Jump to content

Антивирусните програми - дискусии, мнения и съвети


Препоръчан пост

Аз също доста харесах безплатния Rising, обаче досадното китайско любопитство отблъсква потребители, които са свикнали да си контролират програмите чрез други програми.Сега пък какво означава пробив през седмо ниво/степен? Доста хора могат да пробият всяка моя защита - обаче рискуват творенията им да спрат да работят, докато аз нищо съществено не рискувам. Поздрави

Би ли го разтълкувал всичко това. Особено предпоследното изречение.

 

Прав си,риска на "безплатното".

Не схванах какво имаш предвид. Нещо против безплатните програми за защита?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Не схванах какво имаш предвид. Нещо против безплатните програми за защита?

Не довърших тогава,китайско ли е,не ми го хвали,да не говорим за нещо безплатно!Това имах на в предвид.

Link to comment
Сподели другаде

Ако трябва да сме обективни, не всеки китайски софтуер е калпав. Malware Defender например е фантастична програма и с удоволствие бих я ползвал, ако не беше платена. Returnil Virtual System също е доста добра програма. Всъщност сега съм с резерви спрямо нея, защото я наблъскаха с някаква антивирусна защита, но поне преди това, като беше чиста, си беше много добра. Авторът на Shadow Defender също е китаец, ако не се лъжа.

Това, което имах предвид, е не, че китайците не могат да пишат софтуер, а че за тях няма етика и морални ценности в общия случай. Те не изпитват угризения да откраднат нещо чуждо и да го продават като свое. В това отношение много си приличат с нас.

А това, че е безплатно, не значи, че е лошо. Има отлични безплатни защитни продукти. Лично аз не виждам особена зависимост между качество и цена при защитните продукти.

Link to comment
Сподели другаде

Какво има за разтълкуване - често съзнателно им инсталирам творенията с прибавките. Тоест им се помага още неща да внедрят. Това доколко успяват е без значение - целта е да се изпратят конкретни файлове за професионален анализ.Там преценката вече е на специалисти. Моят риск е по-наложителност да изпълня преход към свеж Win, но около половин година това не ми се е налагало. Както спомена Михнев в друг форум - през това време множество вредоносни творения отидоха под ножа на защитните продукти.Предпочитам агресивния подход спрямо тях - те това си заслужават. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Това, което имах предвид, е не, че китайците не могат да пишат софтуер, а че за тях няма етика и морални ценности в общия случай. Те не изпитват угризения да откраднат нещо чуждо и да го продават като свое. В това отношение много си приличат с нас.

Ние няма за какво да крадем в случая и няма какво да копираме в сферата на защитния софтуер,просто липсва такъв(а имам голямо желание за БГ програма в защита).

Не сме само ние,не са само китайците,всички копират взаимно един от друг,всеки е взел нещо от другия и е дал естествено без той самия да разбере,това не може да се спре,нито ограничи.Не говоря само визуално.А колко има и такива, които пък нищо не подозират.....

Link to comment
Сподели другаде

След като прочетох последните петнайсетина поста се сетих за един виц.

 

Един решил да става писател. Постояно пишел разни неща и ги давал на познати да ги прочетат. Човека явно пишел глупости, понеже му предложили да почете нещо преди да почне да твори. Но човека отговорил: Аз няма да ставам читател, аз ще ставам писател.

Link to comment
Сподели другаде

Ние няма за какво да крадем в случая и няма какво да копираме в сферата на защитния софтуер,просто липсва такъв(а имам голямо желание за БГ програма в защита).

Не сме само ние,не са само китайците,всички копират взаимно един от друг,всеки е взел нещо от другия и е дал естествено без той самия да разбере,това не може да се спре,нито ограничи.Не говоря само визуално.А колко има и такива, които пък нищо не подозират.....

Аз не говоря за крадене и копиране в сферата на компютърната сигурност, а по принцип.

О, аз не казвам, че само ние и китайците копираме и плагиатстваме. Това го има навсякъде. Просто за някои нации е доста по-нормално и често срещано на средностатистическо ниво.

Link to comment
Сподели другаде

Аз също доста харесах безплатния Rising, обаче досадното китайско любопитство отблъсква потребители, които са свикнали да си контролират програмите чрез други програми.Сега пък какво означава пробив през седмо ниво/степен? Доста хора могат да пробият всяка моя защита - обаче рискуват творенията им да спрат да работят, докато аз нищо съществено не рискувам. Поздрави

 

Как така все теб шпионират не мога да разбера,какво толкова ценно има в твоя компютър ? Как направи това цял Китай с твоя компютър да се занимава ?

 

Ти на кое ниво от ОС работиш 1,2,3...или 7-мо ?

Link to comment
Сподели другаде

Как така все теб шпионират не мога да разбера,какво толкова ценно има в твоя компютър ? Как направи това цял Китай с твоя компютър да се занимава ?

 

Ти на кое ниво от ОС работиш 1,2,3...или 7-мо ?

Нищо ценно няма - ама те не знаят и кълват точно като шарани.Нямам предвид само китайците.Това за нивата го очакваме от теб като разяснение.Защото за ловец на вредоносен код нещата са прости - знае си жертвите и просто си ги хваща. Заекът нищо не може да направи на ловец решил да го отстрелва - може само да бяга. До следващия капан или ловец... Това са реалностите. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

tnn

Това за нивата го очакваме от теб като разяснение.

 

Нали твърдиш че който знае да ползва Google всичко научава или намира.Има ли програма за която си установил да не желае да те шпионира?Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

По принцип няма какво да ми шпионират, а подобни констатации съм имал само за Rising,Kingsoft и Comodo.Те са били предмет на обсъждане и в доста други форуми. Затова те попитах за първата програма. Ще провериш ли?
Link to comment
Сподели другаде

По принцип няма какво да ми шпионират, а подобни констатации съм имал само за Rising,Kingsoft и Comodo.Те са били предмет на обсъждане и в доста други форуми. Затова те попитах за първата програма. Ще провериш ли?

И как установи че те шпионират тези програми ?

 

http://i33.tinypic.com/24fdw01.gif

Link to comment
Сподели другаде

Rising AV,Twister AV или Jiangmin и без дефиниции могат да защитават ОС много пъти по-добре от тези които са на първите места в тестовете на AV програми,НО разбира се ако ползвателя им знае как да ползва Defense-а на Китайските антивирусни.

 

С толкова много възможности за настройки си заключвам ОС за зловредния код и си свиркам до второ пришествие без притеснения дали имам дефиниции или не.

Съжелявам, ако прозвоча грубо, но ако имаш впред вид включването на всяка невключена отметка в този модул Active Defens на Райзинг за "много възможности за настройка", не бих се съгласил с тебе.

Доста се поизпотих да чета докато реших и аз да включа някоя друга допълнителна възможност, а ти си знаеш своето:

- където видиш отметка я цъкаш - всико на МAX и HIGH- пък квото стане.....даже да си блокираш системата- нали е "заключена".....

Link to comment
Сподели другаде

"И как установи, че те шпионират тези програми ?" Споделяно е в други форуми - сега нямам желание да си търся стари мнения с цел копиране. Подробности от 2007-2008 г. не си спомням.Можеш Rising да го контролираш по доста начини - с добра стена с HIPS, с IDS-програма, чрез скан с публични сканери... Или пусни Twister да проверява безплатния Rising да видиш какво следва - миналата година ме бяха уморили от смях тези китайци...С междуособиците помежду си. Май заради веселото пак е време да ги инсталирам. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...