Jump to content

Ти си това, което ядеш!


vanq

Препоръчан пост

Нашето здраве зависи и от начина ни на хранене. Още древната индийска медицина Аюрведа е казала ''Ти си това, което ядеш''. Но у нас тази максима не се спазва от повечето хора, които нехаят за здравословното хранене. Доказано е, че наднорменото тегло е в основата на заболяваниякато хипертония, диабет, мозъчния инсулт, рака на дебелото черво и др. А в същото време природосъобразното хранене подобрява обмяната на веществата, укрепва имунната система и забавя процеса на стареене. За съжаление магазините са пълни със стоки и полуфабрикати и преработени храни, а заведенията за бързо хранене никнат като гъби. А всеки от нас би могъл да се храни малко по здравословно и да чете надписите на опаковките на продуктите, които купува. Друга грешка, която повечето правят е да се хранят по инерция, защото е дошло време за обяд например и хапват първо, второ и трето, напротив може да се храним по 5 пъти на ден, но по-малки количества. Ако приготвяме храната си на пара, на скара е далеч по-добре, отколкото пържените ястия, да не говорим за фритюрника. Също така консервираните храни, туршиите не са полезни, а приемането на поне малко плодове всеки ден е задължително. За всеки са изкушение тортите, пастите, пържените картофки, но. . . ''Ти си това, което ядеш''. Храните, които често трябва да консумираме са-пълнозърнест хляб, риба, мед, ядки, обезмаслено кисело мляко, пресни плодове и зеленчуци, извара и нерафинирани растителни мазнини. А храните, които трябва да забравим са-бяло рафинирано брашно, бяла рафинирана захар, краве масло, мас, сланина, въобще животински мазнини. И накрая, знаем, че нашето тяло съдържа 70% вода и ние трябва да пием 1 литър вода на 20кг. тегло.
Link to comment
Сподели другаде

А, метаболизма ?

 

Аз примерно съм слабичък, много хора са ми казвали яж повече, колкото и да ям .. винаги съм такъв(слабичък).

 

Иначе аз не здравословно, защото ям бързо(това не е полезно). Но си обичам плодовете(дай ми пъпеш или смокини - и нищо няма да остане :D )

Link to comment
Сподели другаде

За да сме малко по-точни, освен метаболизма, от съществено значение за здравословното хранене е кръвната група на човека, тъй като именно кръвта е "транспортната лента", чрез която се захранва организма. В тази връзка за всяка кръвна група си има добри и лоши храни, както може да се види от следния линк:

http://www.libdgabe.dobrich.net/eco/zdrav_...na_harmonia.htm

Link to comment
Сподели другаде

За да сме малко по-точни, освен метаболизма, от съществено значение за здравословното хранене е кръвната група на човека, тъй като именно кръвта е "транспортната лента", чрез която се захранва организма. В тази връзка за всяка кръвна група си има добри и лоши храни, както може да се види от следния линк:

http://www.libdgabe.dobrich.net/eco/zdrav_...na_harmonia.htm

Хи-хи, то излиза, че храните, които харесвам най-много, точно те не са особено добри за мен. Ами,... майната й на таблицата, ще си хапвам каквото си искам. Веднъж се живее и няма да започна да се лишавам от нещата, които са ми вкусни.

Link to comment
Сподели другаде

Ям много и абсолютно всичко . Например много ми харесват сурови скариди .Онази таблица не знам до колко е вярна но най си падам точно по тези които не били препоръчителни за моята кръвна група.

Най-добре човек да си хапва това която му харесва , да поддържа килограми с които се чуства добре и да не се обездвижва .

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...