Jump to content

Препоръчан пост

  • Отговори 112
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Стартирай отново HijackThis, но този път кликни Do a system scan only. Затвори всички прозорци на Windows Explorer и Internet Explorer. В HijackThis постави отметки на следните обекти, след което кликни Fix checked:

F2 - REG:system.ini: Shell=Explorer.exe rundll32.exe nhni.goo mgxaig

O4 - HKLM\..\Run: [userini] C:\WINDOWS\system32\userini.exe

O4 - HKCU\..\Run: [servises] C:\WINDOWS\system32\servises.exe

O4 - HKCU\..\Run: [userini] C:\WINDOWS\system32\userini.exe

Рестартирай компютъра.

 

Ако проблемът е елиминиран, ти препоръчвам да сканираш профилактично с Malwarebytes' Anti-Malware и SUPERAntiSpyware Free. Ако вече имаш програмите, провери дали имаш последните версии и ако нямаш, премахни твоите и инсталирай най-новите. Ако тепърва инсталираш програмите, след инсталацията те ще предложат да се обновят автоматично, съгласи се. В противен случай обнови дефинициите им ръчно.

 

За Malwarebytes' Anti-Malware:

- стартирай програмата;

- избери Perform quick scan (Бързо сканиране) и кликни бутон Scan (Сканирай);

- като приключи сканирането кликни бутон OK и после Show results (Покажи резултатите);

- кликни бутон Remove Selected;

- ще се появи текстов файл (лог), копирай съдържанието му тук.

 

За SUPERAntiSpyware:

- стартирай програмата;

- кликни бутон Scan your Computer (Сканиране на компютъра;

- вляво избери само дял C:, а вдясно избери Perform Complete Scan (Извърши пълно сканиране);

- кликни Next и изчакай програмата да сканира;

- ако има засечени заплахи, кликни OK на съобщението;

- кликни Next, за да се премахнат гадинките, OK на потвърждението и накрая Finish;

- кликни бутон Preferences... (Настройки) и иди на подпрозорец Statistics/Logs (Дневници), маркирай последния лог по дата и кликни бутон View Log... (Покажи дневника);

- копирай съдържанието му тук.

 

Ако е нужен рестарт при някое от сканиранията, се съгласи и рестартирай веднага.

Link to comment
Сподели другаде

По-добре и двете, но както си прецениш. Просто препоръчвам да се сканира с тях, за да се види какво ще успеят да оберат. По-скоро профилактична мярка, но е добра идея.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Извинявам се. Значи имам следния проблем : При включване на компютъра излиза прозорец с текст Error loading C:\PROGRA~1\MYWEBS~1\bar\1.bin\MP3LUGIN.DLL The specified module could not be found , след няколко минути гасне сам. Прегледах темата до иии направих това :

 

"Изтегли Autoruns и:

1) стартирай програмата;

2) избери Options -> Hide Microsoft and Windows Entries;

3) меню File -> Refresh;

4) меню File -> Save...;

5) от долното падащо меню избери Text;

6) запази файла някъде и след това го прикачи към темата или му копирай съдържанието. "

Пп:Надявам се този път да съм по-изчерпателна :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Тогава в Autoruns можеш да махнеш отметката на:

+ "MyWebSearch Plugin" "" "" "File not found: C:\PROGRA~1\MYWEBS~1\bar\1.bin\M3PLUGIN.DLL"

Отделно е желателно да провериш дали случайно няма MyWebSearch за деинсталация в Add or remove programs и да деинсталираш и от там.

И за капак е добра идея да пуснеш по някое профилактично бързо сканиране с Malwarebytes' Anti-Malware и SUPERAntiSpyware Free.

Link to comment
Сподели другаде

Ох,ами аз пак ще се обърна към вас за помощ.Пускам си компютъра иии излиза един прозорец със следния текст : Incorrect system date.Check the Date set on your computer ии след 10-15 мин се изключва сам,след което си се пуска сам.не знам дали проблема е свързан с това ,но то е единственото което се показва.какво да правя :(
Link to comment
Сподели другаде

:offtopic:

 

Тогава в Autoruns можеш да махнеш отметката на:

+ "MyWebSearch Plugin" "" "" "File not found: C:\PROGRA~1\MYWEBS~1\bar\1.bin\M3PLUGIN.DLL"

 

Виждам в повечето логове, които се дават от Autoruns, че има такива редове с "File not found". Има ги и при мен. Такива редове желателно ли е да се трият или евентуално да се махат отметките или това ще навреди евентуално на работата на системата?

Благодаря предварително!

Link to comment
Сподели другаде

По принцип такива редове са ненужни, но е желателно първо да се премахват отметките и ако всичко е наред, тогава да се трият, защото при триенето връщане назад няма, докато отметката винаги може да се постави обратно.

 

Ох,ами аз пак ще се обърна към вас за помощ.Пускам си компютъра иии излиза един прозорец със следния текст : Incorrect system date.Check the Date set on your computer ии след 10-15 мин се изключва сам,след което си се пуска сам.не знам дали проблема е свързан с това ,но то е единственото което се показва.какво да правя :(

Как се изключва сам? Появява ли се съобщение някакво или директно се изключва? Какъв е хардуерът? В BIOS настройките на датата наред ли са?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...