Jump to content

Търся програма за конверт или заключване на ppt


Препоръчан пост

Идеята е следната: скоро ще завърша една много важна презентация / служебна /. За нея положих доста труд и мисля, че ще се справя подобаващо. Лошото е, че тази презентация трябва да бъде споделена с други хора. Но те не са свикнали да уважават труда на другите и ще се възползват като променят това - онова и представят работата за своя.

Та: търся програма, която да "заключи" ppt за да го направи само за четене. т.е. да не може да бъде променян. Или за конвертирам ppt към exe. Успях да намеря ppt2exe, но е платена и още не съм я пробвал за да вида ограниченията. Ако са само времеви - става.

 

Моля, предложете:

- програма за "заключване" на ppt

- програма за конверт на ppt към ехе

Link to comment
Сподели другаде

Весо, ако работиш с PowerPoint, направо избери Save As... и от падащото меню за типа файл избери PowerPoint Show и си готов ;)

 

П.П. Това го има със сигурност при PowerPoint 2003 като файла става с разширение pps (PowePoint Show) и е заключен само за преглед :)

Link to comment
Сподели другаде

Миленски, там е работата, че това го пробвах, но в последствие имах възможност да редактирам файла.

 

Допълнение: сега пробвах на машината у дома и се получи. Излезе направо на цял екран. Което е супер. Но означава, че в службата компа ... както и да е.

Благодаря за навременната намеса ! Точно затова :svlove:

Link to comment
Сподели другаде

Весо, ако работиш с PowerPoint, направо избери Save As... и от падащото меню за типа файл избери PowerPoint Show и си готов ;)

 

П.П. Това го има със сигурност при PowerPoint 2003 като файла става с разширение pps (PowePoint Show) и е заключен само за преглед :)

 

Направих още една проба. Записах файла така, както казваш. След това пуснах Power point и през него заредих файла. Резултат - отваря се и е достъпан за редакция. Лошо :'(

Link to comment
Сподели другаде

Конвертираш PPT в PDF. После кодирай този PDF както си искаш. Аз поне така правя. Понеже конвертираният от PPT в PDF файл е и доста по-малък, става да го пуснеш по мейла по-лекичко. ;)

 

В добавка: не пробва ли:

*Отваряш твоята PowerPoint Presentation

*Отиваш в Tools -> Options -> Security

*Даваш парола Password to modify

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да конвертираш презентацията във Flash или някакъв видео формат. За първия вариант не намерих безплатно решение (търсих с ppt2flash); за втория обаче прегледай VH Screen Capture Driver (работи идеално с VirtualDub) и CamStudio. Windows Media Encoder 9 Series също предлага подобни възможности.
Link to comment
Сподели другаде

Конвертираш PPT в PDF. После кодирай този PDF както си искаш. Аз поне така правя. Понеже конвертираният от PPT в PDF файл е и доста по-малък, става да го пуснеш по мейла по-лекичко. ;)

 

В добавка: не пробва ли:

*Отваряш твоята PowerPoint Presentation

*Отиваш в Tools -> Options -> Security

*Даваш парола Password to modify

 

Сър, може би трябваше да добавя, че файлът трябва да си остане като презентация за да може да се гледа като такава. А относно слагането на парола - това, което си предложил е чудесно. А хем ровичках и знаех, че има нещо подобно ... А може ли да не излиза това досадно прозорче още в началото, а да излиза / примерно / когато някой реши да променя файла ?

Link to comment
Сподели другаде

За да предлагам такова решение за PPT в PDF, значи съм пробвал как изглежда след конвертирането. Не мисля, че ще имаш проблем, ако пуснеш този PDF за копие на презентация. Но лошото е, че това конвертиране и поставянето на разни пароли и защити става качествено с Adobe Acrobat Professional, който струва бая пари официално (449 USD).:)

 

По втория въпрос не мога да отговоря веднага, че работя по спомени. Но мисля, че има допълнителна опция за криптиране и цифров подпис на PPT. Ако криптираш и подпишеш цифрово PPT, допълнително си осигуряваш формална защита пред закона. ;)

Link to comment
Сподели другаде

За сега се спирам на варианта с паролата при опит за промяна.

 

Но в момента ми се завъртя и друга мисъл - ами ако запиша презентацията по обикновенния начин. И после я отворя с някоя друга програма за презентации, която има опция за слагане на парола ... Струва си да потърся. Ако намеря нещо интересно ще пиша. А до тогава - бъдете здрави всички !

Link to comment
Сподели другаде

Весо, приятел, няма начин да си абсолютно защитен срещу подобно посегателство на авторски идеи. Ако го конвертираш в PDF с криптиране, ще те цакат с ABBY Fine Reader, ако му сложиш какъвто и да е password, ще използват подобия на Powerpoint Password Recovery Key. Естествено, човек не трябва да става параноик и да си мисли, че всички негови колеги поне по 2 пъти на ден пробиват защитните стени на Пентагона. Просто го направи максимално гадно и разчитай презентацията да се чете само от руси каки с афинитет към пасианса.

 

Иначе Милене, съветът ти за конвертиране в PPS направо ме разби! PPS не е нищо повече, от елементарен майкрософтски формат за autorun на презентационни файлове. Това е все едно да те осени идеята, че като гледаш картинки на full-screen няма как да нарисуваш мустаци на Мона Лиза...

Link to comment
Сподели другаде

Иначе Милене, съветът ти за конвертиране в PPS направо ме разби! PPS не е нищо повече, от елементарен майкрософтски формат за autorun на презентационни файлове. Това е все едно да те осени идеята, че като гледаш картинки на full-screen няма как да нарисуваш мустаци на Мона Лиза...

Малко бъркаш нещата. В примера ти за Мона Лиза не можеш да премахнеш някой слой от картината или да премахнеш даден елемент. Естествено, че върху всяка една снимка можеш да рисуваш с Paint. А при PPS формата трябва да имаш инсталиран PowerPoint и специално да отвориш презентацията, т.е. при преглед нямаш възможност за редактиране ;)

 

А и сам посъветва Весо да го покаже на разни руси каки, които трудно ще се усетят да си го стартират сами, а камо ли да го редактират.

 

 

Допълнение: Ето и два сайта, в които са разгледани подобни проблеми:

http://www.pptfaq.com/FAQ00038.htm

http://www.indezine.com/products/powerpoin...03/ppt2exe.html

Link to comment
Сподели другаде

Честно казано в момента разглеждам програмите, които конвертират ppt в exe с надеждата да попадна на някоя добра, която е пълноценна, но има период на използване. Ще ми свърши работа да превърна презентацията в ехе и после направо да я деинсталирам.

 

+ презентацията ще се гледа от кухи държавни чиновници, зето си мислят, че са върха на сладоледа :crosseyes: А това с русите каки го оставям за 29 ...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...