Jump to content

Търся програма за функционално dvd


Препоръчан пост

Здравейте.

Извинявам се, ако не ви става много ясно от заглавието на темата за какво става въпрос, но не можах да намеря точния термин на думата "функционално". Ето и проблема:

Приятел ме помоли да му сваля и запиша от мрежата десетина двд-та. След като ги свалих, започнах да ги записвам, като след всяко едно, пробвах дали вървят на дом. плеяр. При третото нещата се объркаха. Не тръгна на плеяра. Нито на компа. Total Commander изписваше, че не е вкаран диск в механиката, предлагаше да опитам пак, въпреки, че на диска ясно си личаха следите от записа. Записа го осъществявам с DVD FAB Platinium 2.9.4.0. Мисля си, че проблема не в него. Между другото, преди всеки запис, пробвам с Jetaudio, как изглежда самото двд (дали е добро качеството, за какво става въпрос, и т.н.). Вепросния филм вървеше без проблем (преди записа).

Когато са за мен, а и имам повече време, преди да запиша дадено двд, го пробвам най-напред на RW, и като няма проблем си го записвам. За съжаление сега нямах време.

По някога също ми се е случвало да имам проблем с някое двд (и като не разбирам защо, след като всички нужни файлове в папката VIDEO_TS съществуват; на PC плеяр върви всичко без грешки...), но след като го пусна през DVD FAB да копира само главния филм (забележка: не го намалям, като обем, само го прекарвам през програмата да си "подреди" файловете, както трябва), хавата се оправя. Това направих и с посочения филм, но нищо не стана - Jetaudio разбира се го прочете (преди записа), DVD FAB го записа, но не тръгна нито на домашния, нито на компа. Изгубих две двд-та.

И най накрая въпроса ми е следния: има ли програма с която да проверявам, дали дадено двд е "функционално", надежно за дом. плеяр или не е??? Малко налудничав въпрос, ама какво да се прави. Времето и дисковете са пари :( .

 

П.С. Предлагам снимка на папката VIDEO_TS, така както свалих филма. Има ли нещо нередно? Може ли по дадените файлове, тяхната подредба, да се каже дали е наред всичко?

http://img252.imageshack.us/my.php?image=2...31192415rn1.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Пробвай преди да запишеш филм на DVD пуснеш филма от хардиска с Elecard DVD Player.

 

По-добро решение на въпроса не знам. Но преди да го пробваш, погледни какво пише за възможностите на програмата. :)

Link to comment
Сподели другаде

Аз лично процедирам по следния начин, когато се налага да копирам DVD:

1. С DVDFab Platinum копирам филма на харда.

2. Затварям програмата.

3. Проверявам резултата с някой плеър (KMPlayer).

4. Със Small CD-Writer записвам папките AUDIO_TS и VIDEO_TS на диск, като поставям отметка на Финализировать диск.

5. Enjoy!

Link to comment
Сподели другаде

Единственото което се сещам аз е да си спомниш преди записа дали ти изписва някакво съобщение за грешка и също така преди да направиш записа с която и да е програма можеш да направиш проверка на структурата с DVD Shrink v3.2.0.15
Link to comment
Сподели другаде

Единственото което се сещам аз е да си спомниш преди записа дали ти изписва някакво съобщение за грешка и също така преди да направиш записа с която и да е програма можеш да направиш проверка на структурата с DVD Shrink v3.2.0.15

 

 

Не показва нищо нередно.

Link to comment
Сподели другаде

..............................

Когато са за мен, а и имам повече време, преди да запиша дадено двд, го пробвам най-напред на RW, и като няма проблем си го записвам.

.............................

 

А какъв DVD диск използваш за целта: DVD + R (RW) или DVD - R (RW). Сигурен ли си, че DVD + R (RW) може да се чете твоя домашен DVD видеоплеър? Много вероятно проблемът да е причинен от изпоползване DVD + R (RW), а повечето домашни плеъри, както и някои Combo DVD за PC от по-старичките имат проблем с тях. Пускат без проблем DVD - R (RW), защото е по-стар формат. Но съм срещал по-нови модели, които имат май стари чипове и хардуер. Не щат да пускат + DVD формат и това е... :)

Link to comment
Сподели другаде

А какъв DVD диск използваш за целта: DVD + R (RW) или DVD - R (RW). Сигурен ли си, че DVD + R (RW) може да се чете твоя домашен DVD видеоплеър? Много вероятно проблемът да е причинен от изпоползване DVD + R (RW), а повечето домашни плеъри, както и някои Combo DVD за PC от по-старичките имат проблем с тях. Пускат без проблем DVD - R (RW), защото е по-стар формат. Но съм срещал по-нови модели, които имат май стари чипове и хардуер. Не щат да пускат + DVD формат и това е... :)

 

 

Работата стана, но ще обясня утре. Отивам да се почерпя.... :beach:

Link to comment
Сподели другаде

Най-напред да кажа, че проблема не е в + или - дисковете, чете и двата вида.

Не бях пробвал да запиша двд-то с Неро. Признавам си отдавна не го бях използвал. Причината е в това, че по някога, дискове (двд) записани с Неро, вървяха на моя плеяр, на на приятелите ми, не искаше. Някой ще каже какво значение има, като на твоя вървят, но услугата си е услуга. С Неро, RW-тата ги мъчеше доста време докато зацепеха. Така че, реших да пробвам нещо друго и попаднах на DVD FAB Platinium 2.9.4.0. Останах доста доволен - просто, надежно с няколко кликания, а и допълнителните фунции, като копирането на защитени двд-та. Пробвал съм и последната версия, но съм по-доволен от старата. Имам чувство, че е по стабилна.

Да, но този път нещата се объркаха. Както казах в по горното ми мнение, диска се записа, но не тръгна нито на плеяра, нито на компа. Затова пробвах (вече на RW) Неро, и нещата се оправиха. Диска се записа и на RW, и на R.

 

Това ми изписа, преди да започне записа.

http://img169.imageshack.us/my.php?image=2...02160407gn8.jpg

 

Странното е че, досега не ми се е появявало. Всеки следващ диск показваше същото. Само че, следващите дискове се опитах да ги запиша с DVD FAB, и там хавата стана. След като записах 5 диска (с Неро), нещата се развалиха отново. Шестия го довърше, но следите от записа ясно личаха само до половината на двд-то. Въпреки това Commander показваше че, диска е пълен - 4.36 GB. Пуснах го на компа и на плеяра, но вървеше само до половината. Пробвах още веднъж, но след започването на записа, изключи и изписа че, е станала грешка. Повече не продължи.

 

Каде е проблема? Възможно ли е на всеки диск Неро да оправя файловете? Може ли да е от непрекъснатия запис на няколко двд-та едно след друго, нещо да загрява? Ако да, добре ли е да правя паузи между записите? И защо Неро оправя файловете, след като DVD FAB записва двд-то без проблем (не говоря за проблемното, а за всички останали)?

Link to comment
Сподели другаде

Най-прясната информация е че, Неро не може да финализира диска. Това изписва. Диска пак изглеждаше, като че е записан до половината.

Изгубих 4 диска.... :devil: Започвам да се страхувам да правя записи....Май всеки един диск трябва да пробвам на RW!!!

Link to comment
Сподели другаде

Странно.

 

Аз използвам понякога Nero Burning ROM за запис на DVD. Но при мен няма такива проблеми, които ти описваш при запис на DVD. Засега нямам неуспешни записи. Даже преди малко пак пробвах само за темата един експеримент за запис на DVD филм с Nero 6.6.1.6. Имам някакъв лиценз за тази програма от покупката на DVD записвачка и даже не съм го ъпдейтнал до последната версия: 6.6.1.15c. :)

 

Записва без грешка.

 

stanilabg, преди време в една тема стана дума за Nero InfoTool. Използва ли го да огледаш записвачката си какво може?

Link to comment
Сподели другаде

Странно.

 

Аз използвам понякога Nero Burning ROM за запис на DVD. Но при мен няма такива проблеми, които ти описваш при запис на DVD. Засега нямам неуспешни записи. Даже преди малко пак пробвах само за темата един експеримент за запис на DVD филм с Nero 6.6.1.6. Имам някакъв лиценз за тази програма от покупката на DVD записвачка и даже не съм го ъпдейтнал до последната версия: 6.6.1.15c. :)

 

Записва без грешка.

 

stanilabg, преди време в една тема стана дума за Nero InfoTool. Използва ли го да огледаш записвачката си какво може?

 

 

Разбира се. Мога да направя снимка ако се наложи.

Link to comment
Сподели другаде

Опитах се да деинсталирам Неро за да си сложа някоя по стара версия (досега имах 7.2.0.3). Деинсталирах програмата, изтрих всичко в папката което остана (не знам дали беше правилно), но реших преди това да пробвам едно записче с DVD FAB. Направих записа, но след като ми предложи да го пусна с JetAudio, ми изписа следното съобщение:

 

http://img466.imageshack.us/my.php?image=2...04084916eq6.jpg

 

Докато не извадех диска от механиката, колкото и да кликах, нищо не ставаше.

Link to comment
Сподели другаде

Добре си направил за отстраняване на грешката. Но защо реши, че трябва да махаш Nero 7 и да минаваш на Nero 6? Не ми се вярва това да е проблема. По-горе писах, че използвам шестицата. Според доста "спецове" шестицата е по-стабилна от версия седем на Nero. Но аз не споделям същото. Доста време бях с Nero 7 и не съм имал проблем при запис. Не използвам разни виртуални CD и DVD. Виж да не е пак там проблема...
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...