалко пари, докато Enhancer е безплатен.

Колкото до въпросните плъгини, използването на повече от един плъгин го считам за непрепоръчително. Поне по мое мнение звукът се пренасища прекалено много и реално няма смисъл от 2 или 3 плъгини, след като и 1 ще е достатъчен. Става каша и за настройка. Разбира се всеки е свободен да ползва каквото поиска, аз просто споделям виждането си.

Здравейте Night Raven! Можете ли да ми кажете дали последната версия на "DFX audio enhancer"/free/ е съвместим и може да се ползва с aimp3 /под win xp sp3/, или евентуално някой друг "...enhancer"? Благодаря

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...