Jump to content

Син екран с рестартиране на системата


wes

Препоръчан пост

Здравейте,

проблема е следния: от известно време РС-то се рестартира поне веднъж дневно със съответния син екран.

днес успях да запиша и съобщението

PAGE_FAULT_IN_NONPAGE_AREA

....

STOP: 0x00000050(0nE424D000,0x00000000,0x804F2B30q0x00001)

 

четох за подобни проблеми при други патиланци, чистих регистри, червей, троянци и т.н., но ... уви.

ето и

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 18:15:51, on 18.06.2007

Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

 

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\LEXBCES.EXE

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\Program Files\Java\j2re1.4.2_04\bin\jusched.exe

C:\WINDOWS\system32\LMSXXD.exe

C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgcc.exe

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\Program Files\OpenOffice.org 2.0\program\soffice.exe

C:\Program Files\OpenOffice.org 2.0\program\soffice.BIN

C:\Program Files\a-squared Anti-Malware\a2service.exe

C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgamsvr.exe

C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgupsvc.exe

C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgemc.exe

C:\Program Files\Common Files\EPSON\EBAPI\eEBSVC.exe

C:\WINDOWS\SYSTEM32\SPOOL\DRIVERS\W32X86\3\HPZipm12.exe

C:\WINDOWS\system32\tcpsvcs.exe

C:\WINDOWS\System32\snmp.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe

C:\Documents and Settings\1\Desktop\hijackthis\This.exe

 

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Bar = about:blank

R3 - Default URLSearchHook is missing

O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe

O4 - HKLM\..\Run: [sunJavaUpdateSched] "C:\Program Files\Java\j2re1.4.2_04\bin\jusched.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [LMSXXD] LMSXXD.exe

O4 - HKLM\..\Run: [a-squared] "C:\Program Files\a-squared Anti-Malware\a2guard.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [AVG7_CC] C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgcc.exe /STARTUP

O4 - HKCU\..\Run: [ctfmon.exe] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - HKCU\..\Run: [updateMgr] "C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\AdobeUpdateManager.exe" AcRdB7_0_5 -reboot 1

O4 - Startup: OpenOffice.org 2.0.lnk = C:\Program Files\OpenOffice.org 2.0\program\quickstart.exe

O12 - Plugin for .pdf: C:\Program Files\Internet Explorer\PLUGINS\nppdf32.dll

O16 - DPF: {17492023-C23A-453E-A040-C7C580BBF700} (Windows Genuine Advantage Validation Tool) - http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=39204

O16 - DPF: {193C772A-87BE-4B19-A7BB-445B226FE9A1} (ewidoOnlineScan Control) - http://download.ewido.net/ewidoOnlineScan.cab

O16 - DPF: {6414512B-B978-451D-A0D8-FCFDF33E833C} (WUWebControl Class) - http://update.microsoft.com/windowsupdate/...b?1164451888681

O16 - DPF: {EF791A6B-FC12-4C68-99EF-FB9E207A39E6} (McFreeScan Class) - http://download.mcafee.com/molbin/iss-loc/...049/mcfscan.cab

O23 - Service: a-squared Anti-Malware Service (a2AntiMalware) - Emsi Software GmbH - C:\Program Files\a-squared Anti-Malware\a2service.exe

O23 - Service: AVG7 Alert Manager Server (Avg7Alrt) - GRISOFT, s.r.o. - C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgamsvr.exe

O23 - Service: AVG7 Update Service (Avg7UpdSvc) - GRISOFT, s.r.o. - C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgupsvc.exe

O23 - Service: AVG E-mail Scanner (AVGEMS) - GRISOFT, s.r.o. - C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgemc.exe

O23 - Service: EpsonBidirectionalService - Unknown owner - C:\Program Files\Common Files\EPSON\EBAPI\eEBSVC.exe

O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\1150\Intel 32\IDriverT.exe

O23 - Service: LexBce Server (LexBceS) - Lexmark International, Inc. - C:\WINDOWS\system32\LEXBCES.EXE

O23 - Service: Pml Driver HPZ12 - HP - C:\WINDOWS\SYSTEM32\SPOOL\DRIVERS\W32X86\3\HPZipm12.exe

 

 

Благодаря предварително !!!

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 41
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Единственото нещо от LOG-а, което можеш да отметнеш за поправка, е:

R3 - Default URLSearchHook is missing

 

Това обаче не е причината за синия екран. Причината всъщност може да е почти всякаква - хардуерен проблем, софтуерен конфликт, някоя гадинка и т.н. Въпроси и предложения:

- можеш ли да определиш (поне малко) дали забива при конкретни действия или си е напълно произволно?

- с каква хардуерна конфигурация разполагаш?

- овърклоквал ли си някой компонент?

- провери температурите на компонентите с EVEREST Ultimate и ги драсни да ги видим какви са.

- откога е този проблем?

- можеш да опиташ да сканираш за грешки по дяловете на твърдия диск.

 

P.S.: виждам, че активния процес на HijackThis при теб е само This.exe. Ако си го преименувал лично преди да го стартираш, мога да те поздравя - много малко хора преименуват изпълнимия файл на програмата. Не че е задължително да се прави, но е добра идея, защото има някои гадинки, които могат да се покрият ако засекат конкретното име на HijackThis. :)

Link to comment
Сподели другаде

1. по-скоро произволно, но общото е, че когато стартирам някакъв процес: било отваряне на страница, explore или друго

2. Windows XP Pro SP2

3. нищо не е овърклоквано

4. започна преди 10-тина дни, след като изпищя, че има вирус :crosseyes1:

5. сканирах за грешки, но нищо не показа ... май е време за преинсталиране :bored:

http://img130.imagevenue.com/loc337/th_37100_untitled1_122_337lo.JPG http://img120.imagevenue.com/loc709/th_37100_untitled2_122_709lo.JPG

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да сканираш с някоя друга антивирусна, не само с AVG, може да има ефект. Ако смяташ, че можеш сравнително лесно да възпроизведеш ситуацията, в която забива, опитай под Safe Mode.
Link to comment
Сподели другаде

аааа, сканирах с какво ли не :crosseyes1:

днес не се е рестартирал :blink:

но за сметка на това при включване ми изписа:

http://img158.imagevenue.com/loc1113/th_49126_untitled1_122_1113lo.JPG :no:

 

благодаря за отделеното време.

ще видя как ще се държи занапред и ... :-8 тогава ще се взимат мерки (и теглилки)

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Най-лесния начин за отърване от това е преинсталация. Наскоро имах подобно нещо. Също е станало след заразяване с вирус или някакъв друг навлек. Може би има начин, ако се използват и антивируси от няколко категории (рооткит, отвличащи страници и т.н.). При пускане на браузъра отваря ли се страница, която не искаш?
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
Здравейте, Night Raven, много харесвам твоите изяви във форума, много ценни съвети даваш, изобщо с удоволствие чета твоите постове, но не мисля за глупаво предложението за преинсталация. Просто казвам "Най-лесния начин.....", а това кой колко иска да се занимава с проблема сам си решава. Любопитен съм в крайна сметка какво ще направи wes. Далеч съм от мисълта да се заяждам за нещо, просто нито едно предложение или решение не съм нарекъл глупаво и не съм обидил никого. Уважавам всички и всички мнения. Харесвам този форум защото има добър и възпитан тон при общуването. Още веднъж казвам - ти си един от най-добрите във форума, пожелавам ти успехи!
Link to comment
Сподели другаде

harhal, просто проблемът може да се дължи на нещо, което след преинсталация пак да си остане. Например ако е хардуерен проблем, преинсталацията няма да помогне. Ако е от някой кофти драйвер и потребителят го сложи пак, без да предполага, че е от него, проблемът пак ще се появи. Тогава цялата преинсталация е била напразна. Възможно е след преинсталация проблемът да изчезне, но не е гаранция, че няма да се появи пак. Ако не се появи, може да се счита, че това е бил най-бързият начин за решаване на проблема, но шансовете всичко да се стече така са твърде малки. Риск си е, който аз лично не бих поел. По-добре е да се установи от какво е проблемът, за да се елиминира. Нали знаеш поговорката: "дай на един човек риба и ще го нахраниш за един ден, научи го да лови риба и ще му осигуриш прехраната за живот." Може и да не я цитирам точно. :)
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 years later...
Здравейте. Аз имам следният проблем. Значи беше ми изгоряло дъното и се наложи да го ремонтират... и така след като го поправиха ми го върнаха и компютъра ми си вървеше както преди, без никакви грешки. И един ден изведнъж както си цъках Дота (игра) ми спече, направо заби. Реснах го, но след като влязах пак в Дотата пак ми заби, но този път се появи син екран, обаче само за миг и се ресна сам. След като го цъкнах ми изписа, че липсва някакъв файл в Уина и да натисна "Р" за да се поправи. След като го натиснах си тругна нормално, но след като зареди ми изписа, че системата ми се е въстановила от сериозна грешка. Аз се чудех, какво да правя и реших да го преинсталирам, защото не намирах никаво друго решение. След като го преинстал се минаха има няма 2 часа и пак същата работа. Дойде ми на акъла да не е от драйверите, които имам щото нали все пак са ми ремонтирали дъното и може да са добавили някаква друга част, която не пасва на драйверите, които имам. Ако някои има някакво решение или мение моля да сподели. А да и това се случва само, когато си пусна някоя игра.
Link to comment
Сподели другаде

Ето ми ги компонентите, както казах наскоро взех дъното от ремонт. Тази снимка ми излезе кат напраивих някакъф тест и ми изписа, че има някаква грешка във хардуера. Температурата незнам от къде да я видя, но не мисля, че ще е от това проблема. И с това "напрежения" незнам какво имаш в предвид. Благодаря за помоща все пак. :)

post-14053-12656251952486_thumb.jpg

post-14053-12656252036724_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...