Jump to content

Ревю: ProShow Gold 3.0


Препоръчан пост

Видеослайдшоу с

ProShow Gold 3.0

 

http://pics.softvisia.com/design/pics/3489/a.jpg

 

И така,оборудвали сте своята домашна фотолаборатория с цифров фотоапарат и/или дигитален камкордер,достатъчно цифров памет за снимките и клипове ви,както и със софтуер за обработка на изображения и видео.Оставете да се наслаждавате на творенията си!В случай че решите да ги споделите с някога,винаги бихте могли да ги изпратите чрез електронна поща,да "изпечете" един CD/DVD диск със снимките и клиповете си или пък да ги качите върху UFD флаш устройства,за да ги занесете при своите приятели,познати или роднини.Във всеки случай вашите "зрители"ще останат по-впечатлени от това,което им покажете,ако снимките и клиповете ви предварително са оформени като презентационно слайдшоу,защото по този начин може да определите точно в каква последователност ще се показват снимките и/или клиповете в проекта ви,заедно с ефектите при преливане.Добрият музикален фон също е задължителна част от всяка продукция.

 

Програмата ProShow Gold ,разработка на Photodex,е създадена именно за сглобяване на видео - и/или фото презентация заедно с всичко възможни "екстри" към нея.

Освен под формата на CD/VCD/DVD видео,записано върху съответния оптичен носител,бихте могли да експортирате презентация си и под формата на изпълним ЕХЕ файл или като Flash презентация,която да качите онлайн.Дори и приятелите или родните ви да не разполагат с компютър,това не би било проблем,за да покажете снимките и клиповете си пред тях,тъй като дисковете,записани с програмата,са съвместими с повечето домашни CD/DVD видео плеъри.

Интерфейсът при настоящата версия на ProShow може да бъде класифициран като сравнително сложен,тъй като буквално е "отрупан" с бутони и менюта,като се вижда от екранните снимки.Това обаче не е сериозен недостатък,защото по този начин основната част от опциите на програмата са винаги достъпни,а не са "заровени"надълбоко в различни конфигурационни полета.

На практика продуктът ви предлага всичко необходимо,за да създадете съвсем професионално изглеждащи слайдшоу програми.Контролът буквално е във вашите ръце по време на всяка стъпка от създаването на проекта.И най-малкия детайл относно презентацията може да бъде манипулирана и коригиран с прецизност - например ефектите на прехвърлянето между сцените са толкова многобройни,че само за да ги тествате,ще ви бъде необходим четвърт час.

Въпреки това бихте могли да завършите проекта си буквално за няколко часа.По желание бихте да добавите и субтитри към всяка от сцените.В програмата ще намерите вграден редактор за изображения и клипове.С негова помощ е възможен извършаване на бързи корекции и добавяне на допълнителни ефекти към самите клипове или снимки.Например може да добавите ефекти на завъртане и приближаване или отдалечаване,които да приложите върху конкретен сегмент.

Налице са и подобрени инструменти за синхронизация между визуални елементи спрямо саундтрака.За да поставите нови клипове или снимки,просто ги издърпвате в долната част на работното поле на програмата (т.нар. timeline),а добавянето на песни в проекта става на същия принцип,като песните са поставят в полето soudntrack.

В допълнение към опциите за експортиране на завършения проект върху DVD (включително и двуслойни носители),CD,VCD,SVD или изпълними ЕХЕ файл,вече разполагате и с опцията за експортиране във Flash Video (FLV),както и в Windows Media Video (WMV) и QuickTime (MOV) формат.На този етап липсва поддръжка за Blu-ray Disc медии.

Ако търсите специализиран софтуер за създаване на снимково или видео слайдшоу,ProShow Gold 3.0 определено е изключителен избор.

 

Лиценз: Shareware

Цена: $69,95

ОС: Windows All

Големина: 16MB

Официална страница: www.photodex.com

Линк за изтегляне: ProShow Gold 3.2

Ръководство: ProShow Gold 3.2

 

Автор:Списание Software & Hardware

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 months later...
  • Отговори 53
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте!За пръв път влизам тук....разбрах че е страхотен форум...сиакм да ви попитам за тази пргорама ProShow Gold!...драпнах си я вчера направих си клипчета но нз как да ги запаметя така че да не се отварят смао от Proshow Gold!....ако някои знае как да направя че да се отвори да кажем от BS Player да ми каже...и да не е от бс плеъра просто да не е от програмата!!!!!!!!!
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!За пръв път влизам тук....разбрах че е страхотен форум...сиакм да ви попитам за тази пргорама ProShow Gold!...драпнах си я вчера направих си клипчета но нз как да ги запаметя така че да не се отварят смао от Proshow Gold!....ако някои знае как да направя че да се отвори да кажем от BS Player да ми каже...и да не е от бс плеъра просто да не е от програмата!!!!!!!!!

Здравей!

Наистина форумът е страхотен! :thumbsup: Така сега по въпроса, като стигнеш до момента когато трябва да запишеш даденият проект и след това искаш да го гледаш през някой плеър (както е в твоя случай) кликаш горе на тази иконката http://img144.imageshack.us/img144/4081/26808885uv4.jpg и след това ще ти се покаже следният прозорец ето едно шотче за по ясно post-1478-1192916281_thumb.jpg и след това натискаш Video fail.След това ще ти се покаже друг прозорец post-1478-1192916786_thumb.jpg и натискаш Create, но преди това можеш да направиш някои настройки, например в какъв тип да запишеш проекта за DVD,PC,Video и т.н.И накрая ще ти се покаже прозорец къде да се запише даденият файл.Това е! ;)

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...
Здравейте.Тук съм от скоро,но смея да кажа,че това е един от най добрите сайтове в БГ.Благодарен съм на админите за прекрасната работа.Използвах някои от триковете за ХР и наистина са супер.Сега по темата.Изтеглих програмката и я използвам.Искам само да попитам,ако сложа повече снимки,може ли да запиша повече от една песен?При стартиране на вече готовия файл на екрана остава рекламната лента на програмата.Защо?Така ли е по принцип или че не е кракната?Благодаря ви отново. :bgflag:
Link to comment
Сподели другаде

При стартиране на вече готовия файл на екрана остава рекламната лента на програмата.Защо?Така ли е по принцип или че не е кракната?Благодаря ви отново. :bgflag:

Според мен е точно това - лентата се появява, защото програмата е се още нелицензирана. В момента, в който закупиш лиценз и го въведеш, предполагам, че лентата ще изчезне.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Здравейте

Имам проблем с инсталацията на програмата,убеден съм,че не е в самата програма,а в Уиндоуса,но ако някой може да ми помогне...Проблема е следния: Започвам инсталация,появява се жълтото прозорче на Photodex instaler, след това встъпителния прозорез,в който обясняват,че сега ще инсталирам ProShow Gold, кликвам за следващ прозорец и ми се появява празен сив прозорец със надпис \i_trial.htm в горния ляв ъгъл....и дотам.Няма бутони,нито нищо...при затваряне на прозореца не ме пита искам ли да изляза от инсталацията,а направо се затваря. Точно това копие на програмата съм го използвал и преди поредната преинсталация на Уина и знам,че работи...А варианта за поредно преинсталиране на Уин...не ме въодушевява особено... Някакви идеи?

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Здравейте. Страхотна програма с една приятелка решихме да я пробваме и ни допадна много ,но тя има проблем с текста при нея текста не излиза на кирилица а на едни ченгелчета. Каква може да е причината
Link to comment
Сподели другаде

Възможни причини:

- регионалните настройки не са направени както трябва;

- има/имало е инсталирана FlexType;

- използва се шрифт, който няма кирилица;

- програмата не поддържа кирилица (макар да ме съмнява).

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Здравейте, токущо намерих тази темичка :)

Бях помолила за цяло ръководство на програмата, знам, че това не става лесно за ден-два, затова ще чакам някой да се отзове и да помогне ;)

Но до тогава и аз самата се опитвам да я разбера програмата и да правя клипчета и имам едно въпросче :)

Значи първо да кажа, че версията на програмата ми е "ProShow Gold 3.2." и почнах да правя едно пробно клипче, като добавих към снимките музика и едно късо отрязано видео, но искам да махна звука на него, само да има картина и да има само музиката, която съм добавила аз. Та някой дали знае как може да стане това ? :)

Аз търсих в options, но нищо не намерих :(

Надявам се някой да помогне. :) Мерси предварително. :)))

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, токущо намерих тази темичка :)

Бях помолила за цяло ръководство на програмата, знам, че това не става лесно за ден-два, затова ще чакам някой да се отзове и да помогне ;)

Но до тогава и аз самата се опитвам да я разбера програмата и да правя клипчета и имам едно въпросче :)

Значи първо да кажа, че версията на програмата ми е "ProShow Gold 3.2." и почнах да правя едно пробно клипче, като добавих към снимките музика и едно късо отрязано видео, но искам да махна звука на него, само да има картина и да има само музиката, която съм добавила аз. Та някой дали знае как може да стане това ? :)

Аз търсих в options, но нищо не намерих :(

Надявам се някой да помогне. :) Мерси предварително. :)))

Здравей,

Просто трябва да намалиш звука на даденото видео което добавяш.Ето как става (за по-ясно ще дам и шотчета):

Добавяш видеото десен клик на мишката->Insert->Title Slide

post-1478-1217257866_thumb.png

от появилия се прозорец Slide Options кликаш на Layers->Add another layer->Add Image or Video

post-1478-1217257904_thumb.png

След като си добавила видеото му намаляш звука на 0 % от Video Clip Settings->Volume и даваш Done

post-1478-1217257958_thumb.png

Това е! ;)

Link to comment
Сподели другаде

Ами при мен няма такова нещо :no:

Незнам дали е от версията, щото явно мойта е по-нова.

Като цъкна с десен бутон няма insert, има само едно insert blank slide, няма title slide :no:

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...