Jump to content

Защо хората се женят?


Angel_4eto

Препоръчан пост

  • Отговори 40
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Не мисля, че им е било задължение, точно тук грешиш...понеже гледаш от своята си гледна точка...

 

Точно тук, той е прав! Защо не вземе да се замислиш малко или да прочетеш нещо за да видиш, че в миналото е било точно така. Хората тогава са нямали право на избор, семействата на момчето или момичете са определяли за кой ще се оженят/омъжат.

Link to comment
Сподели другаде

Сватбата е безмислен разход и кич.

Да се събере родата (сватощината), разни тетки и баби да друсат хора и всеки порядъчно почерпен да те поздравява. Да се наплюскат всички, да получиш 4 стенни часовника и 5 сервиза от дуралекс като подарък... Няма що. Ще пропуснем момента.

Хората ако се разбират брака е безмислен. В крайна сметка какво се доказва или постига със сключването на един брак? Какво променя един подпис? Той ли е найважното в една връзка? Евентуални проблеми са единственото, което може да се случи в последствие.

Link to comment
Сподели другаде

Сватбата е безмислен разход и кич.

Да се събере родата (сватощината), разни тетки и баби да друсат хора и всеки порядъчно почерпен да те поздравява. Да се наплюскат всички, да получиш 4 стенни часовника и 5 сервиза от дуралекс като подарък... Няма що. Ще пропуснем момента.

Хората ако се разбират брака е безмислен. В крайна сметка какво се доказва или постига със сключването на един брак? Какво променя един подпис? Той ли е найважното в една връзка? Евентуални проблеми са единственото, което може да се случи в последствие.

 

виж, и аз съм против подписването, но не мисля, че една стилна, интелигентно направена църковна сватба с правилните гости е нещо лошо... а и нека и родителите малко да се понакефят, то кво ли им остава на хорицата. според мен сватбата е интересен момент, който всеки трябва да изпита, но съм твърдо против подписване, да не говорим за предбрачни договори и други подобни простотии, защото подобни неща опошляват всичко.

 

сещам се за един клип на Гънс`н`Роузес с една бяла църква на едни пусти скали над морето... подобно място има и в България, че и по-красиво - в стария град на Царево, южното черноморие. ако изобщо ще правя някаква сватба, ще е там :)

Link to comment
Сподели другаде

Сватбата е безмислен разход и кич.

Да се събере родата (сватощината), разни тетки и баби да друсат хора и всеки порядъчно почерпен да те поздравява. Да се наплюскат всички, да получиш 4 стенни часовника и 5 сервиза от дуралекс като подарък... Няма що. Ще пропуснем момента.

Хората ако се разбират брака е безмислен. В крайна сметка какво се доказва или постига със сключването на един брак? Какво променя един подпис? Той ли е найважното в една връзка? Евентуални проблеми са единственото, което може да се случи в последствие.

Напълно съм съгласен с ostavime.

Link to comment
Сподели другаде

виж, и аз съм против подписването, но не мисля, че една стилна, интелигентно направена църковна сватба с правилните гости е нещо лошо... а и нека и родителите малко да се понакефят, то кво ли им остава на хорицата. според мен сватбата е интересен момент, който всеки трябва да изпита, но съм твърдо против подписване, да не говорим за предбрачни договори и други подобни простотии, защото подобни неща опошляват всичко.

 

сещам се за един клип на Гънс`н`Роузес с една бяла църква на едни пусти скали над морето... подобно място има и в България, че и по-красиво - в стария град на Царево, южното черноморие. ако изобщо ще правя някаква сватба, ще е там :)

 

Живеем за себе си, не за родителите си. Благодани сме за всичко, което са ни дали. Биха се радвали 100 пъти повече на едно внуче отколкото на една церемония. Те ако са хора, ще се радват на нашето щастие и без да трябва да ходим в църкви и брачни домове.

Link to comment
Сподели другаде

Живеем за себе си, не за родителите си. Благодани сме за всичко, което са ни дали. Биха се радвали 100 пъти повече на едно внуче отколкото на една церемония. Те ако са хора, ще се радват на нашето щастие и без да трябва да ходим в църкви и брачни домове.

 

виж, не можеш да втълпиш на един да кажем 50-60 годишен човек, че сватбата е отживелица, нека зарадваме хората... а вече, когато дойде време ние да имаме внуци, сватбата вероятно вече ще е рядкост. няма нищо лошо в традициите - нека бабите поплачат, нека родителите от двете страни се напият и се попрегръщат, нека роднините от село подарят руска пералня :) има чар във всеки акт на нежност и загриженост, та дори актът да ни се струва отживелица

Link to comment
Сподели другаде

А на някой да му е Хрумвало, че хората се женят, за да създадат Семейство?!?!?! :blink:

Не мисля, че им е било задължение, точно тук грешиш...понеже гледаш от своята си гледна точка...

О, приятелю това не е Семейство, когато хората нямат брак...това си е свободомислещо анархично общество, ако ще анатема да стана все ми е тази, Но не може да наричаш разните безразборни връзки или връзки съжителстване без брак -Семейство...Това е крайно грозно отношение, към това, което аз наричам посвещение на двама души един на друг...и това , което се нарича любов за цял живот истинска любов-посвещение един на друг и любов, а не само чувствата наречени любов...

 

О, има значение за децата които може би след време ще създадат такива двойки...

И да ти кажа вчера бях на сватба и добре, че все още има такива хора които да се женят и реално да имат семейства иначе не знам какво ще стане...

А и лично аз Не бих искала след време детето ми да живее без брак с някой особенно, ако е момиче повярвай ще го разбереш след време може би...

Ами добре говориш за любов, ами ако тези чувства наречени любов изчезнат тогава какво правим я ми обясни моля те?!

Еми темичката е за да си изразим мнението, нали !?

И според мен в миналите времена си е било чисто задължение.....

Дали е Семейство или не .. не мога да кажа.. за всяка двойка които са заедно те си знаят.

А и децата са плот на любовта и съответно семейството.

 

Ако наистина се опичат тези хора, любовта им може да изчезне за малко(караница примерно), но ако са достатъчно силни и верни - ще си я върнат :)

 

ostavime ще кажа, че това е мисленето на "един българин"(колкото и да е изтъркано това). И подаръците от това събитие са най-важните ?

 

Българина става по-беден и по-беден и затова не му се правят сватби и големи тържества :)

 

А и адаша(Иван Желев) добре се изрази - за всяко поколение, разбиранията за любов, сватба и какво ли още не, се променят коренно.

 

NEDOSTIJIMATA, не знам как разбираш моите изказвания, но аз съм решил да се женя, съответно като стана по-голям и намеря липсващата част на сърцето ми и съответно сватба да направя, ако разбира се и ТЯ желае.

Link to comment
Сподели другаде

Разни хора, разни идеали.

 

 

Поради стари традиции и религиозни предразсъци. И ще се женят. :)

 

Според мен и 2-мата правилно се изразихме, пояснявам - лична преценка. :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

И ще се женят. :)

Да, така е! :blush:

 

NEDOSTIJIMATA, не знам как разбираш моите изказвания, но аз съм решил да се женя, съответно като стана по-голям и намеря липсващата част на сърцето ми и съответно сватба да направя, ако разбира се и ТЯ желае.

Само мога Успех да ти пожелая...ще ти е нужен :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...