Jump to content

Задграничните паспорти


SURF_lady

Препоръчан пост

Здравейте :)

Понеже нямам все още задграничен паспорт, се чудех някой знае ли повече информация около издаването на един задграничен паспорт???

Питам защото вероятно в близкото бъдеще ми предстои излизане в чужбина, по специално в САЩ, и понеже чувам наляво, надясно че щели да въвеждат някакви нови задгранични паспорти с микрочип, който щял да съдържа ДНК-то на човека и други неща. Да не стане така че ако сега си извадя задграничен паспорт, след Нова Година да кажат "Не може със старите, трябва да си изкарате нов" и да трябва да си вадя нов, което пак ще коства време и средства.

Благодаря предварително :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Здравей. Искам само да ти кажа, все още да не бързаш, като мен да си вадиш паспорт, ами изчакай поне началото на следващата година. Аз си направих преди 3 седмици, за Англия..., и вече не само че не ми необходим, но и както казваш ти ще се въвеждат точно с чипове, а дори и без чипове да са (което ще е по вероятно :thumbsup: ),ще са със сигурност нови. Моя съвет е, не пребързвай все още, едва ли утре ще пътуваш, а ако ти е много необходим, нали се сещаш, че има и експресни поръчки, които са малко скъпички. :thumbsup:
Link to comment
Сподели другаде

Аз си направих преди 3 седмици, за Англия...,

 

Хм, защо пък точно за Англия - от 1-ви Януари вече за пети път ходя само с личната си карта. Иначе за САЩ щеш не-щеш, ще трябва да си извадиш, защото т.нар. нови задгранични паспорти ще се издават най-рано след юли догодина, а дотогава предполагам ще ти се налага да пътуваш.

Link to comment
Сподели другаде

... защото т.нар. нови задгранични паспорти ще се издават най-рано след юли догодина...

А това означава ли че примерно, ако сега си извадя задграничен паспорт, за да започна да си приготвям документите за студентска бригада, точно да си уредя всички документи и заминавайки да ме върнат от границата и да ме накарат да си извадя от новите задгранични паспорти???

coojoe_213 какво по точно ти се случи на теб ???

Link to comment
Сподели другаде

А това означава ли че примерно, ако сега си извадя задграничен паспорт, за да започна да си приготвям документите за студентска бригада, точно да си уредя всички документи и заминавайки да ме върнат от границата и да ме накарат да си извадя от новите задгранични паспорти???

coojoe_213 какво по точно ти се случи на теб ???

 

Искрено се надявам да не стане така. Все пак в Европа масово паспортите са БЕЗ биометрични данни, т.е. това е поредния напън на нашата администрация за изнудване на населението. Предполагам ще има някакъв преходен период, в който собствениците на стари паспорти ще са принудени да ги подменят.

В твоя случай, след като очевидно ще пътуваш, няма как да не ти издадат задграничен паспорт само поради факта, че г-н Петков се е изказал в медиите, че ще се сменят паспортите с нови. Действай смело!!!

Link to comment
Сподели другаде

Отидох в една фирма, точно за студенски бригади. И хората ме питаха дали имаме паспорти с моя приятел, и ние казахме '' -Не '', тъй като нямаме наистина. И те, за да сме потвърдили, че сме серизни ще тряба втория път, като отидем да си представим картончето от МВР, което дават (номерче). Както и да е, и разбирам онзи ден, преди 8-9 дни, че абсолютно няма да ми бъде нужен паспорт, а само лична карта. Някой ще каже, ама тя ще заминава за САЩ. Е и. Принципа е един и същ. Искам да ти кажа, наистина да не бързаш поради две причини. Едно, че може да дадеш парички на вятъра, които не са си малко де, а другото 100% е, да си изгубиш времето, като мене и нервите. Пълно е с цигани, ама пълно. Е може пък да ми потрябва един ден, ако ходя в Сърбия.:):):):):):)
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...