Прехвърляне към съдържание

Снимка

Неофициално ръководство за работа с UBUNTU

• Моля, влезте, за да отговорите
41 отговора по тази тема

#16 karretto

karretto

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 392 мнения
  • Живущ в:софия

Публикувано: 15 August 2009 - 21:45

Може да е повреден сваленият файл...ако е сигурно,че го зареждаш както трябва. Според мен е по-добре да го запишеш на буутващ диск и да пробваш от него - така ще видиш и дали ще ти разпознае правилно хардуера. По принцип би трябвало,но винаги са възможни изненади...особено с Линукс ;)

Не става и с буут диск ,каква може да е причината не мога да си обясня????????? :crosseyes1: :crosseyes1: :crosseyes1:

#17 Sten

Sten

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1092 мнения

Публикувано: 15 August 2009 - 22:52

Не става и с буут диск ,каква може да е причината не мога да си обясня????????? :crosseyes1: :crosseyes1: :crosseyes1:

Какво значи "Не става"? Показва ли някаква грешка,започва ли да зарежда нещо изобщо,направи ли проверка за грешки на записаният диск(по принцип тази опция я има поне на по-известните линукси)?

PC1: Asrock FM2A88X+; 2x4 GB DDR3 1600 A-Data; A10 6700 HD8670D; CM Silent Pro M520; Intel SSD 120 GB; Enermax Fulmo ST; Dell U2713hm

PC2: MSI 880GMA-E45; 2x1 GB DDR3 1333; Phenom II X2 550; FSP Hexa 400 W; 500 GB Hitachi; CM Elite 360; LG L1932 P + Philips 26"

#18 karretto

karretto

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 392 мнения

Публикувано: 16 August 2009 - 07:34

Какво значи "Не става"? Показва ли някаква грешка,започва ли да зарежда нещо изобщо,направи ли проверка за грешки на записаният диск(по принцип тази опция я има поне на по-известните линукси)?

Да пуснах и опцията"проверка за грешки на диска",но пак се появява екрана,които съм приложил по горе и до там?

#19 karretto

karretto

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 392 мнения

Публикувано: 16 August 2009 - 10:43

Да пуснах и опцията"проверка за грешки на диска",но пак се появява екрана,които съм приложил по горе и до там?

Инсталирах wubi 8.10-pev515.exe на виртуалната машина и ми дава това-Прикрепен файл  DSC03834.JPG   154.23К   20 Брой изтегляния.Някои изобщо има ли инсталиран ubuntu на virtual pc?

#20 Sten

Sten

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1092 мнения

Публикувано: 16 August 2009 - 13:29

Инсталирах wubi 8.10-pev515.exe на виртуалната машина и ми дава това-Прикрепен файл  DSC03834.JPG   154.23К   20 Брой изтегляния.Някои изобщо има ли инсталиран ubuntu на virtual pc?

Не съм сигурен какво точно означава - дали процесорът ти не е твърде стар(струва ми се малко вероятно,още повече,че и с 8-ма версия не става) или пък си свалил грешната версия...Линукс не е само Убунту - пробвай Opensuse или PCLinux. Друго,което мога да ти предложа е да пробваш с VirtualBox вместо с VirtualPC. :)

PC1: Asrock FM2A88X+; 2x4 GB DDR3 1600 A-Data; A10 6700 HD8670D; CM Silent Pro M520; Intel SSD 120 GB; Enermax Fulmo ST; Dell U2713hm

PC2: MSI 880GMA-E45; 2x1 GB DDR3 1333; Phenom II X2 550; FSP Hexa 400 W; 500 GB Hitachi; CM Elite 360; LG L1932 P + Philips 26"

#21 vyrgozunqk

vyrgozunqk

I486 DX

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 904 мнения
  • Живущ в:София окръг

Публикувано: 16 August 2009 - 15:04

VirtualBox ползвай, за да нямаш ядове. На всичкото отгоре 8.10 е много стара версия, изтегли си последната актуална 9.04 :) от ubuntu.com

If you are posting looking for commercial software without any intention
of paying for it, you WILL be flamed.

"The box said "Requires Windows 95 or better." So I installed LINUX."
I'm using Linux and i'm proud of it!!!
I hate Windows and i'm also proud of it!!!

#22 karretto

karretto

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 392 мнения

Публикувано: 16 August 2009 - 17:50

VirtualBox ползвай, за да нямаш ядове. На всичкото отгоре 8.10 е много стара версия, изтегли си последната актуална 9.04 :) от ubuntu.com

Аз съм я изтеглил последната версия ама не ставаше и с нея и не ми се сменяше виртуалната машина,но май ще се наложи само,че коя е по добра от VMware или virtialbox?

#23 vyrgozunqk

vyrgozunqk

I486 DX

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 904 мнения

Публикувано: 16 August 2009 - 19:36

Лично аз смятам, че VirtualBox е по-добра. :)

#24 karretto

karretto

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 392 мнения

Публикувано: 16 August 2009 - 22:11

Лично аз смятам, че VirtualBox е по-добра. :)

Инсталирах virtual box и ubuntu,но не мога да инсталирам допълненията за линукс.Аз ако знех,че virtualPC не поддържа линукс изобщо нямаше да се занимавам с нея.

#25 VIS

VIS

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1370 мнения
  • Живущ в:Сандански
  • Интереси:Много :Р

Публикувано: 17 August 2009 - 00:35

Инсталирах virtual box и ubuntu,но не мога да инсталирам допълненията за линукс.Аз ако знех,че virtualPC не поддържа линукс изобщо нямаше да се занимавам с нея.

Нещо се бъркаш. Аз ти препоръчах Убунту като каза, че ползваш Virtual PC, това значи, че съм пробвал, че работи.
Ето и доказателството:
Публикувано изображение
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

#26 vyrgozunqk

vyrgozunqk

I486 DX

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 904 мнения

Публикувано: 17 August 2009 - 10:41

Може би не можеш да инсталираш допълнения защото не си настроил интернета на виртуалната кутия... физически не би трябвало да имаш други пречи, освен, ако не си пуснал просто LiveCD-то, а не си го инсталирал... :)

#27 karretto

karretto

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 392 мнения

Публикувано: 17 August 2009 - 17:27

Може би не можеш да инсталираш допълнения защото не си настроил интернета на виртуалната кутия... физически не би трябвало да имаш други пречи, освен, ако не си пуснал просто LiveCD-то, а не си го инсталирал... :)

Пуснах инсталиране ,а не liveCd и по принцип имам интернет,кое трябва да настройвам,за да инсталирам допълненията,като стартирам това,което е за линукс и ме предупреждава,че нямам администраторски права обаче като влезна в акаунда си имам правата?Ето шот-Прикрепен файл  eeeeeeeeee.jpg   976байта   14 Брой изтеглянияА защо не ми тръгна ubuntu на VirtualPC си остана загадка.

#28 vyrgozunqk

vyrgozunqk

I486 DX

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 904 мнения

Публикувано: 17 August 2009 - 21:41

Влезни ръчно в root с команда sudo su и стартирай инсталатора на Guest auditions също ръчно... :)

#29 karretto

karretto

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 392 мнения

Публикувано: 17 August 2009 - 23:07

Влезни ръчно в root с команда sudo su и стартирай инсталатора на Guest auditions също ръчно... :)

Може ли по ясно обяснение,че не съм наясно как става? :crosseyes1:

#30 vyrgozunqk

vyrgozunqk

I486 DX

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 904 мнения

Публикувано: 17 August 2009 - 23:47

Ти вмомента как включваш инсталацията на Guest auditions-a, или тя автоматично тръгва, ако я пускаш ръчно, както предполагам, преди да я пуснеш, в терминала пишеш команда sudo su вкарваш си паролата и после стартираш, примерно с влачене и пускане, ако е някой .bin фаил примерно.... зависи какви са инсталационните файлове, а ако са си дебиански пакети sudo dpkg -i /път/и/име/на/пакета ...

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители