Jump to content

От бирата можем да отслабнем


Препоръчан пост

Ето това е най-новият начин за отлабване :lol:

Както е известно, количеството енергия, необходимо за повишаването на температурата на 1 грам вода с 1 градус по Целзий е 1 калория.

 

Следователно, ако изпием литър бира с температура 4 градуса по Целзий, нашият организъм ще изразходи определено количество енергия, за да загрее бирата до нормалната си температура.

 

Това количество се определя като 1000 грама Х (37С-4С) = 1000 Х 33 = 33 000 калории.

 

Ако отчетем, че енергетичната стойност на самия литър бира е около 10 000 калории, то получаваме 23 000 калории загуба на енергия, или чисто слабеене, което може да се приравни към 45 минутен бърз крос. Така че - студена бира или бягане - решавате вие…

Link to comment
Сподели другаде

Никъде няма да качваш освен на коремчето. То затова му викат "бирено" защото там мазнини няма, но пък им бира :) Между другото бирата е полезна стига да не се прекалява (май го пишеш в темата на mireto или от някъде другаде ми е останало) Да кажем по 1 биричка вечер и през ден даже е полезна! Аз затова пиех по 2-3 на ден, но спрях и реших да оставя малко и за вас! Наздаве http://www.bg-science.info/forum/style_emoticons/default/drinks_cheers.gif
Link to comment
Сподели другаде

Никъде няма да качваш освен на коремчето. То затова му викат "бирено" защото там мазнини няма, но пък им бира :) Между другото бирата е полезна стига да не се прекалява (май го пишеш в темата на mireto или от някъде другаде ми е останало) Да кажем по 1 биричка вечер и през ден даже е полезна! Аз затова пиех по 2-3 на ден, но спрях и реших да оставя малко и за вас! Наздаве http://www.bg-science.info/forum/style_emoticons/default/drinks_cheers.gif

Ами не е полезна, когато е в голямо количество, защото се пренатоварват бъбреците...:) Иначе всичко в малки количесвта е полезно(в ограничени). Затова не трябва да се прекалява;)

Link to comment
Сподели другаде

Що е газирано се дебелее :lol: ;)

и аз така мисля. Откакто спрях редовно да пия бира, коремчето почна да спада.

Пък и лято идва, а морето не харесва дебелите чичковци! :P

Link to comment
Сподели другаде

Мне!

 

Позволете да не се съглася! <_<

 

В началото и аз смятах, че бирата няма нищо общо с надебеляването, тъй като главно правех оценки по себе си (65 кила, поне по 4 бири на ден - не съм мръднал с един килограм за 5 години!). Но след време забелязах, че на други хора примерно, с които заедно "консумираме" :D не им се отразява добре на фигурата :P . Поркахме си заедно редовно, замезвахме, както си му е редът, ма пичовете наддаваха...

 

Сега уж спряха да пият, започнаха да ходят по фитнеси-митнеси, гълтат хапове, уж са сериозни...

 

...не са мръднали от предишните килограми.

 

Така че, за себе си мога да заключа, че всичко е до организъм (и оргазъм). Едни са по благосклонни към усвояването й, други - не чак толкова. Важното е да се пие - по една, по две, ..., по 6-7, на кой колкото му е сладко ;)

 

И друго нещо. Т'ва, че бъбреците се пренатоварвали от голямо количество течности (включително и бира) не е вярно. Поне така съм чел ;) Обяснението беше, че тези органи трябва постоянно да обработват течности, за да не се наруши тяхната функция. А това ставало, когато се оставят "на сухо". Затова - мокрете си бъбреците, ей! :D

 

Чиърс!

Link to comment
Сподели другаде

Grav, съгласна съм. От 2 бити няма да си претовариш кой знае колко много бъбреците. Обаче я си предтсави, че изпиеш 2-3 литра бира за 1-2 часа. Тогава наистъина ще се получи пренатоварване на бъбреците. Има ги и такива случаи:)
Link to comment
Сподели другаде

Е, може някой д аотслабне от бира. Ако не яде нищо и пие по една бира (нормална 0,5 л бутилка) бира на ден :D. Е, па тогава можем да отдадем заслуженото на бирата :D
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...