Jump to content

Неофициално ръководство за работа с UBUNTU


Препоръчан пост

Може да е повреден сваленият файл...ако е сигурно,че го зареждаш както трябва. Според мен е по-добре да го запишеш на буутващ диск и да пробваш от него - така ще видиш и дали ще ти разпознае правилно хардуера. По принцип би трябвало,но винаги са възможни изненади...особено с Линукс ;)

Не става и с буут диск ,каква може да е причината не мога да си обясня????????? :crosseyes1: :crosseyes1: :crosseyes1:

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 41
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Не става и с буут диск ,каква може да е причината не мога да си обясня????????? :crosseyes1: :crosseyes1: :crosseyes1:

Какво значи "Не става"? Показва ли някаква грешка,започва ли да зарежда нещо изобщо,направи ли проверка за грешки на записаният диск(по принцип тази опция я има поне на по-известните линукси)?

Link to comment
Сподели другаде

Какво значи "Не става"? Показва ли някаква грешка,започва ли да зарежда нещо изобщо,направи ли проверка за грешки на записаният диск(по принцип тази опция я има поне на по-известните линукси)?

Да пуснах и опцията"проверка за грешки на диска",но пак се появява екрана,които съм приложил по горе и до там?

Link to comment
Сподели другаде

Да пуснах и опцията"проверка за грешки на диска",но пак се появява екрана,които съм приложил по горе и до там?

Инсталирах wubi 8.10-pev515.exe на виртуалната машина и ми дава това-post-8140-1250412088_thumb.jpg.Някои изобщо има ли инсталиран ubuntu на virtual pc?

Link to comment
Сподели другаде

Инсталирах wubi 8.10-pev515.exe на виртуалната машина и ми дава това-post-8140-1250412088_thumb.jpg.Някои изобщо има ли инсталиран ubuntu на virtual pc?

Не съм сигурен какво точно означава - дали процесорът ти не е твърде стар(струва ми се малко вероятно,още повече,че и с 8-ма версия не става) или пък си свалил грешната версия...Линукс не е само Убунту - пробвай Opensuse или PCLinux. Друго,което мога да ти предложа е да пробваш с VirtualBox вместо с VirtualPC. :)

Link to comment
Сподели другаде

VirtualBox ползвай, за да нямаш ядове. На всичкото отгоре 8.10 е много стара версия, изтегли си последната актуална 9.04 :) от ubuntu.com

Аз съм я изтеглил последната версия ама не ставаше и с нея и не ми се сменяше виртуалната машина,но май ще се наложи само,че коя е по добра от VMware или virtialbox?

Link to comment
Сподели другаде

Лично аз смятам, че VirtualBox е по-добра. :)

Инсталирах virtual box и ubuntu,но не мога да инсталирам допълненията за линукс.Аз ако знех,че virtualPC не поддържа линукс изобщо нямаше да се занимавам с нея.

Link to comment
Сподели другаде

Инсталирах virtual box и ubuntu,но не мога да инсталирам допълненията за линукс.Аз ако знех,че virtualPC не поддържа линукс изобщо нямаше да се занимавам с нея.

Нещо се бъркаш. Аз ти препоръчах Убунту като каза, че ползваш Virtual PC, това значи, че съм пробвал, че работи.

Ето и доказателството:

http://i29.tinypic.com/2ivbtwl.png

Link to comment
Сподели другаде

Може би не можеш да инсталираш допълнения защото не си настроил интернета на виртуалната кутия... физически не би трябвало да имаш други пречи, освен, ако не си пуснал просто LiveCD-то, а не си го инсталирал... :)
Link to comment
Сподели другаде

Може би не можеш да инсталираш допълнения защото не си настроил интернета на виртуалната кутия... физически не би трябвало да имаш други пречи, освен, ако не си пуснал просто LiveCD-то, а не си го инсталирал... :)

Пуснах инсталиране ,а не liveCd и по принцип имам интернет,кое трябва да настройвам,за да инсталирам допълненията,като стартирам това,което е за линукс и ме предупреждава,че нямам администраторски права обаче като влезна в акаунда си имам правата?Ето шот-post-8140-1250523892_thumb.jpgА защо не ми тръгна ubuntu на VirtualPC си остана загадка.

Link to comment
Сподели другаде

Ти вмомента как включваш инсталацията на Guest auditions-a, или тя автоматично тръгва, ако я пускаш ръчно, както предполагам, преди да я пуснеш, в терминала пишеш команда sudo su вкарваш си паролата и после стартираш, примерно с влачене и пускане, ако е някой .bin фаил примерно.... зависи какви са инсталационните файлове, а ако са си дебиански пакети sudo dpkg -i /път/и/име/на/пакета ...
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...