Jump to content

Ръководство: Пълна оптимизация на Windows-a


Препоръчан пост

  • Отговори 175
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

по точно да възстановявам,има такава опция в програмата

На Night_Raven му е ясно, че има такава опция. По-скоро ти не си му разбрал въпроса. Предполагам, че той пита дали след възстановяване на системата с CCleaner и рестарт на системата иконите отново липсват или всичко е наред.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 years later...

Това реално не е оптимизация. System Restore се използва в определени ситуации, когато се активира, за да създаде копия на определени зони в системния регистър и някои файлове, след което си "заспива". Т.е. тя върши работа за секунди, а през останалото време не прави нищо. От спирането ѝ се печели основно пространство на твърдия диск, а не бързодействие.

 

Не че няма какво да се пипне по Windows 7, но те са абсолютни дреболии. Единственото нещо, което ми идва на ума, е да се спре Windows Defender, ако ще се използва друга антивирусна. То Windows Defender трябва да си се спре автоматично, но понякога това не се случва, затова аз предпочитам да го спра ръчно от услугите, за да съм сигурен.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря, Естествено го имах със ъпдейтите са е качил. И си работеше. Спрях го от менюто на Windows Defender. Иначе го нямаше в старт менюто. и не се бях сетил за него изобщо. Има ли смисъл след като е изключен, да го деинсталирам?

А за антивирусна съм с безплатния Аваст.

Link to comment
Сподели другаде

Не, няма смисъл да се деинсталира Windows Defender. Напълно достатъчно е да му е спряна услугата. Това автоматично смъква потреблението на памет и процесорно време. Признавам, че тази вградена защита не е лоша идея, но хич не е лека.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...