Прехвърляне към съдържание

Снимка

Да поговорим за Rock, Metal...

• Моля, влезте, за да отговорите
48 отговора по тази тема

#16 Tragedy

Tragedy

Mouse driver (мишка шофьор)

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4054 мнения

Публикувано: 25 October 2007 - 11:48

Не сте споменали Theatre of Tragedy ....

Ха познайте откъде ми е прякора :P

In The Darkness We All Shall Rise!

----------------------------------------
Господи, дари ме със спокойствието да приема нещата, които не мога да променя,
със смелостта да променя нещата, които мога,
и с мъдростта винаги да правя разлика между двете.

#17 Крадец на рози

Крадец на рози

The misery, the pain...

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 723 мнения

Публикувано: 25 October 2007 - 14:11

Поздрав за всички четящи :> тук :)

#18 vyrgozunqk

vyrgozunqk

I486 DX

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 904 мнения

Публикувано: 25 October 2007 - 16:58

Поздрав за всички четящи :> тук :)

No fear, no paine... if i could fly, like the king of the sky... :thumbsup: - Мерси, една от любимите ми песни на Halloween

А това е от мене !

If you are posting looking for commercial software without any intention
of paying for it, you WILL be flamed.

"The box said "Requires Windows 95 or better." So I installed LINUX."
I'm using Linux and i'm proud of it!!!
I hate Windows and i'm also proud of it!!!

#19 deyan

deyan

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 527 мнения

Публикувано: 25 October 2007 - 19:58

Ей, ама концерта на Менсън беше...нямам думи...
А какво ще кажете за това?

#20 vyrgozunqk

vyrgozunqk

I486 DX

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 904 мнения

Публикувано: 25 October 2007 - 20:41

Ей, ама концерта на Менсън беше...нямам думи...
А какво ще кажете за това?

Новия албум на Димму е доста мелодичен, но като цяло не е лош :)

Иначе на концерта на Меенсън, се размазахме с мойта компания, бяхме най-отпред, баш на ограда, поне се сдобих с хубави снимки :) и на 4-5 точно мене са ме снимали :P :giggle:

A и когато вдигна юмрук с/у нас, аз се стреснах и аз му вдигнах на обратно, той горкия как се опули... :D

If you are posting looking for commercial software without any intention
of paying for it, you WILL be flamed.

"The box said "Requires Windows 95 or better." So I installed LINUX."
I'm using Linux and i'm proud of it!!!
I hate Windows and i'm also proud of it!!!

#21 deyan

deyan

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 527 мнения

Публикувано: 25 October 2007 - 21:29

Много як концерт беше! Един от най-готините на които съм бил. Браян ме изненада невероятно и доста време след това ходех като хипнотизиран! Супер!

#22 deyan

deyan

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 527 мнения

Публикувано: 28 October 2007 - 20:35

Не знам дали Ви е известно, но скоро стартира първата българска онлайн РОК телевизия - www.tangra.tv! Засега още тестово, но могат да се видят доста неща. В петък от 12.00 до 14.00 ч. се излъчва пряко култовото спортно шоу Джитбол, познато от старото ефирно радио Тангра! Приятно гледане!

#23 Nav

Nav

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 124 мнения

Публикувано: 28 October 2007 - 21:08

Те tangra.tv дочух, че искат да го направят така, че да може да се гледат предавания на кречетало, но и да се избират кои...нещо такова май беше. deyan, мерси за линка, бях се заканил на сайта, но забравих :blush: .

ПП: а като споменахте концерта на Менсън се върнаха едни спомени. Бях без глас после, въпреки че беше малко кратък :crazy: .

#24 Soft-Visia

Soft-Visia

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 11 мнения

Публикувано: 09 November 2007 - 14:41

Здравейте на всички !

Това е един сайт който ще бъде само за рок музика ! Който иска може да го посети ! Сайта е направен на 09.11.2007 !

http://rock.info.tm/

за поста имам разрешение от Tragedy ! :hesthebest: :bgflag:

#25 Крадец на рози

Крадец на рози

The misery, the pain...

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 723 мнения

Публикувано: 09 November 2007 - 15:37

Не стига, че правиш реклама в любимата ми тема, а и в сайта е пълно с правописни грешки.

#26 Snoopy

Snoopy

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 18 мнения

Публикувано: 05 January 2008 - 19:15

Rush рууулз
прогресив рок рууулз

Публикувано изображение

Публикувано изображение

:)

#27 Tragedy

Tragedy

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4054 мнения

Публикувано: 05 January 2008 - 22:02

Интересно ми е обаче как се получи така, че доста от здравите метъл групи от 90-те години доста промениха стила си и се превърнаха общо взето в бози. Аз имам няколко примера, но съм сигурен, че са доста повече. Дали е заради променените вкусове на слушателите, дали е заради комерсиализъм - направо не знам. Аз самият останах доста разочарован и сега съм, понеже не излиза нищо ново, което да ме впечатли, а се налага да слушам старите и златни албуми. Така е с Manowar, Metallica, Iron Maiden, Theatre Of Tragedy, Tristania, Nightwish и още много други. Нещо не мога да си харесам нищо от новите групи и новите албуми, всичко май се втурна към комерсиализма или пък просто времето на old school metal-а отмина и нещата се промениха :(

#28 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23197 мнения

Публикувано: 05 January 2008 - 22:11

Интересно ми е обаче как се получи така, че доста от здравите метъл групи от 90-те години доста промениха стила си и се превърнаха общо взето в бози. Аз имам няколко примера, но съм сигурен, че са доста повече. Дали е заради променените вкусове на слушателите, дали е заради комерсиализъм - направо не знам. Аз самият останах доста разочарован и сега съм, понеже не излиза нищо ново, което да ме впечатли, а се налага да слушам старите и златни албуми. Така е с Manowar, Metallica, Iron Maiden, Theatre Of Tragedy, Tristania, Nightwish и още много други. Нещо не мога да си харесам нищо от новите групи и новите албуми, всичко май се втурна към комерсиализма или пък просто времето на old school metal-а отмина и нещата се промениха :(

Относно Nightiwsh ще се повторя: напускането на Таря мисля, че е най-доброто, което се е случило на Nightwish до момента. Лично аз съм много доволен от последния им албум - Dark Passion Play. Може би това отговаря на някои от опасенията ти. :)

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#29 Tragedy

Tragedy

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4054 мнения

Публикувано: 04 February 2008 - 17:47

Искам да споделя с вас една примерна програма за гостуването на Metallica тази година написана от Merlin Of The Lake

Провокирано от циркулиращия из нета менте-демоалбум на някогашните крале на метъла, изродили се в никълбеко- и корноподобно недоносче В сценария са включени горчиви опити от последните два концерта на Хелоуийн в София, както и този на Мейдън на стадион "Локомотив"...

20:00 часа - обявеният от организаторите час за начало на концерта

22:00 часа - последните от публиката най-анкрая са успели да влязат през двете от обявените по-рано осем входни точки, след като охранителите са си начесали задниците, изпили са си анаболчетата и са се нагледали на изнервени металяги.

22:01 часа - Джеймс, Ларс и Кърк излизат на сцената под одобрителните възгласи на събралите се 7-8 хиляди оцелели след битакта на входа зрители. Зад тях Трухийо в ролята на Робинята Изаура мъкне оборудването, спъвайки се в некадърно опънатите от София Мюзик Ентърпрайсис или Жокер Медия кабели.

22:10 - 22:30 часа - Джеймс, Ларс и Кърк пийват биричка, седнали на тонколоните, тъй като са се убедили, че: а) по тях ток не тече; б) те (тонколоните) и без това стават само за седене. Трухийо мъкне от буса резервните колони.

22:30 часа - концертът най-накрая започва с рева на Джеймс "Ар ю уит Металика, мадафаказ?". Публиката го уверява, че изключително много са "уит" и екслузивно са с Металика.

22:30 - 23:00 часа - ритуално обесване на Трухийо и набиване на баскитара в гъз. Публиката е в екстаз. Новите набедени метъли, които в последните години са слушали само Корн и блекметълски педерастии, гледат уплашено.

23.01 - 23:30 - На сцената се появява Джейсън Нюстед. Публиката изригва, а бабичките в съседните блокове започват да се кръстят и да проверяват капачките на бурканите с туршия за бомбаж. Джеймс прави свирка на Джейсън в знак на разкаяние, че са го изгонили, в резултат на което гласът на Джеймс най-накрая заприличва отново на глас, а не на търкалящи се по нанадолнище варели.

23.35 - 02.00 - свирене на 84 - 91 с кратко лирично отклонение от "Сакам да строим", както е по-известна Seek And Destroy сред феновете на Бон Джоуви и Гъз ен Роузис (бел. ред. - последното не е печатна грешка!)

02.00 - 02.15 - ритуално горене на албумите след 91. Валяк минава през оцелелите копия от "Сейнт Енгър", последван от лицензиран екзорсист от Светия Синод, който ръси светена вода и гони злия дух на лимпбизкитщината.

02.15 - 03.30 - публично покаяние в "Александър Невски". Патриарх Максим опрощава греховете на "великата четворка", като със свободната си ръка тайно прави зад гърба си знака за предпазване от дяволски сили.

03:30 - 08:00 - импровизиран купон на фенове и група край езерото "Ариана". В паузите между две глътки Джеймс рови от лаптопа си в Замунда.Нет и се чуди дали все пак онзи албум, дето го пуснаха на торентите преди седмица, не е техен... познато звучи, пък и от толкоз алкохол помни ли човек....

Аз лично се побърках от смях, но има доста неща, които споделям...

#30 Крадец на рози

Крадец на рози

The misery, the pain...

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 723 мнения

Публикувано: 05 February 2008 - 12:03

Логично е, парите са важен фактор. Групите, които изброи пък вече взеха своето, факторите за безброй, поради които творят такава музика.
Относно Nightwish... това го срещамнахме при много други групи и тук нищо ново не виждаме.
Но нищо не пречи да си слушаме Deff Lepard с емблематичния барабанист Rick Allen, Gene Simmons, езикът.. от Кис.. имам предвид, че едва ли със същата емоционалност ще се твори, остава да си се крепим на историята, която не е никак малка. Групи, които са безброй, времена, на които ме е яд, че не съм бил роден, но остават само разказите на приятели и така :>
Много има да се пише, но сега нямам време. :)

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители