Jump to content

Футбол


ostavime

Препоръчан пост

  • Отговори 214
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

http://www.softvisia.com/users/vesodimov/euro2008/mascot2008.jpg

 

Майтап, майтап, но 2008 е годината, в която се провежда европейското първенство по футбол в Австрия и Швейцария. Благодарение на един случайно намерен сайт с името www.excely.com успях да открия един прекрасно направен екселски файл за програмата на европейското. Предлагам го на вашето внимание :

 

ПРОГРАМА - ZIP / 148 KB /

Link to comment
Сподели другаде

Валери: Няма да е трагедия, ако се върна в Левски

 

В Англия май ме взеха колкото да отбият номера. Стоях в едно хотелче и никой не говореше с мен. В Германия е различно - чувствам се като у дома си.

 

Сагата къде ще заиграе звездата на "сините" Валери Домовчийски през зимния трансферен прозорец бе голяма. Нападателят така и не успя да проведе пълноценна предсезонна подготовка, тъй като през това време изкара пробен период в английския Блекбърн. Вместо в Англия обаче талантът се озова в един от най-силните и популярни тимове в Германия - Херта. Ето какво сподели Валери пред Sportal.bg, относно престоят му в Блакбърн и адаптацията му в Херта.

 

Валери, как се чувстваш в Германия? Предполагам, че не ти е много лесно, след като все още не си играл в официален мач за Херта?

- Чувствам се много добре. Хората ме приеха отлично и не може да не съм радостен от отношението на клуба към мен. Вече се възстанових от контузията и тренирам наравно с останалите. Очаквам съвсем скоро да дебютирам в официален мач.

 

Кога ще дебютираш?

- Не знам. Всичко зависи от това, как се чувствам. Разговарях на няколко пъти с треньора и той ми каза да не се притеснявам от нищо. Да тренирам и да не бързам. Увери ме, че ще ми даде шанс да се докажа.

 

Ти си преотстъпен за четири месеца, ще останеш ли в тима или ще се върнеш в Левски?

- Не знам. Как да кажа, като не съм изиграл нито една среща за Херта.

 

Ако трябва да избираш Левски или Херта, кой отбор предпочиташ?

- Левски е моят отбор. Юноша съм на този клуб и винаги ще съм от Левски, но е нормално да предпочета Херта. Все пак няма да е трагедия, ако се върна в Левски. Не знам. Първо да започна да играя, после ще видим.

 

Следиш ли представянето на Левски в България?

- Да, естествено. Но вчерашния мач с Литекс не съм го гледал. Знам само резултата. Зная, че Левски е привлякал нов нападател. Чета в интернет и съм достатъчно информиран.

 

Каква е разликата между българския и германския футбол, а и между Левски и Херта?

- В дисциплината, в начина на мислене, в манталитета. Като говоря за дисциплина, не значи, че имаме вечерен час и не ни дават да излизаме. Напротив. Няма проблем да ходим на дискотека, но не се толерират несериозното поведение и закъсненията.

 

В Левски, когато печелите - сте герои, когато загубите - не ставате за нищо. Така ли е в Германия?

- Не. През първия пролетен кръг Айнтрахт ни би с 0:3. Никой не направи драма от поражението. В последствие знаете какво се случи. Херта бие наред. Просто футболът се приема по по-различен начин.

 

След като измина достатъчно време да размислиш, какво ще кажеш за престоя ти в Англия? Не те ли взеха колкото да отбият номера?

- Май точно така се получи. Стоях в едно хотелче и никой не говореше с мен. Не знаех какво става, а и никой не ми казваше. Това постоянно "ходи тук, отивай там" нямаше как да не ми се отрази.

Сега, в Германия е различно. Чувствам се като у дома си. Хората в клуба ме приеха радушно. Осигуриха ми жилище. По отношението усетих, че идвам в голям клуб. Радвам се, че имам щастието да попадна в този отбор.

 

Берлин е голям град. Разкажи нещо за него. Какво ти направи най-силно впечатление?

- Няма задръствания по улиците. Хората са много по-спокойни и се държат по-цивилизовано. Не са изнервени и приемат нещата по-нормално. В общи линии това ми направи най-голямо впечатление.

Още по темата

Link to comment
Сподели другаде

Бразилска вихрушка разпиля Бела на Герена

 

 

http://sportal.bg:8080/new/uploads/news/2008_12/images/00095294.jpg Левски разби с 4:0 Беласица и записа пъри успех в последните си четири мача. Слад отпадането от Литекс за купата и загубите от ловчанлии и Локо (Пд) в първенството, "сините" си го изкараха на петричани. Попаденията за Левски забиха Ники Димитров (7'), Жеан Карлош (25'), Зе Суареш (39') и Жоазиньо (85).

 

Сините започнаха мощно мача и още в 7-та мин. вкараха. Николай Димитров-Хичо получи пас от Жеан Карлуш и от воле от десет метра вкара на Бахтарлиев.

 

Футболистите на Мъри Стоилов продължиха с атаките и логично удвоиха. Мариян Огнянов пусна хитро към Карлош, който напредна, навлезе в наказателното поле на Беласица и хладнокръвно вкара за 2:0.

 

В 39-та мин. резултата стана класически. Веско Минев подаде към Зе Суареш и бразилецът направи 3:0.

 

През второто полувреме темпото на игра тотално спадна. Двата отбора трудно достигат до голови положения, като разиграваха основно в центъра на терена.

 

В 74-та мин. албанският младежки национал Семина колабира на терена. След получената медицинска помощ, халфът на Беласица бе сменен и се прибра в съблекалните под аплодисментите на публиката.

 

В 85-та мин. Левски вкара и четвърти гол. След удар на Тасевски, резервата Жоазиньо подложи крак и вкара за 4:0.

 

 

ЛЕВСКИ - БЕЛАСИЦА 4:0

 

1:0 Димитров 7

 

2:0 Карлош 25

 

3:0 Зе Соареш 39

 

4:0 Жоазиньо 87

 

ЛЕВСКИ: Петков, Миланов, Томашич, Рабех, Минев, Сърмов, Тасевски, Огнянов (65-Кръстовчев), Зе Соареш, Карлош (71-Жоазиньо), Н.Димитров (85-Иса) (Цв.Димитров, Генев, Иванов, Балтанов)

 

БЕЛАСИЦА: Бахтерлиев, Маркес, Николов, Трифонов, Семина (75-Велинов), Виля, Диано, Орловски (46-Кабранов), Господинов, Бето, Стояновски (Стоянов, Савов, Кики, Карачоров, Христов)

 

СЪДИЯ: Кольо Данев

 

СТАДИОН: "Георги Аспарухов", София - 4000 зрители

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

И таз година има три английски отбора в полуфиналите на Шампионска Лига.

Ливърпул - Челси / Манчестър Юнайтед - Барселона.

Според вас, кой ще вземе титлата ? :Р

 

За мен на Финал са Ман. Юнт. - Ливърпул и разбира Манчестър ще бие ( като стар негов фен ) :Р

Link to comment
Сподели другаде

Фен съм на Барса,но в момента сме много зле,от 7 мача в първенството имаме само една победа.Надявам се Манчестър да не ни бият с разгромен резултат.Смятам че финалисти ще са Ливърпул и Манчестър,кой ще победи за мен няма значение,нали Барса отпада.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...