Jump to content

На монитора ми има следното съобщение: Not recommended mode...


Препоръчан пост

Вече нямам представа какво да правя! На екрана ми се изписва съобщение за проблем с резолюцията и след това нищо не мога да направя - черен екран и плуващото съобщение. Исках да вляза в Safe mode, но без успех!

 

 

Моля помогнете!!! :'(

Link to comment
Сподели другаде

Мониторът е Samsung 913n. Проблемът се появи докато си работеше компютъра и аз го бях оставила за половин час да си сваля нещо. Като се върнах екрана беше черен и се беше поавило съобщение, че mode не е оптимален и препоръчително е да бъде на резолюция 1280/1024 при 60Hz. Рестартирах, но веднага се появи съобщението и не виждам менюто, а

само черен фон. Опитах с F8 да вляза в safe mode, но явно не уцелвам момента, защото не става. :(

Link to comment
Сподели другаде

Погледни ето това:

 

Възстановяване на опреснителната честота при неработещ монитор

Случвало ми се е понякога да си пусна монитора на по-голяма честота, отколкото поддържа и след това да не мога да върна старото състояние и съответно да не виждам нищо, освен един черен екран. Имам в предвид случаите когато вместо бутона Aply натисна ОК и не ми се появява онзи прозорец който ме пита дали искам да запазя промените така или след 15 секунди ще ми възстанови оригиналните настройки. Та в такава ситуация варианта е да се рестартира компютъра, да се влезе под Safe Mode и да се оправи така монитора. Да, ама има по-лесен начин wink.gif

 

1. натиснете няколко пъти клавиша Esc (това ще затвори всички прозорци, които не могат да се минимизират - да, има такива прозорци)

2. натиснете клавишната комбинация Win+M, която ще минимизира всички прозорци (Win+D върши същата работа)

3. преместете мишката така, че да отидете в някой от горните два ъгъла на монитора (лесно е, просто движете нагоре и надясно/наляво известно време). Така като чукнете с десен бутон, ще се сигурни, че не сте върху някоя икона.

4. натиснете десния бутон на мишката

5. натиснете буквата R

6. натиснете клавишите Ctrl+Shift+Tab

7. натиснете клавишите Alt+v (може да натиснете 6 пъти клавиша Tab, ако сте в режим на писане на кирилица)

8. натиснете клавишите Ctrl+Tab 2 пъти

9. натиснете клавиша Tab 2 пъти

10. натиснете поне два пъти стрелката нагоре

11. натиснете клавиша Enter (може да натиснете два пъти клавиша Tab и след това Enter)

 

Еми това е, би трябвало всичко да се оправи. Този трик съм го намерил собственоръчно и всъщност не е никакъв трик, а просто клавишни комбинации, които водят до желания резултат - намаляването на херците на дисплея.

Другия вариант е просто да намалите разделителната способност, като последователността е същата до стъпка 6, а при стъпка 7 натиснете два пъти клавиша Tab, после стрелката наляво няколко пъти и след това клавиша Enter (може да натиснете клавиша Tab 5 пъти и след това Enter).

 

от тази тема на Tragedy :thumbsup:

Цялата тема си заслужава да погледнеш всъщност :svlove:

Има съвети на Tragedy (разбира се), bat-stan, MaterRalf, Vankata, Night_Raven, kokom, WarezRu, IVAN, RosenSsS, stoyan0210, l.kanelov, orion...

Link to comment
Сподели другаде

Обикновено такива проблеми се случват, когато ти конфигурираш монитора на режим, който не се поддържа.

Би трябвало варианта, за който Orion спомена да помогне. Ако не стане пробвай да заредиш OS чрез режима VGA Mode от Windows Advanced Options. За целта:

1. Стартираш компютъра.

2. Докато системата зарежда, натискаш клавиша F8.

3. От менюто Windows Advanced Options избираш Enable VGA Mode.

Link to comment
Сподели другаде

Мониторът си е настроен, но май някоя програма го разтройва. Опитах да вляза в safe mode след рестарт - натисках F8, но нищо не стана - черен екран и съобщението :'(
Link to comment
Сподели другаде

Мониторът си е настроен, но май някоя програма го разтройва. Опитах да вляза в safe mode след рестарт - натисках F8, но нищо не стана - черен екран и съобщението :'(

 

Аз не разбрах, пробва ли цитата от по нагоре?

Link to comment
Сподели другаде

Мониторът си е настроен, но май някоя програма го разтройва. Опитах да вляза в safe mode след рестарт - натисках F8, но нищо не стана - черен екран и съобщението :'(

Кога точно се появява съобщението: още с включване на компютъра, след като избереш Safe Mode или някъде помежду?

Link to comment
Сподели другаде

Кога точно се появява съобщението: още с включване на компютъра, след като избереш Safe Mode или някъде помежду?

 

Съобщението се появи догато си работеше и бях го оставила да сваля. Като се върнах вече екрана беше черен и имаше съобщението. Рестартирах го и то веднага изкочи.

Link to comment
Сподели другаде

Разбрах как се е появило за пръв път. Аз питах при всяко стартиране на компютъра ли се появява и ако да, кога точно.

Съобщението си е там постоянно. Веднага с включването на монитора.

Link to comment
Сподели другаде

Опитай да разкачиш монитора напълно от захранване и видео карта. Т.е. дръпни му кабела от видео картата и контакта и го остави да поседи 2-3 мин. После включи кабелите и виж дали ще тръгне. Дори и това да помогне, може да е само временно. Ако помогне за малко и после пак се появи проблемът, значи мониторът най-вероятно е за сервиз.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...