Прехвърляне към съдържание

Снимка

Въпрос за различни интерфейси

• Моля, влезте, за да отговорите
10 отговора по тази тема

#1 DekaBG

DekaBG

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 16 мнения

Публикувано: 03 July 2007 - 11:41

Здравейте,
имам няколко въпроса свързани с различни интерфейси и се надявам да успеете да ми помогнете и да ме просветлите по въпросите.
Да направим уговорката,че не съм много вещ по тези теми и някой от въпросите ми може да Ви изглеждат смешни (ако не и всичките).
1.Видеокарта, която е с Dual DVI Out (VIVO) и TV Out (това в случая няма значение) може ли да се включи към CRT монитор? Тъй като до колкото знам през DVI се подава цифров сигнал, а при по старите които са с D-Sub и все още разпространени се подава аналогов сигнал.Та въпроса ми е дали,ако човек си вземе такава видео карта трябва да си сменя и монитора с TFT или може да използва CRT.
2.Може ли към един UPS (Built-in Smart RS-232 communication port and USB interface ) чрез KVM (превключвател) да се включат два компютъра с един монитор?Тука малко объркано стана - да уточня - KVM - искам да свържа два компютъра с един CRT монитор, една клавиатура и мишка, но преди всичко да са включени и двата компютъра и монитора и към UPS (като съм се съобразил с консумацията на ток) . До сега не съм ползвал KVM и UPS, а не съм и чувал някой да е правил този номер...
3.Ако е възможно свързването от предния въпрос - този KVM подходящ ли е?!?
EDIMAX 2 port KVM Switch Compact Size with 2 Cables .

Благодаря Ви предварително.
Поздрави!

#2 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23051 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 03 July 2007 - 17:26

Ще отговоря само на първия въпрос, тъй като останалите са извън компетенцията ми: може, има преходници. Отиваш в магазин за подобни чаркове и си купуваш, не са скъпи. Точна цена не мога да кажа, но предполагам около 10лв. (+/-) (ако се водя по западните цени, де).

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#3 DekaBG

DekaBG

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 16 мнения

Публикувано: 04 July 2007 - 11:12

Здравей,Night_Raven,
предположих,че може да има вариант с преходник - вероятно става въпрос за нещо от този сорт Преходник DVI-to-VGA и струва около 16 лв.Поне това виждам в ценовата листа на една сравнително голяма фирма. В окомплектовката на видео картите вероятно също дават някои други кабели и преходници за подобни ситуации.
Благодаря за отговора по този въпрос!
Поздрави!

#4 Tragedy

Tragedy

Mouse driver (мишка шофьор)

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4054 мнения
  • Живущ в:Вече София
  • Интереси:Няма нищо по-интересно от самите хора.

Публикувано: 04 July 2007 - 13:53

Доста интересно как може видеокарта да няма стандартен изход за сигнал към монитора, освен DVI. Досега не съм виждал такава. Иначе преходниците би трябвало да са и по-евтини, така че виж първо и в други фирми.

In The Darkness We All Shall Rise!

----------------------------------------
Господи, дари ме със спокойствието да приема нещата, които не мога да променя,
със смелостта да променя нещата, които мога,
и с мъдростта винаги да правя разлика между двете.

#5 WildWind

WildWind

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1 мнения

Публикувано: 04 July 2007 - 17:04

Здравей :-) По втория ти въпрос - свързването на два компютъра към един UPS няма нищо общо с клавиатурата, монитора и мишката. Тъй като ще работят и двата едновременно трябва да осигуриш захранването им от страна на UPS-а, т.е. два захранващи кабела към компютрите и един към монитора. Може да са от специалните захранващи кабели мъжко/женско или, ако UPS-а ти няма 3 изхода да си направиш разклонител и в него да включиш обикновени захранващи кабели. Единственото нещо за което трябва да внимаваш е да осигуриш надеждно зануляване на всички захранващи вериги - от контакта до UPS-a и от него до компютрите и монитора. Убеди се, че всички зануляващи проводници са свързани заедно още преди да включваш каквото и да е, за да няма изненади след това! ;-) А, и провери че контакта ти е занулен както трябва!
Понеже си споменал, че UPS-а ти има комуникационен изход не разбрах и него ли искаш да превключваш към двата компютъра. Ако да - KVM превключвател няма да ти свърши работа - просто куплунзите му са предназначени само за KVM. Трябва да си потърсиш друг превключвател, в зависимост от това RS232 ли ще използваш или USB.

#6 DekaBG

DekaBG

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 16 мнения

Публикувано: 05 July 2007 - 08:57

Здравейте,
относно коментара на Tragedy,
видео картите,които визирам са 8 серия на GeForce,по - точно 8600GT.
За GF 8600GT, 256MB INNO3D PCI Express, TV Out например са посочили за Output
1. Dual-Link DVI и 2. HDTV, а при модела на GF 8600GT, 256MB Chaintech 8600GT PCI виждам,че има DVI-I to VGA Adapter, което май е разрешение на проблема.
Заблудата ми идва от това, че доста фирми произвеждат идентични карти ( Asus, xfxforce, inno3d, Chaintech, Palit, Gigabyte, Albatron, BFG, XPERT VISION и др.) и всички те дават различни интерфейси като масово виждах Dual DVI + TV Out и нищо друго.
А относно коментара на WildWind - благодаря за изчерпателния отговор и тук идва момента да кажа какъв UPS визирам: Power Must UPS 1400 USB Line interactive . Честно казано не съм виждал задния панел на този модел, но при описанието му в сайта е посочено 4 protected outlets , така че ако съм разбрал правилно би трябвало да стане с два захранващи кабела към компютрите и един към монитора без да се налага да правя разклонител и в него да включвам обикновени захранващи кабели.А тук въпроса ми е, ако ползвам USB само (без комуникационния RS232) номера с KVM-а - всичко да се свържи и работи нормално така както съм го замислил ще стане ли?

#7 Tragedy

Tragedy

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4054 мнения

Публикувано: 05 July 2007 - 15:13

Досега не съм виждал на видеокарта да пишат изрично, че има стандартен изход за монитор, освен DVI такъв. Иначе питах Жоро (orion), който си купи наскоро и той потвърди, че неговата си има. Ето и снимка:
Публикувано изображение

Иначе намерих и други снимки с Google, на които се вижда ясно, че има два изхода - единия DVI, а другия е стандартен според мен.

#8 DekaBG

DekaBG

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 16 мнения

Публикувано: 05 July 2007 - 15:58

Здравей,Tragedy,
на снимката,която си пост-нал ясно се вижда,че единия е DVI,а другия - стандартен.
При 8500GT е възможно да е така,но при 8600GT май не е.
Давам пример също с Gigabyte (двата модела, които са представили в сайта на фирмата от серията GeForce 8600GT) - GV-NX86T256H и GV-NX86T256D
Публикувано изображение
Публикувано изображение

И двата са Dual DVI - и при двата сякаш виждам само DVI.
При модела на ASUS обаче май не е така,а вероятно има и други модели.
Поздрави!

#9 Tragedy

Tragedy

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4054 мнения

Публикувано: 05 July 2007 - 16:25

Възможно е. Тогава имам друго предложение - защо не отидеш в някоя фирма и не провериш лично модела, който си си харесал или те интересува.

#10 DekaBG

DekaBG

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 16 мнения

Публикувано: 05 July 2007 - 21:58

Да това да отида на място е решение - и все пак трябва да имам някаква предварителна нагласа...
Та относно модела на ASUS, който що годе ми допада е EN8600GT/2DHT/256M са посочили за I/O Specifications
->PCI-Express
->TV-Out
->HDTV-out
->Dual DVI-I
->VGA

Това VGA (Video Graphics Array) накрая ми се допада - няма нужда от превключватели - макар,че не се вижда на снимката , щом са го посочили...

Публикувано изображение
Публикувано изображение

#11 orion

orion

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 637 мнения
  • Живущ в:София

Публикувано: 06 July 2007 - 11:38

Между другото, направих снимка на преходниците които си вървят в комплект с видеокартата 8500GT, предполагам че и в останалите споменати до тук ще има такива.
Единственното ми леко притеснение относно тези карти е че нормалната им температура приближава 80 градуса и макар това да не им е проблем все пак доста позатоплят кутията :thumbsup: :

Публикувано изображение
Много са хората, малко са Човеците!
Публикувано изображениеSoftVisia

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители