Jump to content

Син екран,рестарт и проблем с монитора


Препоръчан пост

Winbond W83627THF (ISA 290h)

Epox 8RDA+ Pro / 8RDA3+ Pro / 8RDA6+ Pro

кутия 2637 RPM достига 4000RPM когато увелича вентилатора на процесора(Jet)като турбина на самолет е

Захранване 5921 RPМ

ядро на процесора 1.66 V

+5 V 5.08 V

+5 V 4.95 V

VBAT 2.91 V

чипсет 1.62 V

DIMM 2.58 V

AGP 1.54 V

 

Не знам какво друго да напиша питайте ,за да може да се оправи най-накрая

Link to comment
Сподели другаде

Значи единствените температури ,които ми показва са тези на процесора,дънната платка и харда

Дънна платка- 37 °C (99 °F)

Процесор- 43 °C (109 °F)

Maxtor 6E030L0 43 °C (109 °F)

 

докато играя процесора стига до 50 °C

Link to comment
Сподели другаде

Напреженията са в нормата. Поне тези. Липсва за +12V. Температурите са нормални. Поне според датчика. Иначе се разминава с описанието ти, че доста загрява северният мост, защото 37 градуса си е доста добра температура. Ако не можеш да си държиш ръката или я държиш сравнително трудно, значи прегрява, но ако нямаш проблеми да си държиш ръката на компонента, значи не е проблем.

 

Драйверите за дъното инсталирани ли са? Кои драйвери инсталираш за видео картата?

Link to comment
Сподели другаде

Северния мост си загравя ,ама има малък вентилатор който го охлажда.Южния направо си пари,нищо че си държа ръката.

Старите драйвъри са от диска на видео картата когато я взех,със тях даваше син екран,като ги смених с нови пак дава.

това са новите

http://ati.amd.com/support/drivers/xp/radeonx-xp.html -option 1

Link to comment
Сподели другаде

Относно RAM паметта, ако имаш флопи, можеш да й пуснеш един тест с Memtest86+ 1.70 (69KB). Теглиш, разархивираш някъде, където ти е удобно, слагаш празна дискетка във флопито и стартираш install.bat от разархивираните файлове. Това ще направи стартова дискета (bootable), от която да заредиш ОС. Зареди от нея и остави да се тества 2-3 часа. Ако дава много грешки или всеки път на едно и също място, значи RAM-та ти може да е дефектна. Ако няма грешки, значи нещо дъното е.

Иначе идеята за тестване с друга банка също е добра.

 

Притеснява ме обаче заграването на южния мост. Той не би следвало да пари. Дори и доста топъл не би следвало да е. Възможно е просто дъното да си "отива".

Link to comment
Сподели другаде

температурата на хард диска ме тревожи, не бива да прехвърля 40 градуса, както и загряването на южният мост. не бива да пари.ако го нямаше загряването на харда щях да ти препоръчам да стестваш дъното, но сега ще ти препоръчам да тестваш и дъното и захранването.
Link to comment
Сподели другаде

ами какво да кажа,преинсталирах отново уиндоуса и вече от няколко дни няма нито син екран нито ми се изключва монитора..какво да кажа.Благодаря на всички ,който се опитаха да ми помогнат.Единт преинстал реши купища проблеми :)
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
Здравейте. Точно такава тема търсих. Като гледам и аз имам абсолютно същия проблем, но номера със синия екран и рестарта ми го прави само на Warcraft 3. Преди 3 месеца си купих лаптоп Fujistsu Siemens amilo li 1718 и всичко си върви добре, но тази игра много ме тормози. И аз си мислех, че проблема е в прегряването понеже лятото доста пареше, но вече нямам този проблем, а рестартирането продължава. Няколко пъти ми се беше наложило да преинсталирам системата и забелязах, че се оправя проблема, но.... за няколко дни само. От какво може да е проблема? Първоначално бях на виста, а после я смених с ХР - за него уж няма драйвери, но намерих из нета. Можете ли да ми помогнете, как да го реша проблема?
Link to comment
Сподели другаде

Полезна информация:

- с какъв хардуер разполагаш?

- само тази игра ли играеш?

- какво друго правиш на компютъра/лаптоп, с какво друго го натоварваш?

- сигурен ли си, драйверите са инсталирани?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...