Jump to content

Проблем с вирус - Win32/Agent.ARK trojan


Препоръчан пост

За мен системата е чиста.

 

Деинсталирай ComboFix с командата:

 

Start (menu) => Run => напиши combofix /u (има интервал между x и /) и натисни Enter

 

След това можеш да изтриш следните папки:

 

c:\rsit

c:\windows\ERDNT

 

Пусни защитата в реално време на NOD32, обнови приложението и направи пълна проверка на системата си.

 

Можеш да направиш това и със SUPERAntispyware и с Malwarebytes' Anti-Malware (като преди това обнови дефинициите на програмите).

 

При нови проблеми пиши пак.

 

:thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 38
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Здравейте!

Само да попитам:

KILLALL::

 

Driver::

stfbiy

 

File::

C:\Windows\system32\iexplore.exe

C:\Windows\system32\isp\4_7_2008.log

C:\Windows\system32\ispkey.exe

C:\Windows\system32\mirc.gid

C:\Windows\system32\msoe.exe

C:\Windows\system32\winp.txt

C:\Windows\system32\skype.vbs

C:\Windows\system32\winampp.exe

C:\Windows\system32\winp.bat

C:\Windows\system32\wsh.vbs

C:\Windows\system32\wsrun.vbs

C:\Windows\system32\xlndrv.exe

C:\Windows\system32\XPregs2.reg

C:\Documents and Settings\Sempron\Start Menu\Programs\Startup\msoe32.lnk

C:\Windows\msagent\mscytc.com

C:\Windows\NR\msoe.dll

C:\Windows\NR\msoe32.exe

 

Registry::

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

InternetServiceProvider =-

Microsoft WinMgmt =-

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServices]

ispkey =-

Iexplorer =-

[HKLM\~\services\sharedaccess\parameters\firewallpolicy\standardprofile\GloballyOpenPorts\List]

"1036:UDP"=-

[HKEY_LOCAL_MACHINE\system\currentcontrolset\control\lsa]

"Authentication Packages"=hex(7):6d,73,76,31,5f,30,00,00

 

sysrst::

Тази информация, само за конкретния случай ли се въвежда или по принцип се прави така?

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

Само да попитам:

 

Тази информация, само за конкретния случай ли се въвежда или по принцип се прави така?

 

Само за конкретния потребител !

 

Принципно този скрипт премахва зловредни файлове, които даже не е сигурно, че ще присъстват на други машини, но за по-голяма безопасност всеки лог файл се анализира индивидуално и се създава "уникален" скрипт за всяка една конкретната машина.

Link to comment
Сподели другаде

просто не знам как да ти се отблагодаря :yes: . последно ще те помоля, ако може да ми препоръчаш някои хубави антивирусни програми. достатъчно ли е да използвам само НОД 32 и вярно ли е, че не е добре за компютъра да действат повече от една антивирусни?
Link to comment
Сподели другаде

Вярно е, не трябва да се използват повече от 1 активна антивирусна програма. За допълнително сканиране и подсигуряване могат да се използват т.нар. самостоятелни скенери без защита в реално време:

 

http://forums.softvisia.com/index.php?s=&a...ost&p=68242

 

Всичко е въпрос на вкус.

 

NOD32 е добра програмка, но е платена. Ако не те смущава цената от 5 лв. на месец можеш да си останеш с нея.

От безплатните няма много богат избор...Avira, Avast! и AVG (от по-значимите...иначе има още PC Tools Antivirus Free, ClamWin и т.н.), като лично за мен първата е по-добрия избор.

 

Иначе за превенция, можеш да използваш браузъра Mozilla Firefox или Opera, да инсталираш всички актуализации за Операционната Система, да се имунизираш с помощта на SpywareBlaster, Spybot S & D и Hphosts (имунизацията с последните две програми е добре да се осъществи, само при условие, че машината ти е сравнително добра и новичка. По-старите компютри се "задъхват" от толкова имунизации).

 

Ето виж следния пост: (можеш да пропуснеш програмата Advanced SystemCare спомената в поста).

 

http://forums.softvisia.com/index.php?s=&a...ost&p=63894

 

Тук също има (смея да твърдя) добри съвети за превенция, но по-добре не ги прилагай на своя глава, ако не си наясно какво правиш !

 

http://forums.softvisia.com/index.php?s=&a...ost&p=64450

 

;)

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте! и аз имам подобен вирус. моя е Win32/Olmark.GY trojan. На служебния ми компютър е и много се притеснявам да не ми повреди нешо. Несъм много запозната с вирусите и антивирусните програми. Имам ессет нод 32 . А вируса го хванах преди седмица , свалях си една игра и ми изписа че антивирусната нещо не позволява да я сваля и си я изключих да мога да си сваля играта , и после се появи една антивирусна програма дето я нямам. Тя ми показваше че имам вирус троян ама за да я активирам да го изчисти ми искаше 40 долара и код . А за да я махна пишеше да позволя нещо. и ми се появяваше въпросната програма през 10 секунди. и аз само позволявах....И после пробвах да си сваля други антивирусни програми ама те само ми сканираха а за да изчистят искаха пълна версия или нещо такова. Сега си свалих Троян ремувър той уж направи нещо ама нод 32 пак показва че трояна е под карантина.

как се чисти от тая карантина?Извиняваите за невежеството ама съм много уплашена.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! и аз имам подобен вирус. моя е Win32/Olmark.GY trojan. На служебния ми компютър е и много се притеснявам да не ми повреди нешо. Несъм много запозната с вирусите и антивирусните програми. Имам ессет нод 32 . А вируса го хванах преди седмица , свалях си една игра и ми изписа че антивирусната нещо не позволява да я сваля и си я изключих да мога да си сваля играта , и после се появи една антивирусна програма дето я нямам. Тя ми показваше че имам вирус троян ама за да я активирам да го изчисти ми искаше 40 долара и код . А за да я махна пишеше да позволя нещо. и ми се появяваше въпросната програма през 10 секунди. и аз само позволявах....И после пробвах да си сваля други антивирусни програми ама те само ми сканираха а за да изчистят искаха пълна версия или нещо такова. Сега си свалих Троян ремувър той уж направи нещо ама нод 32 пак показва че трояна е под карантина.

как се чисти от тая карантина?Извиняваите за невежеството ама съм много уплашена.

 

 

 

Спри систем ресторе

 

http://prikachi.com/files/828371L.jpg

 

Почисти системата например с CCleaner

 

Свали от подписа на Би Бой програмата Malwarebytes’ Anti-Malware

http://www.malwaresupport.com/mbam/program/mbam-setup.exe

 

След инсталацията обнови програмата и сканирай

Link to comment
Сподели другаде

свалях си една игра и ми изписа че антивирусната нещо не позволява да я сваля и си я изключих да мога да си сваля играта , и после се появи една антивирусна програма дето я нямам. Тя ми показваше че имам вирус троян ама за да я активирам да го изчисти ми искаше 40 долара и код . А за да я махна пишеше да позволя нещо. и ми се появяваше въпросната програма през 10 секунди. и аз само позволявах....

Това се казва сама да си оплескаш системата:

1. сама си спираш антивируса, за да свалиш кой знае колко легална игра от кой знае колко легален сайт, натъпкан с гадинки;

2. при попадането на фалшива защитна програма, искаща ти пари за почистване, ти продължаваш да разрешаваш всичко.

Ех, защо има толкова наивни потребители?

 

Сканирай със SUPERAntiSpyware Free и Malwarebytes' Anti-Malware. Ако вече имаш програмите, провери дали имаш последните версии и ако нямаш, премахни твоите и инсталирай най-новите. Не забравяй и да обновиш дефинициите им.

 

За SUPERAntiSpyware:

- стартирай програмата;

- кликни бутон Scan your Computer;

- вляво избери само дял C:, а вдясно избери Perform Complete Scan;

- кликни Next и изчакай да сканира;

- кликни Next, за да се премахнат гадинките и накрая Finish;

- кликни бутон Preferences... и иди на подпрозорец Statistics/Logs, маркирай последния лог и кликни бутон View Log...;

- копирай съдържанието му тук.

 

За Malwarebytes' Anti-Malware:

- стартирай програмата;

- избери Perform quick scan и кликни бутон Scan;

- като приключи сканирането кликни бутон Remove Selected;

- ще се появи текстов файл (лог), копирай съдържанието му тук.

 

Ако е нужен рестарт при някое от сканиранията, се съгласи и рестартирай веднага.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...