Jump to content

Да поговорим за Rock, Metal...


blood

Препоръчан пост

  • Отговори 48
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ей, ама концерта на Менсън беше...нямам думи...

А какво ще кажете за това?

 

Новия албум на Димму е доста мелодичен, но като цяло не е лош :)

 

Иначе на концерта на Меенсън, се размазахме с мойта компания, бяхме най-отпред, баш на ограда, поне се сдобих с хубави снимки :) и на 4-5 точно мене са ме снимали :P :giggle:

 

A и когато вдигна юмрук с/у нас, аз се стреснах и аз му вдигнах на обратно, той горкия как се опули... :D

Link to comment
Сподели другаде

Много як концерт беше! Един от най-готините на които съм бил. Браян ме изненада невероятно и доста време след това ходех като хипнотизиран! Супер!
Link to comment
Сподели другаде

Не знам дали Ви е известно, но скоро стартира първата българска онлайн РОК телевизия - www.tangra.tv! Засега още тестово, но могат да се видят доста неща. В петък от 12.00 до 14.00 ч. се излъчва пряко култовото спортно шоу Джитбол, познато от старото ефирно радио Тангра! Приятно гледане!
Link to comment
Сподели другаде

Те tangra.tv дочух, че искат да го направят така, че да може да се гледат предавания на кречетало, но и да се избират кои...нещо такова май беше. deyan, мерси за линка, бях се заканил на сайта, но забравих :blush: .

 

ПП: а като споменахте концерта на Менсън се върнаха едни спомени. Бях без глас после, въпреки че беше малко кратък :crazy: .

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте на всички !

 

Това е един сайт който ще бъде само за рок музика ! Който иска може да го посети ! Сайта е направен на 09.11.2007 !

 

http://rock.info.tm/

 

 

за поста имам разрешение от Tragedy ! :hesthebest: :bgflag:

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Интересно ми е обаче как се получи така, че доста от здравите метъл групи от 90-те години доста промениха стила си и се превърнаха общо взето в бози. Аз имам няколко примера, но съм сигурен, че са доста повече. Дали е заради променените вкусове на слушателите, дали е заради комерсиализъм - направо не знам. Аз самият останах доста разочарован и сега съм, понеже не излиза нищо ново, което да ме впечатли, а се налага да слушам старите и златни албуми. Така е с Manowar, Metallica, Iron Maiden, Theatre Of Tragedy, Tristania, Nightwish и още много други. Нещо не мога да си харесам нищо от новите групи и новите албуми, всичко май се втурна към комерсиализма или пък просто времето на old school metal-а отмина и нещата се промениха :(
Link to comment
Сподели другаде

Интересно ми е обаче как се получи така, че доста от здравите метъл групи от 90-те години доста промениха стила си и се превърнаха общо взето в бози. Аз имам няколко примера, но съм сигурен, че са доста повече. Дали е заради променените вкусове на слушателите, дали е заради комерсиализъм - направо не знам. Аз самият останах доста разочарован и сега съм, понеже не излиза нищо ново, което да ме впечатли, а се налага да слушам старите и златни албуми. Така е с Manowar, Metallica, Iron Maiden, Theatre Of Tragedy, Tristania, Nightwish и още много други. Нещо не мога да си харесам нищо от новите групи и новите албуми, всичко май се втурна към комерсиализма или пък просто времето на old school metal-а отмина и нещата се промениха :(

Относно Nightiwsh ще се повторя: напускането на Таря мисля, че е най-доброто, което се е случило на Nightwish до момента. Лично аз съм много доволен от последния им албум - Dark Passion Play. Може би това отговаря на някои от опасенията ти. :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 weeks later...

Искам да споделя с вас една примерна програма за гостуването на Metallica тази година написана от Merlin Of The Lake

 

Провокирано от циркулиращия из нета менте-демоалбум на някогашните крале на метъла, изродили се в никълбеко- и корноподобно недоносче В сценария са включени горчиви опити от последните два концерта на Хелоуийн в София, както и този на Мейдън на стадион "Локомотив"...

 

20:00 часа - обявеният от организаторите час за начало на концерта

 

22:00 часа - последните от публиката най-анкрая са успели да влязат през двете от обявените по-рано осем входни точки, след като охранителите са си начесали задниците, изпили са си анаболчетата и са се нагледали на изнервени металяги.

 

22:01 часа - Джеймс, Ларс и Кърк излизат на сцената под одобрителните възгласи на събралите се 7-8 хиляди оцелели след битакта на входа зрители. Зад тях Трухийо в ролята на Робинята Изаура мъкне оборудването, спъвайки се в некадърно опънатите от София Мюзик Ентърпрайсис или Жокер Медия кабели.

 

22:10 - 22:30 часа - Джеймс, Ларс и Кърк пийват биричка, седнали на тонколоните, тъй като са се убедили, че: а) по тях ток не тече; б) те (тонколоните) и без това стават само за седене. Трухийо мъкне от буса резервните колони.

 

22:30 часа - концертът най-накрая започва с рева на Джеймс "Ар ю уит Металика, мадафаказ?". Публиката го уверява, че изключително много са "уит" и екслузивно са с Металика.

 

22:30 - 23:00 часа - ритуално обесване на Трухийо и набиване на баскитара в гъз. Публиката е в екстаз. Новите набедени метъли, които в последните години са слушали само Корн и блекметълски педерастии, гледат уплашено.

 

23.01 - 23:30 - На сцената се появява Джейсън Нюстед. Публиката изригва, а бабичките в съседните блокове започват да се кръстят и да проверяват капачките на бурканите с туршия за бомбаж. Джеймс прави свирка на Джейсън в знак на разкаяние, че са го изгонили, в резултат на което гласът на Джеймс най-накрая заприличва отново на глас, а не на търкалящи се по нанадолнище варели.

 

23.35 - 02.00 - свирене на 84 - 91 с кратко лирично отклонение от "Сакам да строим", както е по-известна Seek And Destroy сред феновете на Бон Джоуви и Гъз ен Роузис (бел. ред. - последното не е печатна грешка!)

 

02.00 - 02.15 - ритуално горене на албумите след 91. Валяк минава през оцелелите копия от "Сейнт Енгър", последван от лицензиран екзорсист от Светия Синод, който ръси светена вода и гони злия дух на лимпбизкитщината.

 

02.15 - 03.30 - публично покаяние в "Александър Невски". Патриарх Максим опрощава греховете на "великата четворка", като със свободната си ръка тайно прави зад гърба си знака за предпазване от дяволски сили.

 

03:30 - 08:00 - импровизиран купон на фенове и група край езерото "Ариана". В паузите между две глътки Джеймс рови от лаптопа си в Замунда.Нет и се чуди дали все пак онзи албум, дето го пуснаха на торентите преди седмица, не е техен... познато звучи, пък и от толкоз алкохол помни ли човек....

 

 

Аз лично се побърках от смях, но има доста неща, които споделям...

Link to comment
Сподели другаде

Интересно ми е обаче как се получи така, че доста от здравите метъл групи от 90-те години доста промениха стила си и се превърнаха общо взето в бози. Аз имам няколко примера, но съм сигурен, че са доста повече. Дали е заради променените вкусове на слушателите, дали е заради комерсиализъм - направо не знам. Аз самият останах доста разочарован и сега съм, понеже не излиза нищо ново, което да ме впечатли, а се налага да слушам старите и златни албуми. Така е с Manowar, Metallica, Iron Maiden, Theatre Of Tragedy, Tristania, Nightwish и още много други. Нещо не мога да си харесам нищо от новите групи и новите албуми, всичко май се втурна към комерсиализма или пък просто времето на old school metal-а отмина и нещата се промениха :(

Логично е, парите са важен фактор. Групите, които изброи пък вече взеха своето, факторите за безброй, поради които творят такава музика.

Относно Nightwish... това го срещамнахме при много други групи и тук нищо ново не виждаме.

Но нищо не пречи да си слушаме Deff Lepard с емблематичния барабанист Rick Allen, Gene Simmons, езикът.. от Кис.. имам предвид, че едва ли със същата емоционалност ще се твори, остава да си се крепим на историята, която не е никак малка. Групи, които са безброй, времена, на които ме е яд, че не съм бил роден, но остават само разказите на приятели и така :>

Много има да се пише, но сега нямам време. :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...