Jump to content

Препоръчан пост

Приятел ме помоли да попитам от негово име (поради известни причини) за проблем подобен на kotoo, но малко по различен. На мен ми е напълно ясно как се избира плеъра, с който желаем да отваряме определени формати. Проблема е в това, че не може да се избере. Отварям чрез свойства / отваряй чрез програма и т.н., докато стигна до мястото, където е инсталиран плеъра (подразбиране в Program files), кликам на отвори/изпълни, но не го зарежда, не се появява м/у останалите икони.

Нещо не се сещам за кой точно прозорец Свойства става въпрос. Може ли шотче?

 

И какъв SP2 или SP3, той нали е с Vista?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 41
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Нещо не се сещам за кой точно прозорец Свойства става въпрос. Може ли шотче?

 

И какъв SP2 или SP3, той нали е с Vista?

За съжаление не мога да дам шотче, тъй като още не ми е донесъл лаптопа, а той няма да се справи сам с шотчето.

Имах предвид, когато изберете дадения формат (в случая/случаите Avi, Vob, MP3 и т.н.), който желаете да го отваря KMPlayer, кликнете с десния бутон на мишката и от контекстното меню изберете Properties, след това Opens with / Change за да изберете с кой плеър да отваряте дадения формат, и така докато стигнете до мястото където е инсталиран KMPlayer и когато потвърдите с Open, не дава възможност за отваряне с този плеър. Разбира се, когато най напред отворите/стартирате плеъра, може да отваряте какво си искате. Лошото е, че не става автоматично с двойно кликане на самия файл.

Това, което видях вчера, за да имам поне някаква информация за системата беше, че е Vista SP1. Че е Vista, съм на 1000% сигурен. За по точна информация, ще трябва да изчакам, докато ми донесе лаптопа, за да не блуждаем.

П.П. Друго, което забелязах е, че системовият му дял заема около 12 GB място. Възможно ли е това? Не съм въобще запознат с Vista.

И аз четох и нещо не можах да разбера за какво точно става въпрос за асоциарането на файловете и отварянето им с KMP или за нещо друго?

Да за асоциирането на файлове с KMPlayer.

Link to comment
Сподели другаде

Имах предвид, когато изберете дадения формат (в случая/случаите Avi, Vob, MP3 и т.н.), който желаете да го отваря KMPlayer, кликнете с десния бутон на мишката и от контекстното меню изберете Properties, след това Opens with / Change за да изберете с кой плеър да отваряте дадения формат, и така докато стигнете до мястото където е инсталиран KMPlayer и когато потвърдите с Open, не дава възможност за отваряне с този плеър. Разбира се, когато най напред отворите/стартирате плеъра, може да отваряте какво си искате. Лошото е, че не става автоматично с двойно кликане на самия файл.

 

Първо сори за бавният отговор, ама няма време.

За сега се сещам за:

 

Няма ли като на XP като избереш мултимедиен файл с десен бутон избереш Open Width..., Choose programs - примерно Browse ако го няма в списъка и после слагаш отметка Always use the selected program to open this kind of file.

 

Друго - пробвал ли си да смениш с друг плеър асоциацийте и дали стават с него, всмисъл дали само с KMP е така.

 

От самият плеър пробва ли да асоцираш, понеже аз от много време ползвам само него и никога не съм имал подобен проблем - а ОС-а ми издържа макс 1-2 седмици - понеже тествам неща и се омазва и го качвам доста често.

 

Нямам наблюдения с Виста, но не мисля че тя е проблем.

Link to comment
Сподели другаде

Първо сори за бавният отговор, ама няма време.

За сега се сещам за:

 

Няма ли като на XP като избереш мултимедиен файл с десен бутон избереш Open Width..., Choose programs - примерно Browse ако го няма в списъка и после слагаш отметка Always use the selected program to open this kind of file.

 

Друго - пробвал ли си да смениш с друг плеър асоциацийте и дали стават с него, всмисъл дали само с KMP е така.

 

От самият плеър пробва ли да асоцираш, понеже аз от много време ползвам само него и никога не съм имал подобен проблем - а ОС-а ми издържа макс 1-2 седмици - понеже тествам неща и се омазва и го качвам доста често.

 

Нямам наблюдения с Виста, но не мисля че тя е проблем.

 

И аз се извинявам за закъснелия отговор. 

 

 

Проблема се реши. Използвах друг инсталатор. Странното е, че преди нямаше проблем с първия инсталатор. Нямам си представа. Важното е, че се получи.

 

Благодаря за усилията.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 years later...

Здравейте !

не знам дали аз бутнах нещо, или от самосебе си се прецака KMP-то, но не ще вече да се разпъне читаво на цял екран :(

ето как изглежда, когато го снимах на цял екран, остава от долната страна празно място...

А когато не е на цял екран, пак не се вижда цялостна картина :(

Пробвах да го затрия, деинсталирам и преинсталирам, но не ще и туйто...

А не ми се преинсталира целия WinXP-SP3 ...

много ще съм благодарен на някой, който ми каже къде да разбъзикам, пробвах различните резолюции безуспешноpost-20940-0-06838200-1302895188_thumb.jpg...

post-20940-0-91672600-1302895091_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Аз пък имам следният проблем, искам да си сваля субтитрите в черната лента долу, но когато го направя субтитрите минават зад нея и не се виждат. Някои да има някаква идея как да го оправя
Link to comment
Сподели другаде

Аз пък имам следният проблем, искам да си сваля субтитрите в черната лента долу, но когато го направя субтитрите минават зад нея и не се виждат. Някои да има някаква идея как да го оправя

 

Отвори плеъра,дясен клик-субтитри ,от падащото подменю маркираш опцията-"Показвани чрез наслагване !

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...