Jump to content

Футбол


ostavime

Препоръчан пост

2 думи след мача.

В ЦСКА няма екип. Това е най-големия проблем. Треньори идваха и си отиваха - резултатът неособено впечатляващ. И за мен основната причина е в атмосферата в клуба. А тя от години е отровена, а и никой не си е на мястото.

Не става въпрос за днешния мач. Той е само един епизод. Епизод от много дълго ходене по мъките. Което още доста ще продължи. Заради чиновниците в канцелариите.

Никой и нищо не може да ме убеди, че тези момчета са от нивото на Нафтекс. Защото ЦСКА днес игра като отбор обречен на изпадане от А група. И това е така, защото го няма екипа в лицето на ръководството.

След издънка като тази, през пролетта на 2006 всички трябва колективно да подадат оставки. Защото това е провал за всички ръководещи клуба, до последния човек. И първи, който трябва да хвърли оставката си е Стефан Орманджиев като най-високопоставен. Без значение, че е на изборна длъжност, както обича самия той да казва. Ей така символично.

Ако този отбор не е изиграл добър мач при Йешич мога да приема за нормално сърбинът да е сочен за главен виновник. Но няма как да забравя миналата календарна година. Тогава отборът бе като юмрук. Сега не е.

Спортнотехнически анализ не ми се ще да правя. То е излишно. Със сигурност Конелиано би стоял по-добре в офанзивен план.

За съжаление, най-вероятно онази престъпна шайка бездарници по върховете в клуба ще остане. Йешич ще бъде уволнен, дали сега дали в края на сезона. И на негово място ще дойде поредния мишок, който да отбива служба на "Армията".

Така или иначе в новата ни история след 1992 година освен изпитаните стари пушки Паро и Пената само и единствено Миодраг Йешич ще се запомни с нещо добро в ЕКТ. Другите се проваляха гръмко един след друг.

 

Време е да се замислим...

Редактиран от ostavime
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 214
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Според мен наистина ЦСКА имат нужда от промяна. Не владееха изобщо топката, пълна скръб бяха. От целия мач разбрах, че имат добра защита(то как ли не като целия отбор си е в наказателното). Ако ЦСКА се бяха опитали по-сериозно да атакуват щяха да открият повече възможности и пространства на Левски да бележат. Ето няколко новини относно дербито:

 

Футбол: Станимир Стоилов: Съжалявам, че не разгромихме ЦСКА

20:40 02-04-2006

 

"Доволен съм от победата и спечелените три точки", заяви след дербито от 20-ия кръг на "А" група и победата срещу ЦСКА наставникът на Левски Станимир Стоилов, предаде репортер на БГНЕС.

"Въпреки сгъстения цикъл, футболистите се постараха да играят по най-добрия начин. За жалост пропуснахме доста положения и аз лично съм разочарован, че не разгромихме нашия противник. Първенството все още не е решено. Предстоят доста мачове, в които всеки може да загуби точки", каза Стоилов на пресконференцията след мача.

БГНЕС

 

-

 

Футбол: ЦСКА - Левски 0:1

19:58 02-04-2006

 

В централния мач от 20-ия кръг на първенството в "А" група символичният домакин ЦСКА загуби с 0:1 дербито на българския шампионат от Левски с 0:1, пред близо 16 000 зрители на ст. "Васил Левски" в столицата.

"Сините" упражниха силен натиск към вратата на съперника си още от началото на срещата и до 11-та минута вече имаха три добри голови положения, като Даниел Боримиров и на два пъти Елин Топузаков пропуснаха, а и вратарят на ЦСКА Оливър Ковачевич се намесваше навреме. При една негова грешка обаче, в средата на полувремето, пропусна да се разпише Седрик Бардон, а в 36-та минута Томашич отново пропусна да изведе Левски напред в резултата. За цялото първо полувреме футболистите на ЦСКА отправиха един удар извън вратата на съперника си и преминаха само няколко пъти централната линия на терена. През вторите 45 минути

играта вървеше по-равностойно, с леко териториално превъзходство на Левски. В 59-та минута за нарушение на Кирил Котев срещу Христо Йовов в наказателното поле на армейците, италианският рефер Лука Паланка отсъди дузпа, която Георги Иванов превърна в гол. Вратарят Ковачевич улови ъгъла, но топката премина под плонжа му. След гола "червените" поеха инициативата и атакуваха повече, а съперникът им заигра по-затворено. В 69-та минута от мача, след ъглов удар, ЦСКА създаде първото си голово положение: при ъглов удар, от 3-4 метра пред голлинията, Фортадо би над гредата.

 

Голмайстори: 0:1 Георги Иванов /60`-дузпа/

 

Жълти картони: Хидиуед /40`ЦСКА/, Боримиров /77`Левски/, Янев /79`ЦСКА/, Фортадо /82`ЦСКА/, Трика /90`ЦСКА/, Якирович /90`ЦСКА/

 

Левски: Петков, Станислав Ангелов, Топузаков, Томашич, Вагнер, Боримиров, Ричард /55`Миланов/, Бардон /90`Букарев/, Телкийски, Йовов /82`Коприваров/, Георги Иванов.

 

ЦСКА: Ковачевич, Даниел Георгиев /46`Фортадо/, Валентин Илиев, Александър Тунчев, Бранеков, Кирил Котев, Хидиуед /82`Трика/, Георги Илиев, Гъргоров /67`Якирович/, Тодоров, Янев.

 

Главен съдия: Лука Паланка /Италия/.

БГНЕС

 

-

 

Футбол: Валентин Илиев: В ЦСКА няма криза, титлата не е загубена още (дали?)

20:24 02-04-2006

 

Централният защитник на ЦСКА Валентин Илиев каза пред журналистите след загубата от Левски с 0:1, че в отбора няма криза и титлата още не е загубена, предаде репортер на БГНЕС.

"В ЦСКА няма криза. Не мога да правя оценки в момента. По-слабо играхме и това е. Всички имахме желание да покажем качествата си, но не се получи. Не знам защо стана така. Аз не мога да давам спортно-технически коментар, това е работа на треньора. Има още мачове, титлата не е загубена, ще търсим начин да я спечелим. Утре имаме тренировка, там ще ни каже Йешич каквото има да ни казва", каза Илиев.

БГНЕС

Редактиран от Liverpool
Link to comment
Сподели другаде

Аз не мога да разбера само защо винаги има толкова спорове и омраза между двете агитки, като футболистите си излизат и си ходят по дискотеки и клубове заедно и изобщо не им пречи, че единият бил червен другият син.. Някакви ултраси и побоища какво ли още не. Като гледах 1-2 филма за хулиганството в Англия, там положението е още по-сериозно, а после ние сме били много зле и не сме можели да си оправим мачовете. Да но не пускаме димка в клуба на противниковият отбор и не ги чакаме навън с бухалки, боксове и бутилки или поне аз не съм чувал за такива случаи. Вчера ЦСКА наистина не играха на ниво и даже реших че може мача да е купен, но на кой му пука вече след като и в цяла Европа е така. Преди няколко години се видях с един познат, който станал мутра. Някаква друга мутра отишла при него да си пият и докато си говорили стигнали до темата за футбола. Моето момче (ще го наречем Пешо) се чудело кой ще вземе купата и защо аджаба на него никой не му бил казал. Другият му казал еди кой си и че всичко е ясно (като говорим за 3 или 4-ти мач след началото на сезона), Пешо сложил 500 кинта на Еврофутбол и взел 10 000. Кой ти ги дава? Лошото е че дугият му казал още резулатати от по-ниските лиги на Англия, Германия, Швеция и още доста, но за какво са му на една мутра толкова пари. Жалко само че ме извика чак като тръгна да черпи и не можах да намажа :( Така че няма за какво да се притесняваш ако е бил купен навсякъде е така, пък и ние сме свикнали, но ако наистина има проблем ЦСКА трябва да го оправи. Нали не бяха в криза, пък и да паднат от Левски след като е играл и в UEFA и не се очакваше да играят за купата изобщо и няколко дена по-рано бяхме играли с Шалке и ни убиха цялото самочувствие... Нищо де догодина ще видим и шампионска и УЕФА по отблизо, което пък е добра новина. Браво и на двата отбора за представянето през сезона и дано да изкараме поне едно 4:0 че да видим Левски на полуфинал! Мисля че си го заслужиха.
Link to comment
Сподели другаде

Аз със закъснение ще изразя задовоството си от това че Левски отупаха ЦСКА.. Принципно един е отбора на народа и това е Левски, всички други тимчета са нещо като места за отдих и рекреация за Левски, осигуряват им топло приветствие от сорта на "Уууу ще ви..." и "Да го...", после на нивата става панаира на баира, едни танци луди, хоп, троп, раз, два, три и довиждане до следващият път!

Само Левски оле!

Link to comment
Сподели другаде

Я чакай да ви обединя срещу мене, че ще се изпокарате. А нема смисъл - вервайте ми. :lol:

В България футбол НЯМА от ~20 години - има ДАЛАВЕРА.

Балъците сте всичките фенове. За вас негативните емоции, за "футбол"-мейкърите - паричките.

Нема нужда !

Рядко у нас футболист е трезвеник. Цигари, пиене, БИАД /пфу!/

Спортисти? - ха. Феърплей? - ха.

Успехи. B)

 

Оставиме - ти само ми ела в София - ще ти скъсам ушите. От какво те е срам, ва?!?!?! Ти да не си играч с № 12 ?!?!?

Редактиран от Юнак
Link to comment
Сподели другаде

Я чакай да ви обединя срещу мене, че ще се изпокарате. А нема смисъл - вервайте ми. :lol:

В България футбол НЯМА от ~20 години - има ДАЛАВЕРА.

Балъците сте всичките фенове. За вас негативните емоции, за "футбол"-мейкърите - паричките.

Нема нужда !

Рядко у нас футболист е трезвеник. Цигари, пиене, БИАД /пфу!/

Спортисти? - ха. Феърплей? - ха.

Успехи. B)

 

Оставиме - ти само ми ела в София - ще ти скъсам ушите. От какво те е срам, ва?!?!?! Ти да не си играч с № 12 ?!?!?

Вярно,че нема в БГ футбол от много годиним,ама рядко има мачове,които са мясали на нещо!Поне Левски играха тази година на ниво.

Ако Оставиме е 12 играч,то аз съм 13 :P

Редактиран от vincenzo
Link to comment
Сподели другаде

офф

 

Юначага, скоро ще да е. Има напредък, но още търсим квартира.

 

/офф

 

Винаги съм бил играч 12, че и 14. Пред телевизора. Там е по-сладко.

 

Йок ефект, но има идея.

 

Марков - честито. Гледам сега и нов Мерцедес му дадоха. :)

Редактиран от ostavime
Link to comment
Сподели другаде

Кой каза: И само Леееевски,само Леееевски,само Левски шампиоооон.

 

 

Aма на УЕФА,ако може.

 

Иначе горе главите на ЦСКА-рите. Загубихте от добър съперник.Няма защо да ви е срам.

Редактиран от trapped
Link to comment
Сподели другаде

Кой каза: И само Леееевски,само Леееевски,само Левски шампиоооон.

Aма на УЕФА,ако може.

 

За тази година явно няма да може:( , но другата се надявам да стигнем до финала.... ама не за УЕФА, а в Шампионска лига ;) :P

Въпреки всичко свалям шапка на момчетата, защото се представиха като европейски отбор и не отидоха като на заколение в Германия. За по-достойно представяне не мога и да си мечтая :) :D :)

 

Още веднъж БРАВО !!!

Link to comment
Сподели другаде

Вече не знам от какво да се срамувам....

Преди 15 минути по канал 3 Сашо Диков между другото каза, цитирам по памет, че в телевизията имат запис от интервю с Тодор Батков след мача с Марек, в което той заявява че на 2 април Левски ще подпечата шампионската си титла, и на учудения въпрос на Петя (репортерката) къде според него ЦСКА ще загуби 5 точки!!! (тогава), тои отговаря" Има каде"... Пророк...

и запис на Наско Сираков след мача с Литекс, които съветва журналистите да гледат първите 5 кръга пролетта и тогава да питат какво ще става с Левски с 7 точки изоставане...

България...Пророци...

Маи вече ме е срам че още съм тук....

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...