Jump to content

Ръководство: Virtual PC срещу VirtualBox


Препоръчан пост

Не съм се занимавал с инсталации на различни интерфейси за ХР и не мога да помогна в случая. И все пак си мисля, че досега щеше да преинсталираш виртуалната машина и щеше да си спестиш време и главоболия.

 

Явно така и ще направя, утре. Просто не ми се искаше да правя това 3 път за 3 дни. Дет се вика, безмислена гимнастика.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 518
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

  • 2 weeks later...
Инсталирах Virtual PC на машина с win XP. Инсталацията мина без проблеми. След това се опитах да инсталирам Windows 98 se като за целта си направих Boot CD. Всичко вървеше нормално докато не ми изписа съобщението, че уиндоус препоръчва 7340032 байта достъпни и спира до там. Бях предварително заделил 4 гб като виртуален диск, като пробвах да ги конвертирам във фиксирани, но пак се появяваше същото съобщение. Пробвах да увеличавам и системната памет и размера на хард диска но нямаше никакъв ефект. Някой дали е пробвал да инсталира Windows 98 se? Или аз нещо бъркам в инсталацията.
Link to comment
Сподели другаде

Имам Virtual PC с инсталирани Windows XP и 98SE на нея. Инсталацията на Win98SE си протече без никакви проблеми - заредих си DOS от дискетка и си инсталирах операционната система. Всичко си беше както трябва.
Link to comment
Сподели другаде

Инсталирах и виртуал бокс на Инотек, но пак ми изписва същото съобщение. Деинсталирах виртуал ПС и го инсталирах отново и при опит да инсталирам 98 ми изписва следното съобщение:

Please wait while setup initializes.

Scaning system registry ....

Cannot create a temporary directory.

If you have HPFS or NTFS installead on your hard drive, you will need to create an MS-DOS boot partition to set up Windows.

Link to comment
Сподели другаде

Уловката е, че, преди да стартираш инсталацията от setup.exe, трябва да си създадеш дяла ръчно чрез fdisk и след рестарта да го форматираш чрез format c:. Тогава инсталацията протича нормално.
Link to comment
Сподели другаде

Уловката е, че, преди да стартираш инсталацията от setup.exe, трябва да си създадеш дяла ръчно чрез fdisk и след рестарта да го форматираш чрез format c:. Тогава инсталацията протича нормално.

 

 

Създадох дяла с fdisk, но после не може да се форматира С, като ми казва, че няма такъв дял при положение, че виртуалния хард диск е създаден.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте.

Имам няколко въпроса. На първият сигурно ще си дам отговор сам, но въпреки това да попитам - може да създам колкото си искам виртуални машини чрез конзолата на Microsoft Virtual PC Console? Просто стартирам "New virtual machine wizard" и работата става. Така ли е? Ясно, че не мога да използвам 5 наведнъж, защото няма да ми стигне паметта, но мога до отварям този виртуален комп, който аз реша - било с такъв Windows, било с онъкъв Windows?

Вторият въпрос е следния: след като, хард диска е с "динамична регулация на размера", защо при конвертирането на едно АVI to DVD, непрекъснато ме предупреждаваше, че на диска не е място? Диска е 5 ГБ, като при 8-10 път се рестартира (виртуалния) и работата се омаза. Нямаше и спомен от това което съм правил, конвертирал.

И третият: може ли програма, която вече е инсталирана на основния, да не иска да се инсталира на виртуалния? Не мога да си обясня, но имам Ashampoo Uninstaller Platinium на основния, но по никакъв начин не тръгва инсталацията на виртуалния - две кликания на ексето, започва да зарежда часовника и след 5 секунди спира. И така до около.

Link to comment
Сподели другаде

Имам няколко въпроса. На първият сигурно ще си дам отговор сам, но въпреки това да попитам - може да създам колкото си искам виртуални машини чрез конзолата на Microsoft Virtual PC Console? Просто стартирам "New virtual machine wizard" и работата става. Така ли е? Ясно, че не мога да използвам 5 наведнъж, защото няма да ми стигне паметта, но мога до отварям този виртуален комп, който аз реша - било с такъв Windows, било с онъкъв Windows?

Накратко - да.

 

Вторият въпрос е следния: след като, хард диска е с "динамична регулация на размера", защо при конвертирането на едно АVI to DVD, непрекъснато ме предупреждаваше, че на диска не е място? Диска е 5 ГБ, като при 8-10 път се рестартира (виртуалния) и работата се омаза. Нямаше и спомен от това което съм правил, конвертирал.

А какъв лимит си задал на виртуалния твърд диск при създаването му?

 

И третият: може ли програма, която вече е инсталирана на основния, да не иска да се инсталира на виртуалния? Не мога да си обясня, но имам Ashampoo Uninstaller Platinium на основния, но по никакъв начин не тръгва инсталацията на виртуалния - две кликания на ексето, започва да зарежда часовника и след 5 секунди спира. И така до около.

Двете системи са напълно независими една от друга. Причината за нестартиране на инсталацията не трябва да има връзка с инсталираната на истинския компютър програма. Защо не иска да потегли инсталацията обаче, е трудно да се каже.

Link to comment
Сподели другаде

Май съм пропуснал нещо. Къде има нещо за лимит? Ако имаш предвид стойноста над тази, която задавам за виртуалния, то тя е толкова, колкото имам на реалния - повече от 200 ГБ.
Link to comment
Сподели другаде

Става въпрос за полето Virtual hard disk size по време на създаването на нова виртуална машина.

 

Там съм дал 5 GB. До колкото си спомням другата стойност не може да се сменя. Нали?

Link to comment
Сподели другаде

Ами, това е и проблемът. Ти си задал максимален размер на твърдия диск от 5GB. Това място не е достатъчно за операционна система и конвертирано DVD.
Link to comment
Сподели другаде

Ами, това е и проблемът. Ти си задал максимален размер на твърдия диск от 5GB. Това място не е достатъчно за операционна система и конвертирано DVD.

Може ли да се промени сега?

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...