Jump to content

Какво предпочитате - Жегата или Студа?


Студ или Жега  

38 потребители са гласували

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Препоръчан пост

Преде време с Night_Raven поспорихме на тази тема и разбира се бяхме на противоположно мнение :giggle:

 

Чудно ми е как мислите и Вие? И защо ? :crazy:

 

Аз лично предпочитам жегата, защото винаги ще намеря начин да се разхладя, а и съм и свикнал - Все пак в Сандански е "леко" топло през лятото.

Не ми харесва Зимата, защото краката ми винаги са студени и трудно ги стоплям, колкото и така да звуци ... :/

 

И сега екстремалния въпрос от кое кое предпочитате да умрете? :devil: :bat:

Link to comment
Сподели другаде

Хмммм, не си спомням разговора, но това значи, че имам кратка памет, а не, че не се е провел. :)

Приемам, че става въпрос по-скоро за хладно (клонящо към студеничко) време, а не за големи студове, и топличко (клонящо към доста топличко време), а не за жеги от над 40 градуса.

 

Така че, без да се замислям - студа. Доста повече издържам на по-хладни температури, отколкото на високи. Комфортна температура за мен е около 18-20 градуса. От около 25 градуса нагоре започвам да ми става топло и дискомфортно. Температури около 40 градуса за мен са кошмар. А и при по-хладно време е по-удачно да се хапва шоколад, който обичам доста. :P

 

От какво предпочитам да умра от двете? Интересен въпрос. Не съм мислил. Може би от студ. :)

Link to comment
Сподели другаде

Аз по-добре понасям, предпочитам да ми е горещо, от колкото да ми е студено. Струва ми се, че умирането от топло ще е малко по-брутално, защото ще е свързано с обезводняване или задух, мисля че от студ е доста по-бързичко :)

 

За мен перфектната температура е 29 градуса на шарена сянка, при ниска влажност на въздуха. Под 12 градуса вече не се чувствам особено добре. С неприятните усещания при жегите се справям добре при поемането на повече вода, наличието на вода и мисълта за вода :), а със студа - не мога. Както повечето жени - колкото и да се обличам, не става работата. А освен това не ми харесва да има над 3 ката дрехи по мен. Най-неприятното при жегата е, когато има и влага, но това май е различно, защото при много висока влажност на въздуха и при 25 градуса е много неприятно, а при сух въздух и на 40 не се усеща толкова много (стига да не си на слънце).

Link to comment
Сподели другаде

На мен винаги ми е топло.Зимата хората около мен треперят,а на мен ми е добре.Лятото е ужасно,не мога да ги трая тези жеги.Най ми е добре на плажа,под някое чадърче с биричка.Морето е близо и почти всяка събота и неделя ходя.
Link to comment
Сподели другаде

Аз личнопредпочитам жегата. Както каза Мирето и аз по-лесно понасям високите температури, отколкото ниските. А и много обичам да се пека.

 

Колкото до умирането (което е наистина екстремен въпрос) доколкото знам от филмите, които съм гледала, като умираш от студ просто заспиваш и повече не се събуждаш. Така че Студа е вторият ми отговор.

Link to comment
Сподели другаде

Винаги съм предпочитал студеното време пред топлото. От една страна съм израстнал в балкана и не ми е студено, а от друга страна топлото ме задушава и ме кара да се чувствам доста по-дискомфортно. Също така когато ми е студено мога да се облека повечко, но когато ми е супер топло мога да се съблека до определен момент. Предпочитам да ми е леко студено, отколкото да ми е топло и затова не съм най-големия фен на жегите.
Link to comment
Сподели другаде

И аз търпя повече на жега, но предпочитам да умра от студ... за по-бързо :giggle:

Аз пък искам да не умирам :giggle:

 

Винаги съм предпочитал студеното време пред топлото. От една страна съм израстнал в балкана и не ми е студено, а от друга страна топлото ме задушава и ме кара да се чувствам доста по-дискомфортно. Също така когато ми е студено мога да се облека повечко, но когато ми е супер топло мога да се съблека до определен момент. Предпочитам да ми е леко студено, отколкото да ми е топло и затова не съм най-големия фен на жегите.

Явно е заради мястото, на което си израснал и това, че е планинско...ама тези които са расли на топло, май винаги ще предпочитат топлото пред студеното...

Аз лично се задушавам, ако ми е прекалено студено, а не обратното...

И колкото и да се навличам когато е студено, лицето си няма как да го навлека поради простата причина, че трябва да дишам от някъде :crazy: (през носа) :crosseyes1:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...