Jump to content

Проблем със субтитри на кирилица - излизат с йероглифи


Препоръчан пост

Явно самите субтитри са записани с неподходяща кодировка. Можеш да опиташ да намериш отделни из сайтовете за субтитри и да ползваш тях.

 

Ще опитам, благодаря.

Link to comment
Сподели другаде

имам кирилица,явно проблема е друг

 

 

еми направих това което е описано в темата но пак имам проблем и аз със субтитрите... може ли да ми помогнете за да го оправя по някакъф начин... благодаря предварително :'( :'(

Link to comment
Сподели другаде

еми направих това което е описано в темата но пак имам проблем и аз със субтитрите... може ли да ми помогнете за да го оправя по някакъф начин... благодаря предварително :'( :'(

Това тук прегледа ли внимателно при теб как е:

post-10359-1249313567_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

  • 8 months later...

Здравейте.

И аз имам подобен проблем,опитвам се от 2 дена да го оправя.

Ползвам KMPlayer субтитрите ги отварям с notepad НО-като пусна филма и като сложа субтитрите в програмата ми дава error,изобщо не иска да ги пусне.

Такива работи ми излизат!

http://i40.tinypic.com/5308kh.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте.

И аз имам подобен проблем,опитвам се от 2 дена да го оправя.

Ползвам KMPlayer субтитрите ги отварям с notepad НО-като пусна филма и като сложа субтитрите в програмата ми дава error,изобщо не иска да ги пусне.

Такива работи ми излизат!

 

Преди време, точно тоя въпрос ме измъчи адски, когато трябваше да го обяснявам на един възрастен човек.

 

Всичко идва от това, че субтитрите, които си смъкнал са архивирани. Програмите за гледане на видеофайлове не могат да работят с този формат директно. За да ги използваш трябва първо да ги разархивираш.

 

Все едно някой е искал да ти изпрати писмо и за целта го е сложил в пощенски плик. Доставят ти писмото, ти го гледаш срещу слънцето, виждаш някакви йероглифи и си мислиш че това е някаква нова азбука. Трябва първо да го извадиш от плика и тогава ще го разчетеш с лекота. Същото е с компютърния еквивалент, който са архивите (или компресираните файлове).

 

Принципно можеш да архивираш или разархивираш файлове и папки с разлиѝни програми. Днес най-често се използват WinRAR или 7-Zip . Фактически същинския проблем е как да познаеш, че файла, който си смъкнал, е архив. Принципно има няколко начина, но повечето лесни, успешно са изопачени от дизайна и настройките на Windows. Предполагам най-лесно е да инсталираш въпросните програми и да опиташ да отвориш субтитрите с тях. Ако не ти дадат грешка, ще отворят нов списък с файлове, маркираш ги и завлачваш в папката с филма. Ако дадат - опитваш директно с плейъра. Ако и той не иска, или си свалил повреден файл или формата се нуждае от конвертиране или изобщо не са субтитри. И в трите случая не ти вършат работа.

 

Stanilabg, по принцип горе след Cyrillic на картинката трябва изрично да укажеш cp1251. При всички положения може да изтеглиш Notepad++, с него да разбереш какъв точно е енкодинга и евентуално да го конвертираш до cp1251. Знам че е малко късно за да ти свърши работа, но може би на някой друг с подобен проблем ще е от полза.

Link to comment
Сподели другаде

Все едно някой е искал да ти изпрати писмо и за целта го е сложил в пощенски плик. Доставят ти писмото, ти го гледаш срещу слънцето, виждаш някакви йероглифи и си мислиш че това е някаква нова азбука. Трябва първо да го извадиш от плика и тогава ще го разчетеш с лекота. Същото е с компютърния еквивалент, който са архивите (или компресираните файлове).

Това ми хареса! Все съм се чудел как най-простичко да обясня на разни познати какво точно е това животно "архив" и какво се прави с него. Мога ли да те цитирам?

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
моя съвет е когато попаднете на такива субтитри да не се мъчите ако преди тях всички субтитри са се четяли значи проблема не е във вашия комп а е в самите субтитри. аз така правя когато попадна на такива ги трия търся свестни които се четът от моята машина и следователно като прехвърля филма на флашката и го пусна а двд плеъра и там се четът.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...