Jump to content

Стачката на учителите.


blood

За или против стачката на учителите сте?  

23 потребители са гласували

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Препоръчан пост

Чудно ми е защо все още няма такава тема, при условие, че днес цял ден има 75 000 учители пред НС водещи огромен протест, без абсолютно никакъв резултат.

 

Вие какво мислите, какво ви е мнението относно дадената ситуация?

 

Дали за да вземат 100% повишение, което е около 550 лв в добрите случаи като заплата, не е нужно да искат 300% повишение?

Преди време искаха 30% и им дадоха едва 8%, което си е чиста подигравка. Все пак кой може да живее с 250лв? Това са смешни пари..

Link to comment
Сподели другаде

Колко правителства трябва да се свалят, че да има някаква промяна изобщо, като цяло.. о,0 ?

Всички ми се струват еднакви, особено днес на митинга като излезнаха от опозицията агитирайки стачкуващите, като абсолютни хиени са!

Link to comment
Сподели другаде

Все си мисля, да пусна такава тема и все забравям...

 

Както каза Милен, има там няколко милионаизлишък в бюджета и сега всеки иска част от него....

 

Иначе аз съм против стачката, като цяло.

1-2 седмица айде ... ОК, ама повече :(

Да и министерството няма да ги дадат ей така парите и учителите няма да спрят с техните протести :/

 

Аз съм 12 клас и искам само да завърша, толкова ли много искам :@

И друг проблем, ако е нулева тая година ( :@ ) ще има другата година много 1-во класници, за тази година учениците ако не учат, ще искат да работят някъде, а повечето нямат 18 години...

Детските гради също не работят, родителите където си оставам там децата, що правят ? Ако нямат баби и дядовци ? ...

 

Българска му работа..

Link to comment
Сподели другаде

Някой да прибави и анкета, че при пълно редактиране не я намирам, от къде аз да я добавя.

Тъй като си е твоя темата, ти кажи какви да е въпроса(ите) и отговорите.

Иначе пълно редактиране и под полета за име на темата и описание за нея има "Настройки на анкетата Чукнете тук, за да промените анкетата към тази тема"

Link to comment
Сподели другаде

Тъй като си е твоя темата, ти кажи какви да е въпроса(ите) и отговорите.

Иначе пълно редактиране и под полета за име на темата и описание за нея има "Настройки на анкетата Чукнете тук, за да промените анкетата към тази тема"

Това го имате само модераторите :)

 

 

 

За или против стачката на учителите сте?

 

За

Против

И да и не

Не взимам която и да било страна.

Link to comment
Сподели другаде

Аз подкрепям искания на учителите, възпитателите, педагозите и всички общи работници, които имат отговорността за възпитанието и просвещението на българските деца. Начинът, по който отстояват исканията си е резултат от многогодишно натрупано напрежение, в следствие на пренебрегването на една доста голяма социална група. За унизително ниското заплащане няма да коментирам, нито за безотговорността, цинизма и алчността на управляващите ни. Плоските оправдания за липсата на средства, манипулирането на общественото мнение и настройването на една социална група срещу друга са продиктувани от нежеланието и невъзможността на управленците да се справят с един РЕАЛЕН проблем.
Link to comment
Сподели другаде

Аз подкрепям искания на учителите, възпитателите, педагозите и всички общи работници, които имат отговорността за възпитанието и просвещението на българските деца. Начинът, по който отстояват исканията си е резултат от многогодишно натрупано напрежение, в следствие на пренебрегването на една доста голяма социална група. За унизително ниското заплащане няма да коментирам, нито за безотговорността, цинизма и алчността на управляващите ни. Плоските оправдания за липсата на средства, манипулирането на общественото мнение и настройването на една социална група срещу друга са продиктувани от нежеланието и невъзможността на управленците да се справят с един РЕАЛЕН проблем.

 

Крайно време беше народа да постави своите искания...Живеем в страната на абсурдите, но докато всички си мълчат, тя ще става все по-абсурдна. Винаги съм стоял настрани от подобни прояви, но тук вече виждам един наистина РЕАЛЕН проблем. Това не може да продължава така. Значи може на автобусите в София да стоят табели, че се търсят шофьори срещу 800 лева основна заплата + бонуси, а един заместник директор на елитна гимназия да получава нетна работна заплата 280!!!!!! лева. Човек, който е учил цял живот е приравнен към работник от "чистота", който не може да се подпише. Не мога да толерирам такова управление. Наясно съм, че държавата и правителството в частност няма магическа пръчка, с която да реши всички проблеми, но проблемът е, че не се вижда дори напън да се реши каквото и да било.

Миналта година много исках да стана държавен служител - дори започнах процедура по кандидатстване в Националната служба за борба с организираната пресътпност. В един момент обаче се запитах - заслужава ли си да си рискувам живота за 480 лева на месец!? Да работя на пишеща машина и да карам Лада, по-стара от мен....

Така, подкрепям всеки, който е тръгнал да си търси правата в тази заблудена държава, защото докато всички си траем единствените, които ще страдат от това сме самите ние....

Поздрави на всички

Link to comment
Сподели другаде

не увеличават заплатите,защото парите които трябва са осигурят от излишъка в бюджета вече са разпределени към обръчите от фирми на тройната коалиция и може би трябва да прогледнем-кой се опитва да срине и образованието и земеделието и т.н ,и знаете ли кой е председател на комисията по образование и култура?-Лютви Местан
Link to comment
Сподели другаде

и аз съм за тази стачка, но също така и мисля че не само учителите трябва да се дигнат а ЦЯЛАТА СТРАНА . Защото от най-хубавата държава ние станхме най-ПРОПАДНАЛАТА и всички млади хора търсят реализация в чужбина ...

 

 

 

П.П-заради тази стачка цял ден не мога да се отърва от задръствания по софия :devil: :bang:

Link to comment
Сподели другаде

Аз не подкрепям стачката. Защо?

 

Искам учителите да имат най-малко 200% по-големи доходи. Само погледнете Ирландия. Държавата инвестира преди доста години в образование, което го имаше в България през 70-80 те години на миналия век.

 

Майната им на всички политически новобогаташи, които сега се чудят как така няма училище за децата им. Имат на разположение цяла Европа. Voulez-vous, лакомията е най-добрата школа за десетте процента ултрабогати цървули в България. Които даже не си плащат данъците, които са около милиард и нещо лева. Могат да покрият дефицита с увеличението на заплатите на учителите. Недосегаеми са мутрите, разбира се. А манипулациите на комунистическото правителство нямат край по темата.

 

Лоша поличба, на всеки десет години на комунистите им е писано да лапат дървото...

Link to comment
Сподели другаде

а не мислите ли,че зад стачниците стоят няколко влиятелни бизнес кръга,чиято цел е дестабилизацията на страната и свалянето на правителството.След учителите,горските,учените и социалните работници и работещите в градския транспорт обявиха,че ще започнат протести и ще блокират улици и ако това се случи правителството ще е в тежка ситуация и на фона на новите по-високи сметки за парно ,ток и вода напрежението е пълно.Ако се засили лавината от стачки може да се очакват и предсрочни избори и това е най-големия кошмар на социалистите в лицето на Станишев,ситуацията е подобна на тази от 1996г.когато Жан Виденов падна от премиерския пост.Вълчев,Орешарски и Станишев са поставили условие-пари ще има срещу реформи,затварят се училищата с по 20 деца ,но това засяга електората на ДПС.На територията на Кърджали децата задължително изучават турски език,а ако те бъдат извозвани до училищата в по големите градоветова ще се прекрати,а целта на ДПС е децата да учат турски и да са верни на партията,тях нищо друго не ги интересуваи затова са против идеята на Орешарски да няма паралелки под 35 души,а тези деца са направо неграмотни,те незнаят български и общуват помежду си само на турски и там вече не пускат български учители а само туркини.Зад цялата история със стачката стоят нечии интереси.Иначе и аз съм ЗА стачката ,но би трябвало да сме единни и ние като родители и те учителите да отстояват позицията си .
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...