Jump to content

Изчезна ми иконката, от която се регулира силата на звука


logocska

Препоръчан пост

Изчезна ми Иконката от която се регулира силата на звука - намира се в лентата долу в дясно до часовника но сега изчезна. Как да я покажа отново в лентата. Преди да изчезне иконата когато спирах Компютъра или когато го включвах винаги имаше една мелодийка но сега когато спирам или включвам Компютъра тази мелодийка изчезна , също така някои програми ми се прецакаха например Winamp не иска да тръгне а когато отворя някои видео файл с Virtual Dub програмата ми го отваря без звук а само картина и всичко това стана когато иконката изчезна. Казаха ми да направя следното

Control panel - sound and audio devices - sounds - sound shceme - windows default и също да

маркирам Place volume icon in the taskbar но нищо не стана и проблема не се реши - моля за помощ

 

Сега трябва да излезна от форума защото имам работа но въпреки това нека всеки каже своето мнение как да реша проблема по-къcно ще ги прочета

Link to comment
Сподели другаде

Иконката може да е добавиш от.

Контрол панела -> Звуци и аудйоустройства -> Сила на звука и пред Постави икона за сила на звука в лентата на задачи слагаш отметка.

 

http://img236.imageshack.us/img236/2141/dsadavx2.png

 

А за да си върнеш звуците, които ти са се пускали след стартиране или изключване на компютъра отново влизаш в Контрол панела -> Звуци и аудйоустройства -> Звуци и от там си избираш каква мелодия да има при включване на компютъра , при възклицание абе за всичко.

 

http://img66.imageshack.us/img66/1176/18576336td7.png

 

А за програмите, които ти правят проблем, пробвай да ги изтриеш и след това пак да ги инсталираш.

 

Успех!

Link to comment
Сподели другаде

Въобще, чуваш ли от някъде звук ? От някоя програма, филм, песен ?

Ако не - инсталирай си драйварите за звукова карта и/или провери дали звуковата карта е в изправност ..

Link to comment
Сподели другаде

Само да допълня Vankata.

 

Може да провериш с десен клик на таскбара -> Properties дали отметката Hide Inactive е махната (квадратчето с отметката трябва да е празно). После (повтарям от поста на Vankata): Start -> Control Panel -> Sound and Audio Devices -> Properties - > Place volume icon in the taskbar трябва да е отметната или разрешена.

 

Ако и това не помага, тогава:

1. Start -> Log off (или Log off, после Log on).

2. Десен клик на таскбара и за Task Manager в менюто Processes избираш еxplorer.еxе, после End Task. След това в менюто Applications избираш New Task, пишеш explorer и кликваш на OK.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 years later...
  • 8 months later...

Здравейте......

От няколко дена и на мен ми изчезна иконката на звука.Имам предвид че като се пуска компютера или се рестартира,тогава я няма.Иначе като я сложа ръчно се появява докато не се се рестартира или спре PC-то.Пробвах всички вариянти по-горе описани ,но не става ......Някой може ли да помогне?????? Благодаря

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте......

От няколко дена и на мен ми изчезна иконката на звука.Имам предвид че като се пуска компютера или се рестартира,тогава я няма.Иначе като я сложа ръчно се появява докато не се се рестартира или спре PC-то.Пробвах всички вариянти по-горе описани ,но не става ......Някой може ли да помогне?????? Благодаря

За да ти помогне някой с конкретен съвет, трябва да кажеш някаква конкретна информация. Можеш да започнеш с операционната система и наличния хардуер.

Link to comment
Сподели другаде

Да прав си panevdd :yes: Знaчи с Xp съм и Realtek ALC883 @ ATI SB450.Незнам дали добре ми разбрахте проблема ???? Иконката се появява само когато я сложа аз,но след рестарт се маха.Звук имам . thanks
Link to comment
Сподели другаде

Ако ръчно си я отметнал за показване а после не излиза,което и при мен се е случвало...аз просто чекирам системният диск за грешки.Има и една програмка за подобни грешки-PC Medic.
Link to comment
Сподели другаде

Е,ще излезе голям проблем тая икона :giggle:!Що не деинсталираш и почистиш регистрите...после инсталирай аудиодрайвъра...може и предната версия да видиш пак ли ще е така! :crosseyes1:
Link to comment
Сподели другаде

Е,ще излезе голям проблем тая икона !Що не деинсталираш и почистиш регистрите...после инсталирай аудиодрайвъра...може и предната версия да видиш пак ли ще е така

 

Регистрите ги почиствам с Ccleaner и Reg Cleaner 4.3...Незнам защо да деинсталирам драйверите като звука ми работи добре.

 

 

Единствената програма дето имам и то от няколко дена за да я пробвам е TuneUp Utilities 2011.Но иконката я нямам доста време.Сканирано е за зловреден код-няма нищо.

 

Намерих това в support microsoft : Click Start, click Run, in the Open box type msconfig and then click OK.

On the Home tab, click the System Tray (SysTray.exe) so that a checkmark appears next to it.

Click OK, and then click Yes when prompted to restart your computer.

 

Нямам го този файл..... :no:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...