Jump to content

Ръководство: Пълна оптимизация на Windows-a


Препоръчан пост

Мисля, че katevrai има предвид другата тема за оптимизация (моята), за която съм и дал линк по-нагоре на предната страница. Там пише, че стойността за IOPageLockLimit е в

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Session Manager\Memory Management
докато в текущата тема пътят е
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management

Това обаче не би трябвало да е проблем. И двата варианта трябва да дават един и същ резултат.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 175
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Не съм толкова добър в компютрите и не знам много неща затова ще копирам това :

 

– настройки на паметта (това се отнася само за потребители които имат над 265 MB RAM – ако Вашата е толкова или по-малко пропуснете тази точка)

Ако имате много памет може да зададете на WindowsXP да държи всичките файлове, които използва там, вместо на хилядократно по-бавната виртуална памет, намираща се върху вашия твърд диск (която по всяка вероятност е силно фрагментирана, което ще отстраним в точка Cool . За да подсетите да прави това стартирайте отново ‘regedit.exe’ и отидете в HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEM/CurrentControlSet/Control/Session Manager/Memory Management/ и там ще откриете DisablePagingExecutive, чиято стойност трябва да бъде 1, ако не е я променете.

След като сте намерили работа на голяма част от оперативната си памет спокойно може да пожертвате още малко в името на системния кеш, който ако бъде увеличен ще ускори работата на твърдия диск, или по скоро ще отмени част от нея, поради простата причина че някой от файловете, съдържанието на папките и иконите ще бъдат ‘кеширани’ - ключа който позволява това се намира при по-горния и се нарича LargeSystemCache и за да се оползотвори по-рационално паметта ви трябва да има стойност 1.

Понякога Windows XP слага някои файлове в кеша, и после – след приключване на работата с тях ‘забравя’ да ги махне от там. За да не се случват подобни работи намерете или създайте ключа AlwaysUnloadDLL в HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer – и задайте default стойността му 1

Link to comment
Сподели другаде

Ох не видях отговора на Night_Raven. Ако и в двата случая резултата е един то тогава имам проблем с тази настройка.Но защо става така.

Днес просто ми се разката фамилията

Редактиран от katevrai
Link to comment
Сподели другаде

Това тук си е съвсем друг ключ просто:

Понякога Windows XP слага някои файлове в кеша, и после – след приключване на работата с тях ‘забравя’ да ги махне от там. За да не се случват подобни работи намерете или създайте ключа AlwaysUnloadDLL в HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer – и задайте default стойността му 1

 

А ще ми отговориш ли каква стойност задаваш всъщност на "IOPageLockLimit"?

 

И така ли пишеш името:

Да с преинсталация имам снимка на диск но е по стара и след нея има много накачване на системата.Но забелязах,че в едната тема пише да се създаде ключ IO Pagelock Limit а в другата тема е съвсем различно да не би там да е проблема.

 

Или така - IOPageLockLimit?

Редактиран от orion
Link to comment
Сподели другаде

Стана малко каша. katevrai, това, което си копирал, е от темата Полезни съвети и трикове за WindowsXP, където пътищата към регистратурата са идентични с тези, описани в текущата тема. В конкретния ти цитат обаче няма стойност за IOPageLockLimit, каквато настройка не е спомената в цялата тема, а е спомената само в текущата.

Иначе е трудно да се каже защо имаш проблем с тази настройка. Какъв Windows инсталираш? Някой "не знам си какъв Edition" да не е или е чистичък? С какъв хардуер разполагаш? Пробвал ли си да активираш опцията директно след преинсталация, още преди да си инсталирал нищо друго? Дори и да не стане всъщност, не се загубил нищо. Надали би усетил разлика в производителността след настройка на конкретната опция (IOPageLockLimit).

Link to comment
Сподели другаде

На IOPageLockLimit зададох 40 000 както е описано в статията .Иначе съм с Microsoft XP Professional Pask 2 - AMD Sempron 2400+, 512 RAM

 

Не ми се вярва проблема да идва от това, ама хич не ми се вярва.

Можеш да опиташ с 30 000.

 

Иначе, ако си работи на 4000 например нормално, мага да ти пратя един файл за 30 000 и един за 4000, ако има проблем, връщаш 4000 и готово.

Редактиран от orion
Link to comment
Сподели другаде

Не не съм опитвал но утре ако трябва ще опитам.

orion ако щеш ми вярвай но днес ми изтекоха очите и не става от сутринта се опитвам

Редактиран от katevrai
Link to comment
Сподели другаде

Не не съм опитвал но утре ако трябва ще опитам.

orion ако щеш ми вярвай но днес ми изтекоха очите и не става от сутринта се опитвам

 

По бързо ще е ако ти пратя reg файл, само виж сега на колко е и кажи?

Просто цъкаш два пъти с мишката върху него, два пъти потвърждаваш с ОК и готово.

Рестартваш и ако не става - същото с файла 4000 (или 10000 например)

Редактиран от orion
Link to comment
Сподели другаде

По бързо ще е ако ти пратя reg файл, само виж сега на колко е и кажи?

Просто цъкаш два пъти с мишката върху него, два пъти потвърждаваш с ОК и готово.

Рестартваш и ако не става - същото с файла 4000 (или 10000 например)

 

Сега в момента не съм го пипал но ако искаш ми изпрати само че утре ще опитвам- брат ми е Георги и аз сто пъти вече ставам от масата.Да не би да е от някоя моя програма. Но аз сега проверих в момента изобщо нямам такъв ключ а другите две стоиности са на 0.

Редактиран от katevrai
Link to comment
Сподели другаде

Ок, весело изкарване и честито (то и аз съм Георги) :thumbsup:

 

IOPageLockLimit 4000

IOPageLockLimit 10000

IOPageLockLimit 30000

 

Успех!

 

Едит:

DisablePagingExecutive_1

LargeSystemCache_1

Редактиран от orion
Link to comment
Сподели другаде

Ок, весело изкарване и честито (то и аз съм Георги) :thumbsup:

 

IOPageLockLimit 4000

IOPageLockLimit 10000

IOPageLockLimit 30000

 

Успех!

 

Да си жив и здрав! Не знам но ще помагате сега в момента съм в небрано лозе много информация ми дадохте и се обърках

Link to comment
Сподели другаде

Значи копирам един от тези фаилове и го слагам там, а другите две стойности да ги променя ли на 1

 

Не копирай, а свали файла на PC - то (например на десктопа) и го стартирай.

Два пъти потвърждаваш с ОК, рестарт и виждаш как работи.

Пратих ти и другите два по горе.

 

Едит:

Десен бутон върху файла и - Save Target As... за да го свалиш.

 

Просто цъкаш два пъти с мишката върху него, два пъти потвърждаваш с ОК и готово.

Рестартваш и ако не става - същото с файла 4000 (или 10000 например)

Редактиран от orion
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...