Jump to content

Паролата и нейното значение за сигурността


itodorov

Препоръчан пост

1. Темата можеше да е и в раздел "Проблеми и дискусии, свързани с операционни системи", но и тук също не е толкова погрешно.

2. Не става ясно каква е операционната система.

3. Конкретно в твоя акаунт ли влязоха с тази "магическа" клавишна комбинация? Питам, защото по принцип преодоляването на паролата на даден акаунт не е шега работа и жестоко се съмнявам да става просто така.

4. Опиши малко по-подробно как влязоха, доколкото се сещаш.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 34
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

.. до момента, в който пред очите ми влязоха в лаптопа, но не с паролата ми ... ами с някаква комбинация от бутони, но не ми казаха каква е... :blink: Някой може ли да ми каже как става този номер, каква е тази комбинация... и как мога да защитя лаптопа си от други потребители в мое отсъствие.... :'(

 

Така описаното действие ми прилича на влизне в администраторския акаунт при Windows 2000/XP. Става с натискане на <Ctrl> + <Alt> + <Del>, доколкото помня. Тогава се появява диалог за въвеждането на потребител и парола. Понеже това е съвсем различен акаунт, за същствува на който много потребители не знаят, възможно е да е бил оставен без парола, още когато ОС е била инсталирана. Особено при лаптопи, това е много вероятно.

Link to comment
Сподели другаде

Да лаптоп имам, а ОС ми е Windows XP, наистина доколкото помня при инсталирането на Уина не е слагано никаква парола... Аз си сложих

паролата след това...

Ами показаха ми как ще влязат в акаунта ми без да ми знаят паролата, а на мен не ми е особено приятно в мое отсъствие някой да ми рови в компютъра. Просто заключих лаптопа с клавишната комбинация fn + f1 ... така правя по принцип като излизам. Всички програми работят, а на работния плот се появява това, което се появява като включвам по принцип компютъра - въвеждане на администраторска парола... Доколкото знам влизането става само с въвеждане на парола, но явно има и друг начин.

Влизането стана за секунди, това ме навежда на мисълта че е използвана някаква клавишна комбинация. Не е със Safe Mode, защото не докато го правят не са рестартирали компа... :blink: Пробвах с ctrl+ alt + del - не става...

Link to comment
Сподели другаде

При натискане на CTRL+ALT+DEL два пъти на екрана за избор на акаунти трябва да се появи следният прозорец (не важи, ако ползваш Fast User Switching):

http://i31.tinypic.com/bbwyc.png

Ако там напишеш за име на акаунта Administrator и натиснеш OK, ще те вкара във вградения администраторски акаунт, стига да не му е сложена парола. Това НЕ Е твоят акаунт, но от него също могат да се направят достатъчно промени и/или поразии. Можеш да му сложиш парола по следния начин: десен клик върху My Computer -> Manage -> двоен клик върху Local Users and Groups -> Users -> в дясната част десен клик върху Administrator -> Set Password....

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Здравейте! Може да ме сметнета за луда, но спешно се нуждая от програма или нещо, или някой да ми се разбие една парола в сайта за запознанства aha.bg, т.е. искам да вляза в един профил, който вече година не ми дава мира, а рискувам много - семейство, работа, здраве и т.н. - искам да разбера, дали си стурва риска, който съм поела или да спра дотук... Благодаря ви, че ме поне ме прочетохте....Ако нещо зависи от мен, ще помогна с каквото мога.
Link to comment
Сподели другаде

За жалост не можем да помогнем. Не е редно да се разбиват чужди профили и акаунти, а и т. 3 от правилата гласи:

3. Забранява се публикуването на всякаква нелегална информация (кракове, пачове, генератори, пароли, серийни номера, музика, филми, книги и други) както и информация за извършване на нелегални действия (открадване на пароли, проникване в чужди компютри, нелегално наблюдение и други подобни), искането на подобна информация или подпомагането за намирането й чрез форума (чрез лични съобщения), както и препращането към сайтове с такава информация.
Link to comment
Сподели другаде

  • 5 months later...

Бих искал да попитам следното:

 

Ако създам парола, съдържаща букви на кирилица, как да я изпълня след това на друг компютър, който естествено няма кирилица, тъй като живея в Словакия? Имайте предвид, че използвам не вградената в Windows кирилица, а допълнително инсталианата BG Phonetic. Тази, на която всеки клавиш, български, отговаря на всеки клавиш от английската. С някои изключения. Пък и не става дума за човъркането в нечий Windows, само за да задам паролата си. Да не говоря, че може да се наложи навън, в някоя и-нет зала, където никой няма да ми позволи да променям нещо в Windows-а. Пък и би паднало едно налучкване...

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да извадиш нужните символи от Х:\WINDOWS\system32\charmap.exe (Start -> Run -> charmap), но според мен не си заслужава усилието. Достатъчни са ти латинските букви, цифрите и препинателните знаци, за да направиш почти невъзможна за разбиване парола.
Link to comment
Сподели другаде

Бих искал да попитам следното:

 

Ако създам парола, съдържаща букви на кирилица, как да я изпълня след това на друг компютър, който естествено няма кирилица, тъй като живея в Словакия? Имайте предвид, че използвам не вградената в Windows кирилица, а допълнително инсталианата BG Phonetic. Тази, на която всеки клавиш, български, отговаря на всеки клавиш от английската. С някои изключения. Пък и не става дума за човъркането в нечий Windows, само за да задам паролата си. Да не говоря, че може да се наложи навън, в някоя и-нет зала, където никой няма да ми позволи да променям нещо в Windows-а. Пък и би паднало едно налучкване...

 

Аз пък бих ти предложил да позваш Alt + (набираш число на цифровата част на клавиатурата в дясно)

Например: Alt+384=А; Alt+385=Б и т.н.

Link to comment
Сподели другаде

  • 9 months later...
Помощ! Виждам, че можете да ми помогнете....Проблемът е следния: човекът , който ми прави настройките на компа е вкарал програма с , която проеледява цялата ми кореспонденция
Link to comment
Сподели другаде

Сложи Firewall и затвори всички портове, с изключение на 80 за браузър, този който е зададен за торента и вече, ако имаш някоя по-специфична игра, трябва да поровиш в гугъл кои портове ползва, та да ги отключиш. :)
Link to comment
Сподели другаде

Помощ! Виждам, че можете да ми помогнете....Проблемът е следния: човекът , който ми прави настройките на компа е вкарал програма с , която проеледява цялата ми кореспонденция

След като знаеш, че я е инсталирал, просто я деинсталирай. Какво му е сложното?

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...
Всъщност ръководните принципи за създаването на една сериозна, здрава парола включват използването на комбинация от три неща: букви – малки и големи, цифри и специални символи. Това са символи като !, @, $, %, & и други подобни. Това на всеки е ясно. Ама идва един такъв момент, в който определен сайт не ти възприема паролата.И тук идва въпросът защо сайтовете масово не допускат използването на символи в паролите?
Link to comment
Сподели другаде

Аз не бих се доверил на сайт, който не приема специални символи за парола, особено, ако става въпрос за лични данни и/или управление на финанси. Повечето "сериозни" сайтове дори използват сертификати за удостоверяване сигурността на връзката, плюс някакво шифроване.

Предполагам, че неприемането на специалните символи е въпрос на незнание или на недоглеждане от страна на администраторите на някои сайтове.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...