Jump to content

Антивирусните програми - дискусии, мнения и съвети


Препоръчан пост

O&O няма нищо общо с уиндоуския disk defragmenter.....

 

Аз показвам действията му спрямо O&O Defrag,но това се случва и с уиндоуския не разрешава дефрагментиране с нито една програма пробвал съм доста.На всичко отгоре му сложих парола на каспър а той взел че я забравил след рестарта и вероятно сега ще ми бъде трудно да му бия шута :bang:

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Общо взето е нормално O&O Defrag да има проблеми щом и вграденият дефрагментатор в Windows ги има, след като O&O Defrag използва вградените в Windows API рутини за дефрагментация, както правят и всички останали дефрагментатори.
Link to comment
Сподели другаде

Значи когато имах проблеми с вирусите единствения начин за мен да бъда сигурен че компа ми няма буби беше format c:

А защо пък формат. Ами нито една антивирусна не защитава и открива зловредния софтуер на 100%. И се започва Kaspersky, Panda, F-Prot, абе за коквото се сетиш дето трие вируси. Накрая след като нито един от софтуера не показва че имаш буби си мислиш че сичко ти е вред, остава да те глозга само едно запитване? Абе дали сам изтрил всичко след като тая купчина от антивирусни и антиспай програмки не е 100% надеждност.

Link to comment
Сподели другаде

В интерес на истината и форматиране на системния дял не дава гаранция за чиста система. От антивирусните все още има полза. Не толкова, колкото преди време, но все пак има.
Link to comment
Сподели другаде

В интерес на истината и форматиране на системния дял не дава гаранция за чиста система.

 

Да напълно вярно,понякога се забиват и в другия дял и докато не се почисти и той няма отърваване.

Link to comment
Сподели другаде

никсси,що кажеш на братушките да направят така че касперски да остави програмите за дефрагментиране на твърдия диск да си вършат работата,толкова ли е трудно?

http://hosting02.imagecross.com/image-hosting-th-09/6801Screenshot-3.jpg

Не позволява дори на уиндоуската да дефрагментира,все нещо блокира / все нещо му пречи.

 

Ами пиши им,дори може да им пратиш и копие на фактурата за закупен лиценз :giggle:

 

Аз показвам действията му спрямо O&O Defrag,но това се случва и с уиндоуския не разрешава дефрагментиране с нито една програма пробвал съм доста.На всичко отгоре му сложих парола на каспър а той взел че я забравил след рестарта и вероятно сега ще ми бъде трудно да му бия шута :bang:

 

За справяне с това,че си забравил парота ТИ,а не програмата съм давал линкове и съм обяснил как става.

Защо не потърсиш помощ от поддръжката :giggle: Казвал съм ти че не четеш и прибързваш но понеже си малко опак си страдаш.

 

Аз защо нямам проблеми с никакви дефрагментатори? Въпреки,че Касперски не обича да му пипат файловете,които защитава но си има и правила...

 

Прочети ръководството,виж в сайта на Касперски за проблемите си и ако искаш пиши във форума на Касперски Лаб там ще ти отговорят.

 

Не разбрах какво стана със червеният картон и твърдението ти,че познаваш програмата а аз не?

Link to comment
Сподели другаде

nikssi

Ами пиши им,дори може да им пратиш и копие на фактурата за закупен лиценз

 

Това е легален едногодишен лиценз за три компютъра,подарък от Androcure06

 

Вероятно е някакъв бъг с паролата,не съм я забравил.

 

Те и другите програми защитават ОС и на по-високо ниво,но не пречат на дефрагментирането.

 

Kis8.0.0.506 е доста по-лека от Kis8.0.0.454

Новия Kaspersky Internet Security 9.0.0.300 създава ли проблеми,как се държи ?

Дай активационен код да го пробвам/сравня с другите версии.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте. Рекох и аз малко да покоментирам... Аз ползвам Avira Antivir Premium, Spybot-S&D, а преди малко си инсталнах и Malwarebytes, да видя за какво става на въпрос, защото от доста време слушам че я хвалят като добър сканер... С авира до сега не съм имал проблеми и ми държи компа сравнително чист. С Malwarebytes като сканирах преди малко ми откри само някакъв HKEY Hijack Hidden, който едва ли е нещо фатално, щом компа ми си е работил добер до момента с него.

 

Сега почвам интересната част... Чета във форуми и коментари, че всички ползват защитни стени и колко били добри... Та и аз барабар Петко с мъжете, рекох да пробвам някоя, въпреки че не бях имал проблеми със зловреден код. Избрах на PC Tools Firewall Plus 5.0.0.37. Защо именно нея? Защото от нещата, които бях прочел, останах с представата, че е най-простата като настройки от всички и по Подразбиране си работела добре... Не съм голям разбирач, че да знам какво да чекна в настройките на Comodo, например... Почнах да инсталирам стената (тя естествено се самозтегли от интернет по време на инсталацията - много ги мразя такива програмки, а и нета ми не е мн. бърз). По време на инсталацията ме пита не искам ли случайно да си инсталирам и ThreatFire (беше споменат от някой по-горе). Прочетох му инструкциите, от които разбрах, че въпросният бил антивирус, ама не точно...(описаниет беше мъгляво). Та си рекох, че няма да си пречат с Avira-тa и дадох OK... Инсталира се всичко, ъпдейтваха се дефинициите... И после компа като забиииииииий... Натоварване на процесора почти нямаше, RAM-колкото си трябва за програмите, обаче от лентата с инструментите и от десктопа изобщо нищо не можех да барна все едно цъкам върху някой Screen Shot... Заветната комбинация Alt+Ctrl+Del изобщо не се отзоваваше, а за msconfig изобщо да не говорим... Чаках го 20 мин. да не би да се оправи, ама не... Рестартирах от копчето: пак същата работа; пак рестартирах - пак същото. Тогава се изхитрих и след третия рестарт успях да се добера до msconfig преди посочената гадост да се е заредила; изключих я от Start Up-а, и когато порядъчно си заби, рестартирах и при последвалото зареждане защитната стена не се включи, а само ThreatFire и съответно компа не заби :yesss: От там последва незабавен Deinstal на защитната стена, съпроводен с известен набор от псувни... После чета в коментарите, на сайта в който бяха възхвалявали тая "оградка": "Абе, пичове то май тая версиика нещо забива, ама пробвайте следващата, тя много хубава"... Просто едвам се устисках да не ги насоля тия спецове :bat:

Това, обаче не е всичко, To be continued..., както се казва...

Реших превантивно да разкарам и ThreatFire на другия ден, щото производител който прави такава недъгава стеница ми загуби доверието Forever. И хубоо... Цъкам аз на деинсталиращия Tool на програмата... Почва да се деинсталира уж... и ХОП: File "C:\Program Files\ThreatFire\unins000.dat" does not exist.Cannot uninstal. Направо изби рибата. Пробвах по селски да изтрия директорията на програмата, ама йок!, достъпът ми бил забранен и да пробвам през администраторския акаунт (Аз съм си администратор на щайгата! :haha: )...Лелеее :bored: Направо се побърках... В първия час голямо ругаене падна... В Task Manager програмата си вървеше във фонов режим (зема към 5Mb RAM)и като пробвах да я спра, след кратко мислене ми казваше пак същата простотия за достъпа... Пробвах програми за деинсталиране: ZSoftUninstaler, RevoUninstaler и последно Your Uninstaler (препоръчаха ми някаква по-стара версия, щото тя била с кошче на картинката и уж каквото метнеш в него, програма все намирала начин да го разкара - шамански истории!). Както е известно, тези програми ползват вградените в съответните приложения инструменти за деинсталиране, ама тъй като на ThreatFire деинсталиращот приложение не чинеше за слива..., :haha: нито една от посочените програми не ми свърши работа...

Какво се случи после ли? Еми, така си го уби Господ тоя ThreatFire на компютъра ми... Отказах се да се занимавам повече с него и да си работи като някой зловреден код във фонов режим... Добре че не заема много системни ресурси... Като преинсталирам Win-а ще го разкарам...

Все пак открито се примолвам на някои от разбирачите в този форум и в сайта изобщо, да помогне със съвет, ако може (и ако му се чете коментара ми, разбира се).

 

Ей, това са ми са по скорошните преживелици с антивирусни... Може би съм жив пример за персона, която от положение без никакви проблеми, от нямане какво да прави, си набута главата в торбата, защото слуша/чете разни suggestins из коментари и форуми... Изобщо..., не е лесно да си прост... (себе си имам предви, да не си помисли някой...)...

 

Хайде, че много се проточих... Със здраве, Юнаци!

Link to comment
Сподели другаде

Реших превантивно да разкарам и ThreatFire на другия ден, щото производител който прави такава недъгава стеница ми загуби доверието Forever. И хубоо... Цъкам аз на деинсталиращия Tool на програмата... Почва да се деинсталира уж... и ХОП: File "C:\Program Files\ThreatFire\unins000.dat" does not exist.Cannot uninstal. Направо изби рибата. Пробвах по селски да изтрия директорията на програмата, ама йок!, достъпът ми бил забранен и да пробвам през администраторския акаунт (Аз съм си администратор на щайгата! :haha: )...Лелеее :bored: Направо се побърках... В първия час голямо ругаене падна... В Task Manager програмата си вървеше във фонов режим (зема към 5Mb RAM)и като пробвах да я спра, след кратко мислене ми казваше пак същата простотия за достъпа... Пробвах програми за деинсталиране: ZSoftUninstaler, RevoUninstaler и последно Your Uninstaler (препоръчаха ми някаква по-стара версия, щото тя била с кошче на картинката и уж каквото метнеш в него, програма все намирала начин да го разкара - шамански истории!). Както е известно, тези програми ползват вградените в съответните приложения инструменти за деинсталиране, ама тъй като на ThreatFire деинсталиращот приложение не чинеше за слива..., :haha: нито една от посочените програми не ми свърши работа...

Какво се случи после ли? Еми, така си го уби Господ тоя ThreatFire на компютъра ми... Отказах се да се занимавам повече с него и да си работи като някой зловреден код във фонов режим... Добре че не заема много системни ресурси... Като преинсталирам Win-а ще го разкарам...

Все пак открито се примолвам на някои от разбирачите в този форум и в сайта изобщо, да помогне със съвет, ако може (и ако му се чете коментара ми, разбира се).

 

Ей, това са ми са по скорошните преживелици с антивирусни... Може би съм жив пример за персона, която от положение без никакви проблеми, от нямане какво да прави, си набута главата в торбата, защото слуша/чете разни suggestins из коментари и форуми... Изобщо..., не е лесно да си прост... (себе си имам предви, да не си помисли някой...)...

 

Хайде, че много се проточих... Със здраве, Юнаци!

Хе хе ,направо ме накефи! :haha:

 

Дърпай специализирания инструмент за премахване на threatfire предоставен от PcTools ,действай да видим к"во ще стане.:banned:

http://prikachi.com/files/540111F.gif

If for some reason uninstall is not an option because the uninstall file is missing (I have a feeling it is from your post) then try the removal tool):

http://www.threatfire.com/files/RemoveThreatFire(3.0).zip

http://prikachi.com/files/540111F.gif

Link to comment
Сподели другаде

Еми стана каквото трябва... Деинсталира се перфектно; по мед и масло aко щеш... Просто имаш от мене една голяма благодарност. Не бях се сетил да търся в Google специални инструменти за деинсталация точно на тая програма... За Нортън и BitDefender знам, че трябват, ама за ThreatFire, кой да се сети... Често най-очевидните неща се оказват скрити за този, който е на зор... :help: :blush:

 

Още веднъж благодаря за помощта... Добре че се поразрових из Google да намеря форумите на SoftVisia... :svlove: :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

Еми стана каквото трябва... Деинсталира се перфектно; по мед и масло aко щеш... Просто имаш от мене една голяма благодарност. Не бях се сетил да търся в Google специални инструменти за деинсталация точно на тая програма... За Нортън и BitDefender знам, че трябват, ама за ThreatFire, кой да се сети... Често най-очевидните неща се оказват скрити за този, който е на зор... :help: :blush:

 

Още веднъж благодаря за помощта... Добре че се поразрових из Google да намеря форумите на SoftVisia... :svlove: :giggle:

За нищо,точно за това са БГ. форумите! :hesthebest:

Сега почисти от остатъчни файлове и записи в регистрите за всеки случай и си тип -топ.

CCleaner 2.18.878

Link to comment
Сподели другаде

Стана работата :thumbsup:, че дори и много повече... От деня, в който инсталирах джунджурията на PC Tools, като сканирам със Spybot S&D ми открива в папката с драйверите на system32 едно файлче:mchInjDrv.sys, което се разпознава от въпросния AntiSpy с разширението rtk. Пускал съм го на VIRUSTOTAL, където 5/39 го познават като различни варианти на троянец... Всеки Божи ден, в продължение на 2 месеца, включвайки компа, първата ми работа беше да изтрия файлчето, което на следващия рестарт пак се възстановяваше (дори и под Save Mode). Това ме наведе на мисълта, че нещо всеки път го генерира, ама си нямах на идея какво... Сега вече знам: ThreatFire :thumbsup:, защото след рестарта, който ми поиска Removal Tool-а въпросната гадина спря да се появява... Един вид събрах 2+2=4 :yesss: Така че аз, посредством твоя съвет утрепах с един куршум 2 заека... :yeah: Много, ама много благодаря... С 2 думи - НЕАМ ДУМИ!
Link to comment
Сподели другаде

Стана работата :thumbsup:, че дори и много повече... От деня, в който инсталирах джунджурията на PC Tools, като сканирам със Spybot S&D ми открива в папката с драйверите на system32 едно файлче:mchInjDrv.sys, което се разпознава от въпросния AntiSpy с разширението rtk. Пускал съм го на VIRUSTOTAL, където 5/39 го познават като различни варианти на троянец... Всеки Божи ден, в продължение на 2 месеца, включвайки компа, първата ми работа беше да изтрия файлчето, което на следващия рестарт пак се възстановяваше (дори и под Save Mode). Това ме наведе на мисълта, че нещо всеки път го генерира, ама си нямах на идея какво... Сега вече знам: ThreatFire :thumbsup:, защото след рестарта, който ми поиска Removal Tool-а въпросната гадина спря да се появява... Един вид събрах 2+2=4 :yesss: Така че аз, посредством твоя съвет утрепах с един куршум 2 заека... :yeah: Много, ама много благодаря... С 2 думи - НЕАМ ДУМИ!

По принцип mchInjDrv.sys е да вкарва код в други процеси и се използва от доста програми за сигурност, като Webroot SpySweeper, CyberHawk/PC Tools ThreatFire,Spyware Doctor/ a-squared, eTrust PestPatrol, Comodo Firewall Pro и др.Не е заплаха!

 

Ако отново се появи:Спри System Restore -->Десен бутон на My Computer => Properties => System Restore => слагаш отметка пред Turn Off System Restore

Продължаваш и изчистваш точките на възстановяване,последната си остава: Start => run => cleanmgr => More Options => System Restore => Clean UP

 

След,това отново включваш по обратния ред System Restore! :OK:

Но едва ли ще се появи,просто се е генерирал до сега от ThreatFire

Link to comment
Сподели другаде

Това е легален едногодишен лиценз за три компютъра,подарък от Androcure06

 

Вероятно е някакъв бъг с паролата,не съм я забравил.

 

:giggle: Да,да разбира се ти винаги си невинен и компетентен :crosseyes1: Ето ти жокер

 

http://support.kaspersky.ru/kis2009/all?pa...p;qid=208635995

 

Информация из статьи применима к следующим продуктам:

# Антивирус Касперского 2009

# Kaspersky Internet Security 2009

 

Продукты Лаборатории Касперского версии 2009 позволяют ограничивать доступ к настройкам приложения с помощью пароля. Если Вы по какой-то причине забыли пароль, то управление настройками и работой используемой Вами программы Лаборатории Касперского может стать невозможным. Для того, чтобы отключить защиту паролем проделайте следующие действия:

 

* скачайте архив passOFF9.zip

* распакуйте все файлы из архива passOFF9.zip

* перезагрузите компьютер в безопасном режиме (safe mode)

* запустите файл из архива:

o x86.reg - если установлена 32-битная версия ОС

o x64.reg - если установлена 64-битная версия ОС

* в окне Редактор реестра нажмите Да

 

http://images.kaspersky.com/ru/support_new/passoff_yes(ru).gif

 

- убедитесь, что информация из ключа была успешно добавлена в системный реестр

 

http://images.kaspersky.com/ru/support_new/passoff_completed(ru).gif

 

перезагрузите компьютер

 

За версия 2010 все още е рано да се качва и се пробва. Особенно от тебе :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...