Jump to content

Програми за поправка на регистрите - мнения, съпоставки


Препоръчан пост

Здравейте!

Наскоро имах проблем в основата на който се оказаха проблеми с регистрите. След отстраняването им всичко си дойде на мястото. Убедих се, че е много важно да ползвам такива програми - за поправка. Аз ползвам CCleaner и Registry mechanic. Ето какво установих при съпоставка:

Registry mechanic откри 73 проблема в регистрите.

CCleaner - пуснах го и направих препоръчаните от него поправки. /простете,но не помня колко бяха/

След това отново пуснах Registry mechanic и той ми отчете вече 59 проблема, които поправи.

Оказа се, че CCleaner е успял да хване и поправи само 14.

Ще бъда много благодарна, ако споделите и вашия опит и обогатите знанията ми и с други програми за тази цел. Струва си,човек да ползва най-добрата програма за поправка на регистри - убедих се и очаквам с ваша помощ да я открия.

Благодаря в аванс!

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 31
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Привет Дани,

 

Искам да уточня, че когато си почнала да сканираш с различните програми ако едната е почистила даден проблем, то другата няма как да го открие, така че трудно можеш да съпоставиш подобни програми на този принцип. Имай също в предвид, че различните програми разполагат с различни алгоритми за проверка като по този начин класифицират понятието "проблем с регистъра" по различен начин. Т.е. ако за една програма липсата на даден ключ може да е проблем, но за друга това може да е нещо нормално.

 

Аз лично не съм ползвал много програми, ровя се собственоръчно в регистрите, но от време на време ползвам CCleaner и съм повече от доволен. Чувал съм доста добри отзиви и от System Mechanic и от RegCleaner, но не съм имал голям опит с тях.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ти Милене за отговора. Първоначално само сканирах без да чистя, за да мога да направя съпоставката и тогава вече чистих с едната и другата. Ти ме подсети и за RegCleaner, която имам и пропуснах в съпоставката. Ще пробвам и с нея. Добре си ти - можеш собственоръчно да си оправяш регистрите, а аз като немога питам за най-добрата програма, която да го прави.

Поздрави! :)

Link to comment
Сподели другаде

Поздрави и от мене,

Много добра програмка за почистане на регистри е Reg Supreme(ползвам я много отдавна,и аз не помня откога точно,и досега не ме е подвеждала).

Друга,която също е много добра Tune Up Utilities-тя върши куп полезни неща.

Link to comment
Сподели другаде

Здравеи danina,нямам голям опит,но мога да кажа че от няколкото програмки които ползвах за почистване на регистрите,останах наи доволна от registry mechanic.Има и друга за цялостното поддържане на системата-WinXPmenager-но тя е доста по-сложна,би могла да пробваш и нея.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

Много ви благодаря за изказаните мнения.

Четох внимателно обяснението на Милен и в крайна сметка не знам как да избера най-добрата.

Днес пробвах с 3 програми за чистене на регистрите.Ето резултатите:

Registry Mechanic-34 проблема

Regcleaner-63 проблема и 6 игнорирани реда.

Ccleaner-16 проблема.

Всичко хубаво,ама аз от къде да знам,кое всъщност е действителен проблем.Те програмите ги изписват,но аз изобщо не мога да се ориентирам в тези ключове и т.н.Така се обърках,че спирам с експериментите.Reg Supreme,Tune Up Utilities ги оставям за по-нататък.

Смятате ли,че според посочените резултати Regcleaner е най-добра или?Тя всъщност ми беше препоръчана и инсталирана от един приятел,който само с компютри се занимава,но ми каза да избирам ръчен метод на поправка за всеки случай.Добре,но аз като не мога да разбера,кое е под въпрос.В този ред на мисли-ако задам на програмата да ми направи резервно копие и после поправя всички отбелязани проблеми,без изключение,мислите ли,че ще мога да върна старата конфигурация,ако се налага.Напълно ли ще я възстанови?

Иначе и аз засега съм много доволна от Registry Mechanic и Ccleaner.Но дали са достатъчни?

Благодаря ви отново. :)

Link to comment
Сподели другаде

Дани, както обясних по-горе има една особеност при тези програми - те класифицират понятието "проблем с регистрите по различен начин". При едни това понятие е по-широко, а при други то може да включва само липсващ ключ или повреден ключ (например). Така ти като пуснеш тези две програми, те ще ти изкарат различни резултати и ти ще се объркаш още повече. Според мен много трудно може да се направи сравнение между две такива програми и затова трябва да мислиш по друг начин - ако имаш даден проблем, еди коя си програма оправя ли го. Това, чe CCleaner е намерила повече проблеми означава просто че има по-широка дефиниция за проблем. Но важното е дали накрая проблема, който си имала е решен.

 

В крайна сметка всичко зависи от индивидуалния проблем, иначе ще използваш тези програми за почистване на регистрите от ненужна информация (а не решаване на проблеим).

Link to comment
Сподели другаде

Дани, както обясних по-горе има една особеност при тези програми - те класифицират понятието "проблем с регистрите по различен начин". При едни това понятие е по-широко, а при други то може да включва само липсващ ключ или повреден ключ (например). Така ти като пуснеш тези две програми, те ще ти изкарат различни резултати и ти ще се объркаш още повече. Според мен много трудно може да се направи сравнение между две такива програми и затова трябва да мислиш по друг начин - ако имаш даден проблем, еди коя си програма оправя ли го. Това, чe CCleaner е намерила повече проблеми означава просто че има по-широка дефиниция за проблем. Но важното е дали накрая проблема, който си имала е решен.

 

В крайна сметка всичко зависи от индивидуалния проблем, иначе ще използваш тези програми за почистване на регистрите от ненужна информация (а не решаване на проблеим).

 

Напълно съм съгласна с теб Милене!

Точно това търсих-критерий за определяне на добра програма.Благодаря ти за хубавото обяснение.Ще процедирам така,както ме съветваш и сигурно няма да сбъркам.

Благодаря на всички,взели участие по темата.При поява на проблем ще продължа със съпоставките.

Поздрави! :)

Link to comment
Сподели другаде

Eто една картинка за сравнение на програмите за поправка на регистри:

Registry Repair Software Review (от TopTenREVIEWS)

 

Интересно, че първите три програми в класацията са:

1. Аdvanced System Optimizer

2. Fix-It Utilities

3. ACE Utilities

 

На пръв поглед е класацията на TopTenREVIEWS е доста субективна, но може би има логика. На диаграмата има обширни описания на програмите и според мен добра съпоставка за възможностите на програмите.

Link to comment
Сподели другаде

Eто една картинка за сравнение на програмите за поправка на регистри:

Registry Repair Software Review (от TopTenREVIEWS)

 

Интересно, че първите три програми в класацията са:

1. Аdvanced System Optimizer

2. Fix-It Utilities

3. ACE Utilities

 

На пръв поглед е класацията на TopTenREVIEWS е доста субективна, но може би има логика. На диаграмата има обширни описания на програмите и според мен добра съпоставка за възможностите на програмите.

 

Много полезна информация, Sir William.

Аз все още правя съпоставки между 3 програми- CCleaner, Registry Mechanic, RegCleaner.

Възникна ми проблем-компютърът ми стана страшно бавен и често забива.Реших, че сега е момента да изпробвам ефективността на програмите.

От изброените програми RegCleaner се справи най-добре.

След почистване на регистрите с него, проблемът беше решен.За съжаление, явно той не е само в регистрите, защото след известно време се получи същото.Има нещо друго, което все още ми убягва.

Така или иначе, от изброените 3 програми аз лично вече имам фаворит.

Сега остава да го сравня и с другите програми, които сте препоръчали.

Ако някой от вас вече е направил такава съпоставка, нека сподели. :)

Link to comment
Сподели другаде

За забавянето работата на компютъра според мен може да има и други причини, освен регистрите.

А регистрите също могат и да се дефрагментират. WinXP manager и JV 16 Power Tools могат доста по този въпрос.

 

Скоро имах проблем за Windows с един упорит шпионин (от фамилията CWS), който беше модифицирал един dll. Само инструмента за вадене на шпионина ме спаси, после нямах проблеми. Повечето прехвалени antispyware програми се провалиха.

Ето го на тази страница:

http://www.malwarebytes.org/

Казва се: AboutBuster (инструмент за премахване на вариантите на AboutBlank):

+ CWS.HomeSearch

+ CWS.MfPlay

+ CWS.SeDll

 

При забавяне на компютъра аз бих пуснал за всеки случай Ad-Aware с последни дефиниции.

Link to comment
Сподели другаде

За забавянето работата на компютъра според мен може да има и други причини, освен регистрите.

А регистрите също могат и да се дефрагментират. WinXP manager и JV 16 Power Tools могат доста по този въпрос.

 

Скоро имах проблем за Windows с един упорит шпионин (от фамилията CWS), който беше модифицирал един dll. Само инструмента за вадене на шпионина ме спаси, после нямах проблеми. Повечето прехвалени antispyware програми се провалиха.

Ето го на тази страница:

http://www.malwarebytes.org/

Казва се: AboutBuster (инструмент за премахване на вариантите на AboutBlank):

+ CWS.HomeSearch

+ CWS.MfPlay

+ CWS.SeDll

 

При забавяне на компютъра аз бих пуснал за всеки случай Ad-Aware с последни дефиниции.

Здравей Sir William!

Благодаря ти за съветите!

Преди да пусна Ad-Aware, реших пак да направя едно почистване на регистрите с RegCleaner/цялостно/ и слава богу засега всичко е супер. Ако пак стане така, както описах ще се възползвам от съвета ти за Ad-Aware! И без това се оказа, че съм най-малко защитена откъм подобни гадинки.

Поздрави! :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...