Jump to content

Игра с въпроси.


Vankata

Препоръчан пост

Здравейте на всички.

 

Вчера IVAN, пусна една според мен много хубава игра. Но поради тoвa, че в играта нямаше точно определена тема и в нея хората можеха да пишат всичко каквото им дойде на акъла, и така щеше в тази тема да има много безсмислени коментари с цел спам. Затова той реши да е изтрие.

Но след като с адаша обсъдихме как да направим играта по ограничена, ние поставихме точно определена тема около, която играта ще се върти. Тъй като този форум е най-вече за компютърни проблеми и въпроси, решихме и темата да е такава. Ето и какъв ще е регламента на играта.

 

Играта започва от мен. Сега аз ще задам един компютърен въпрос и в зависимо от това, какъв е пола на потребителят който ще отговори на този въпрос ще прибавим или ще премахнем точки от общият събран брой. Играта започва с 60 точки, при всеки познат въпрос от ЖЕНА -5 точки, при всеки познат въпрос от МЪЖ +3 точки. Печелят жените когато достигнат -20 точки, печелят МЪЖЕТЕ когато достигнат до 120 точки.

За да отговорите на един въпрос може да използвате всичко което ще ви помогне. Да влизате и търсете в Интернет, от Книги и просто от всякъде, където ще ви помогне да решите въпроса.

Ако въпросът е много труден и никой не може да отговори на него в рамките на 7 дни, тогава авторат на въпроса разкрива отговора и ако е Жена тя помага на своят пол като премахваме 10 точки от общият брой, ако е Мъж то пък прибава 10 точки към общият брой. След като разкрие отговора той(я) има право да зададе още един въпрос.

Човекът който отговори на въпроса получава съответния брой точки, и вече той трябва да зададе въпрос.

 

Първият въпрос ще е малко по лесен, за да може да навлезите в играта.

 

Кой е създателят на Windows 95/98/ME/2000/2003/XP/Vista , и как се казва компанията?

 

Приятно мислене. :thumbsup: :giggle:

 

Добавено:

 

Общ брой точки: 60 +3 +3 +3 +3 -5 +3 +3 +3 = 75

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

1956г. =>51години

 

Как се казва първият вирус за MSDOS?

 

Добавено:

Първият вирус за MS DOS се казва "Brain", /"Lahore" или "Pakistani"/ - собствено, бащино и фамилно име...

 

Пуснат през януари 1986 г. от двама пакистански братя. Бил е безвреден. blackcat.gif

Има сведения /CIA/, че братята били незаконни синове на Осама, които се опитали да унищожат творението на американците, което щяло да ги направи още по-богати... giggle.gif

 

Юнак, верен отговор. :thumbsup:

IVAN, реших да спестя тази малка подробност, че остават още 13 дена, но явно не трябваше. ;)

Link to comment
Сподели другаде

Първият вирус за MS DOS се казва "Brain", /"Lahore" или "Pakistani"/ - Браян Лахор Пакистани - собствено, бащино и фамилно име...

 

Пуснат през януари 1986 г. от двама пакистански братя. Бил е безвреден. :blackcat:

Има сведения /CIA/, че братята били незаконни синове на Осама, които се опитали да унищожат творението на американците, което щяло да ги направи още по-богати... :giggle:

 

Ако съм познал моят въпрос е:

 

Има ли планински връх в България, до който се допират границите на още две държави?

Ако има - как се казва, къде се намира и колко е висок? :crazy:

Link to comment
Сподели другаде

...

Ако съм познал моят въпрос е:

 

Има ли планински връх в България, до който се допират границите на още две държави?

Ако има - как се казва, къде се намира и колко е висок? :crazy:

 

offtopic:

Моля певече подобни въпроси, в тази тема да не се задават. Изрично съм написал (в първият пост), че въпросите който ще се задават, трябва да са на компютърна тематика. Не виждам смисал от задаването на такива въпроси, и също те с какво могат да помогнат на потребителите. Който иска да ги знай тези неща има си начин ( един от тях е да ходи на училище)

В бъдеще такива въпроси няма да се броят.

Link to comment
Сподели другаде

Vankata, дори и да си прав е хубаво да обясняваш по-спокойно, а не да излиза че се караш на другите потребители. В случая Юнак е опитал да разшири темата и да зададе любопитен въпрос, който според мен беше интересен. Да, наистина темата е поставена за компютърни въпроси, но видяхме, че не върви особено много засега. Все пак може да се разшири или пък ако има интерес - да остане само на компютърна тематика. И двата варианта са удачни според мен, но не бих искал да се изказваш остро по повод на други потребители, защото не са спазили условията на темата ти.

 

Предполагам, че ще искаш да напишеш много неща във връзка с моят пост, така че по-добре ми пиши на ЛС, за да обсъдим въпроса, а не да пълним темата с излишни мнения.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Връх Шулеп камък-1337м. Там се събират границите на България, Македония и Сърбия. :P

 

Аз да попитам кой и кога е открил Wireless комуникациите?

Май никой не знае... много труден въпрос.

Най-дорбе някой нов задай :P

Link to comment
Сподели другаде

Май никой не знае... много труден въпрос.

Най-дорбе някой нов задай :P

 

По-регламента на играта на въпросът, който не се отговори в рамките на 7 дни, човекат който го е задал в зависимост дали е мъж или жена премахва или получава съответен брой точки.

Така Мирето помага на своя пол като премахва 10 точки от обчият брой.

Сега тя трябва да разкрие отговора и да зададе нов въпрос. ;)

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...