Jump to content

Кратко ръководство за създаване на втори Skype акаунт с Multi Skype


Препоръчан пост

Restart на сървиза.

Няма общо с хронологията, това е услуга, която ти позволява да пускаш програми като друг потребител (така, както работи мулти-скайп-ан)

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 98
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Restart на сървиза.

Няма общо с хронологията, това е услуга, която ти позволява да пускаш програми като друг потребител (така, както работи мулти-скайп-ан)

Дадох му Restart, но нищо не се промени и се наложи да инсталирам отново Мулти скайп, и така си загубих предишния !

 

Ужас!

Link to comment
Сподели другаде

Дадох му Restart, но нищо не се промени и се наложи да инсталирам отново Мулти скайп, и така си загубих предишния !

 

Ужас!

Ами щом искаш да си сигурна защо правиш неща, които не са ти казани ? Щяхме да запазим хронологията.

Link to comment
Сподели другаде

Restart на сървиза.

Няма общо с хронологията, това е услуга, която ти позволява да пускаш програми като друг потребител (така, както работи мулти-скайп-ан)

 

 

Моля помогнете на едно "босо" момиче в необятната шир на компютърните технологии!

Кажете как да си възстановя стария скайп-прозорец на мулти скайпа, който си ползвах цяла седмица, преди днес да не "поиска" да ми стартира?

Замислям се тогава до сега как съм си го стартирала без да съм дала рестарт на таи програма?

 

Ами щом искаш да си сигурна защо правиш неща, които не са ти казани ? Щяхме да запазим хронологията.

 

 

Защото реших все пак нещо да пробвам и аз да направя!

Винаги се получава така! Значи сега няма шанс да се възстанови хронологията от предишния?

Кажете какво да правя за вбъдеще, ако отново не иска някой ден да ми стартира втория скайп?

Link to comment
Сподели другаде

Това с преинсталацията е било много глупаво.

Ок, значи създай (ако нямаш вече, в резултат на multy skype) потребител.

След това намираш къде е Скайпа (drive:/program files/skype/phone/skype.exe), даваш десен клавиш и избираш Run As.

После избираш опцията The following user и ще ти позволи да избереш от името на кой потребител да пуснеш втори скайп.

Пишеш му паролата, ако има въобще и воала.

Link to comment
Сподели другаде

Това с преинсталацията е било много глупаво.

Ок, значи създай (ако нямаш вече, в резултат на multy skype) потребител.

След това намираш къде е Скайпа (drive:/program files/skype/phone/skype.exe), даваш десен клавиш и избираш Run As.

После избираш опцията The following user и ще ти позволи да избереш от името на кой потребител да пуснеш втори скайп.

Пишеш му паролата, ако има въобще и воала.

 

Въпроса е, че аз вече съм си стартирала втория скайп-прозорец, чрез мулти скайп!

Вчера реших да сменя паролата и снимката на втроия акаунт и днес като го пуснах, той не тръгна, затова си помислих че причината е в това и върнах старите такива. Но пак не иска да тръгне. Реших да направя Shortcut na Mylti skype и чрез него да се пробвам да го стартирам, като без да искам изтрих първия вариант.

И така загубих си хронологията, защото все едно съм го стартирала на ново. А за това изобщо не знаех, и се чудя как съм го стартирвала без това? Start->Run->Services.msc

Fast User Switching Compatibility Провери дали е пуснат този сървиз?

Link to comment
Сподели другаде

Ех.. не си я загубила. Не изпадай в паника. Просто седи в някой друг потребител. Не знам от толкова опити може и да имаш 10-20 User Accounts и не знам в кой ти е хронологията. Тя се намира в C:\Documents and Settings\<user>\Application Data\Skype\<skype name> - цялата папка със Skype името е и хронологията. Можеш да си я сложиш на твоя главен акаунт и да влезеш в дадения потребител и тя ще се зареди.

Папката Application Data е скрита. Първо трябва да ги покажеш.

<user> - името на уиндоуския акаунт.

<skype name> - името на скайпа, на който искаш хронологията.

Link to comment
Сподели другаде

Ех.. не си я загубила. Не изпадай в паника. Просто седи в някой друг потребител. Не знам от толкова опити може и да имаш 10-20 User Accounts и не знам в кой ти е хронологията. Тя се намира в C:\Documents and Settings\<user>\Application Data\Skype\<skype name> - цялата папка със Skype името е и хронологията. Можеш да си я сложиш на твоя главен акаунт и да влезеш в дадения потребител и тя ще се зареди.

Папката Application Data е скрита. Първо трябва да ги покажеш.

<user> - името на уиндоуския акаунт.

<skype name> - името на скайпа, на който искаш хронологията.

 

 

Ужас! Много съм зле, ама нищо не разбрах!

В C:\Documents and Settings/ имам папка All Users, като вляза в нея имам папките Desktop, Favorites, Shared Documents, Start Menu.

Как да си я сложа на главния ми акаунт и да вляза в дадения потребител?

Link to comment
Сподели другаде

Ужас! Много съм зле, ама нищо не разбрах!

В C:\Documents and Settings/ имам папка All Users, като вляза в нея имам папките Desktop, Favorites, Shared Documents, Start Menu.

Как да си я сложа на главния ми акаунт и да вляза в дадения потребител?

Ами тогава не предприемай действай без да питаш, да не 'ужасваш' после :)

Явно не си прочела това "Папката Application Data е скрита. Първо трябва да ги покажеш."

Не караш стъпка по стъпка явно и това си го пропуснала. Как да покажеш скрити папки и файлове, правиш така:

My Computer -> Tools -> Folder Options -> View -> Show hidden files and folders(слагаш отметка) -> OK

След това почваш от начало. А да те питам, само All Users ли папка има ? друга има ли ?

Link to comment
Сподели другаде

Ами тогава не предприемай действай без да питаш, да не 'ужасваш' после :)

Явно не си прочела това "Папката Application Data е скрита. Първо трябва да ги покажеш."

Не караш стъпка по стъпка явно и това си го пропуснала. Как да покажеш скрити папки и файлове, правиш така:

My Computer -> Tools -> Folder Options -> View -> Show hidden files and folders(слагаш отметка) -> OK

След това почваш от начало. А да те питам, само All Users ли папка има ? друга има ли ?

Здравей,

направих го това с Show hidden files and folders, отворих си папката All Users, там беше папката на Application Data, влязох в нея, намерих папката на Skype влязох и в нея и ми се появиха 4 др папки- една именувана с много цифри и букви, втората Pictures, третата Plugins и последната Wallpapers.

Е сега какво да правя?

След като показах папката Application Data, в Documents and Settings ми се появи още една папка Default Users, която явно преди това също е била скрита.

Link to comment
Сподели другаде

Start->Run->Services.msc

Fast User Switching Compatibility

Провери дали е пуснат този сървиз

 

 

А какво да направя за вбъдеще да не се получава същата тази грешка, т.е. да избегна това някой ден да не мога пак да си стартирам втория скайп прозорец?

Благодаря предварително!

Link to comment
Сподели другаде

А какво да направя за вбъдеще да не се получава същата тази грешка, т.е. да избегна това някой ден да не мога пак да си стартирам втория скайп прозорец?

Благодаря предварително!

Пробвай с това: SkypeLauncher
Link to comment
Сподели другаде

Ами тогава не предприемай действай без да питаш, да не 'ужасваш' после :)

Явно не си прочела това "Папката Application Data е скрита. Първо трябва да ги покажеш."

Не караш стъпка по стъпка явно и това си го пропуснала. Как да покажеш скрити папки и файлове, правиш така:

My Computer -> Tools -> Folder Options -> View -> Show hidden files and folders(слагаш отметка) -> OK

След това почваш от начало. А да те питам, само All Users ли папка има ? друга има ли ?

 

 

Ехоо, писах ти, ама явно никой повече не ще да се занимава с мен!

Link to comment
Сподели другаде

Проблема с 2 юзъра и скайп 4 не се реши с Multiskype или Skype Launcher, но стана с доста по-лесния начин описан тук

Сега ми остава въпроса как да си експортирам историята от преди създадения уиндоуски акаунт "Скайп" който преди ползвах само за да подкарам второ копие на програмата. Ясно че ще стане като копирам папката от Application data, но проблема е че имам история и в актуалния акаунт - има ли начин да ги слея? или ще трябва да избера само едното хистори

Link to comment
Сподели другаде

Опитай следното:

1) Start -> Run -> напиши control userpasswords2 -> OK;

2) маркирай акаунт Administrator;

3) махни отметката на Users must enter a user name and password to use this computer и потвърди с OK;

4) в появилия се прозорец ще бъде написано името на акаунта за автоматично логване, нужно е да напишеш два пъти паролата на въпросния администраторски акаунт (в полета Password и Confirm Password); ако няма парола, остави полетата празни; потвърди с OK;

5) рестартирай системата.

Направих всичко това и след като рестартирах компа всичко, което ми беше на десктопа преди това ми изчезна и всичко ми изглежда по съвсем различен начин. Как мога да си върна старите настроики? Моля ви да ми помогнете.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...