Jump to content

Ръководство: Пълна оптимизация на Windows-a


Препоръчан пост

Благодаря много за описаните трикове. Пробвах доста от тях, макар че повечето ги знаех вече. Но някои от тях наистина ми харесаха. Браво за статията !!!
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
  • Отговори 175
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Проблемът ще да е нещо при теб. Аз винаги съм ползвал вторите две настройки, както и съм ги прилагал на много компютри с абсолютно никакви негативни последици. За Disable Paging Executive не мога да съм толкова категоричен, защото съм го ползвал и прилагал на други доста рядко, но пък и тогава също не съм имал проблеми. Да не си случайно с някоя Windows-самоделка?
Link to comment
Сподели другаде

Ами опитай. Винаги можеш да си върнеш настройките ако не ти харесва как върви. В тази тема (алтернативна за оптимизация) съм описал каква е Disable Paging Executive опцията.
Link to comment
Сподели другаде

PC-то зарежда но много бавно -изчезва антивирусната програма,също и мрежовите връзки, менюто RUN не работи, не може да се влезе в нито една програма пита ме с какво да я отвори,не може да се влезе в иконата моят компютър, все пак стигнах до регистрите въстанових ги но пак същото.От сутринта това ми е 3-ти път и все не става.
Link to comment
Сподели другаде

Да с преинсталация имам снимка на диск но е по стара и след нея има много накачване на системата.Но забелязах,че в едната тема пише да се създаде ключ IO Pagelock Limit а в другата тема е съвсем различно да не би там да е проблема.
Link to comment
Сподели другаде

Незнам какво стана но точка 12-та ми скапа системата,а имам 512 РАМ. Защо става така щом е изпробвана.

 

То сигурно ще излезе от къде е проблема, но... само да спомена че нямам никакъв проблем с нищо от написаното в 12 точка.

 

По първите две точки:

б) Десен клик с мишката върху ключа "DisablePagingExecutive" — на decimal задайте стойност 1

в) Двоен клик с мишката върху ключа "LargeSystemCache" — на decimal задайте стойност 1

съм доволен от резултата.

 

A по другата точка:

г) Направете нов DWORD ключ с име "IOPageLockLimit" — двоен клик с мишката върху него и задайте стойност на hex - 4000 (ако имате 128 МВ RAM), 10 000 (256 MB), 40 000 (ако имате 512 или повече RAM)
съм задал 40 000 и също съм доволен от резултата. Редактиран от orion
Link to comment
Сподели другаде

Но забелязах,че в едната тема пише да се създаде ключ IO Pagelock Limit а в другата тема е съвсем различно да не би там да е проблема.

Това не би трябвало да е проблем. Да разбирам, че точно тази стойност (IOPagelockLimit) е проблемната?

Link to comment
Сподели другаде

Ами незнам дали тя е проблемна но вече ме е страх да опитвам. Но съм почти сигурен,че е от него. Факт е обаче че в едната тема пише едно а в другата друго/за създаването на ключа/
Link to comment
Сподели другаде

Ами незнам дали тя е проблемна но вече ме е страх да опитвам. Но съм почти сигурен,че е от него. Факт е обаче че в едната тема пише едно а в другата друго/за създаването на ключа/
. Сигурен съм единствено в DisablePagingExecutive, че не е от него.
Link to comment
Сподели другаде

Ами незнам дали тя е проблемна но вече ме е страх да опитвам. Но съм почти сигурен,че е от него. Факт е обаче че в едната тема пише едно а в другата друго/за създаването на ключа/

 

Да пуснеш един цитат от тази "другата" тема, ако не ти представлява трудност, че нещо не намирам за каква разлика говорим?

И каква стойност задаваш всъщност?

Или да дадеш reg файла ако не е проблем?

Освен това можеш да създадеш файл за връщане на стойността към предишното състояние, за да не се притесняваш да опиташ.

Редактиран от orion
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...