Jump to content

Антивирусните програми - дискусии, мнения и съвети


Препоръчан пост

  • Отговори 1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Лелеее Норман - Норвежеца засече два файла повече от Чеха - Аваст. Да не повярва човек :ninja:

 

http://i37.tinypic.com/5brbkz.jpg :look:

 

 

tnn

Norman може ли да бъде сравняван с Twister или Ikarus!? Според мен рано е слабо казано... С най-ловящи програми е доста трудно други да се сравняват. Желанието и възможностите са различни неща. Поздрави

 

Може ако бъде изключен дефенса на Туистър и по-скоро бих се доверил на Норман защото ако Икарус не засича даден файл положението може да бъде трагично.

 

Night_Raven

Ако просто имахте представа колко малко значи броя на дефинициите и засичанията на разни статични файлове...

 

Тогава кое има значение ? Енджина,евристиките или проактивната защита ?

Link to comment
Сподели другаде

Файловете в архива са потенционално опастни и могат да навредят на компютъра ВИ имайте това впредвид

 

http://rapidshare.de/files/48542783/malware_8.zip.html

 

Файла е двойно архивиран с парола. Разхивирате и проверявате архива вътре.

Парола на архива - стандартна ( infected )

 

Приятно тестване :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

http://i33.tinypic.com/or84jt.jpg :help:

 

Танганайка

 

Файловете бяха изключително пресни - от броени часове.

Avast винаги са се справяли мудно с добавянето на дефиниции.Дори MBAM засече 33 броя,Касперски - 39.Вътре има и три файла дето не съм убеден,че са гадини въпреки,че би трябвало да са...

Ако ще даваме връзки и архиви към зарази - после вземете пратете нещо поне на AV компаниите,не че няма да ги добавят но така и вие с малко ще помогнете. Предполагам не искате да ги плюете само. :peace:

 

пп.Ето и полученият отговор за пратените файлове.

 

Здравствуйте,

 

48295536_154674860_2.exe_, aiodvdplayerfree.exe_, allexact.pdf, apple.cfg, config.bin, doc.xls_, image1.gif_, mydll.dll, qvodsetupplus3.exe_, uu1.rar

 

Вредоносный код в файлах не обнаружен.

 

fox.exe_ - Trojan-Dropper.Win32.Agent.bgbi

 

Детектирование файла будет добавлено в следующее обновление.

 

smartprotector.exe_ - Trojan.Win32.FraudPack.wvl

 

Этот файл определяется антивирусом. Обновите антивирусные базы.

Link to comment
Сподели другаде

http://i36.tinypic.com/2mdrkb8.jpg :look:

 

никсси,ако си плащам да ме защитава дадена антивирусна програма но се заразя защото не е засекла зловредния код ще ми върнат ли парите ?

И да си плащаш и да пращаш нещо като „Направи си сам”,тогава каква е логиката да плащаш ?

 

А и какъв е смисъла от това упражнение след като писачите на зловреден код заявяват че най-лесното нещо е да създадът зловреден код който да не се засича от антивирусните програми,тоест гониш вятъра,тренираш бягане на място :bravo:

Link to comment
Сподели другаде

"ThreatFire 4.6 focuses on delivering best-of-breed behavioral protection and no longer provides a traditional signature-based virus scanner." Центърът за защита при Win XP SP3 разпознава програмата като антивирусна. Заедно с Privatefirewall 7.0 осигуряват необичайно високо за безплатни програми ниво на защитеност.През последните седмици им добавях с инсталация Нод 32 v.4 , KAV 2010, Panda Cloud, Avira Free - сработват се, а антивирусите нищо не откриваха при пълно сканиране.Излиза, че е правилно и реално възможно да се лиша от тяхната реалновремева охрана.Двете безплатни програми функционират леко и ефективно. Обаче сега файлове и архиви мога контролно да сканирам само с A-squared Free и с MBAM - ThreatFire 4.6 не зная защо липсва при тези възможности. Може-би защото не разчитат на дефиниции. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

никсси,ако си плащам да ме защитава дадена антивирусна програма но се заразя защото не е засекла зловредния код ще ми върнат ли парите ?

И да си плащаш и да пращаш нещо като „Направи си сам”,тогава каква е логиката да плащаш ?

 

А и какъв е смисъла от това упражнение след като писачите на зловреден код заявяват че най-лесното нещо е да създадът зловреден код който да не се засича от антивирусните програми,тоест гониш вятъра,тренираш бягане на място :bravo:

 

Знаеш ли каква е разликата между потребител и консуматор? Каква е разликата между радио и радиоточка :crosseyes1: Да помогнеш на AV компаниите не е обвързано с ползването на техен продукт.Плюенито е присъщо на ниско интелигентни хора като тебе.

Ти си избрал живота си - живей си го :P

Link to comment
Сподели другаде

Знаеш ли каква е разликата между потребител и консуматор? Каква е разликата между радио и радиоточка :crosseyes1: Да помогнеш на AV компаниите не е обвързано с ползването на техен продукт.Плюенито е присъщо на ниско интелигентни хора като тебе.

Ти си избрал живота си - живей си го :P

В мнението на Танганика има смисъл, според мен не само парите трябва да върнат, но и обезщетение да плащат за причинените неудобства за потребителя. Програмите за сигурност също са стока и продавача следва да си носи отговорността съгласно законите.

Link to comment
Сподели другаде

В мнението на Танганика има смисъл, според мен не само парите трябва да върнат, но и обезщетение да плащат за причинените неудобства за потребителя. Програмите за сигурност също са стока и продавача следва да си носи отговорността съгласно законите.

Смисъл?!?

Кой е виновен, че зад "клавиатурното устройство" няма елементарни познания и хигиена? И най- добрата защита на хардуерно ниво да има,заразяването на системта на такъв потребител е в кърпа вързано.

Препоръчва се от всички компании, които създават защитен софтуер,да се прави пълно сканиране периодично на системата!

Link to comment
Сподели другаде

Има едно нещо, наречено лицензионно споразумение. Всяка антивирусна програма си го има и е различно за всеки един антивирусен продукт. При инсталиране на дадена антивирусна програма се приема, че потребителят се съгласява с това споразумение. Ако в него се казва, че авторът на антивирусния софтуер не е отговорен за нанесени щети, то значи потребителят няма право да изисква нищо повече - все пак се е съгласил с него, за да инсталира продукта.

Преди да се правят каквито и да било критики и изисквания, е редно да се прочете споразумението на използваната програма.

Link to comment
Сподели другаде

Все едно да отидеш в магазина за ел.уреди и продавача да гарантира, че ти ще експлоатираш уреда правилно и съгласно правилата за експлоатация на производителя и уреда ще работи безотказно.Просто няма такъв филм.
Link to comment
Сподели другаде

Прав си Михнев. На мен ThreatFire 4.6 + Privatefirewall 7.0 ми се струва дори и донякъде дуракоустойчива безплатна комбинация. Да, ама не - някой по някаква причина може да ги изключи точно когато най-не трябва и естествено пак ще се зарази. От конкретния ползвател винаги си зависи най-много. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Знаеш ли каква е разликата между потребител и консуматор? Каква е разликата между радио и радиоточка :crosseyes1: Да помогнеш на AV компаниите не е обвързано с ползването на техен продукт.Плюенито е присъщо на ниско интелигентни хора като тебе.

Ти си избрал живота си - живей си го :P

Damto,значи ти помагаш на Касперски като им пращаш нов зловреден код и в същото време раздаваш пиратски ключове за същата програма,ей на това казвам аз етика :bravo: само така я няма да се излагаме :hesthebest:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...