Jump to content

Ръководство: Virtual PC срещу VirtualBox


Препоръчан пост

Добре, благодаря.

Само още нещо. С жената спорихме, как така, няма да навреди вирус, хванат на виртуалната машина, на истинската? Нали вика тя, виртуалната е инсталирана на истинската...?

И още нещо. Как да създам нов дял на виртуалната, след като не успях при самата инсталация на ОС?

Не може да навреди, защото това е ограничена среда. Общо взето това е една от идеята зад виртуалните машини - да е безопасно за тестове на вируси и други опасни програми.

За създаване на нов дял не съм мислил. Пробва ли с Partition Magic?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 518
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Не може да навреди, защото това е ограничена среда. Общо взето това е една от идеята зад виртуалните машини - да е безопасно за тестове на вируси и други опасни програми.

За създаване на нов дял не съм мислил. Пробва ли с Partition Magic?

 

Получи се.

Искам да те попитам, какво се има предвид Shared Folders? Аз го разбирам така, че всичко, което дам до тази папка от истинския, ще бъде достъпна и в виртуалния, без да има нужда да се копира от единия на другия разните му програми, файли, филми и т.н. Прав ли съм? Ако да, мога ли да "шерна" (споделя), целият си дял "D" от реалния (след като съм задал само 5 GB на виртуалния, а реалното "D" има около 200 GB), за да мога да го използвам в виртуалния?

Link to comment
Сподели другаде

Да, можеш да сподели и целия си дял D:. Можеш и да добавяш файлове и папки във виртуалната машина чрез влачене (drag and drop).

 

Добре. Влаченето вече го разбрах от самата тема, която си написъл.

Благодаря.

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да пробваш да инсталираш наново добавките, макар че надали ще има ефект. Може да се наложи да преинсталираш виртуалната машина.

 

Днеска разбрах от къде идва проблема. След като преинсталирах на ново виртуалната машина, я оставих два дни на жената да я ползва, тъй като си беше взела отпуска, но не искаше да изпуска от работата си и затова ме помоли да и инсталирам фирмена поща подобна на Outlook. Казва се Novell Grouрwise. Всичко, което беше инсталирано на виртуалната машина беше Avast и Novell Grouwise (разбира се и добавките). Днес, когато вече нямаше нужда от виртуалната машина (не казвам, че точно за това съм я инсталирал, просто не исках да бъркам, усложнявам, процеса и с други програми. Бях инсталирал само по горе споменатите програми), реших да инсталирам FlyakiteOSX. Всичко премина гладко, рестартирах и....същия син фон, които съм показъл в предишно мнение от 10.02. Тогава си мислех, че проблема е в спирането на тока, а явно е било едно голямо съвпъдение. Най интересното е, че тогава проблема не настъпи при рестарта след инсталирането на FlyakiteOSX, а след спирането на тока. FlyakiteOSX имах инсталиран от предния ден, т.е., нормално си работеше. Всичко беше, точно така, както трябваше - облика на Mac и т.н. Опитвах да влезна по какъв ли не начин за да деинсталирам FlyakiteOSX, но не ми се удаде.

Каде може да е проблема? Да не би да не смогва машината? И ако е така, как така работи един ден с инсталиран FlyakiteOSX?

Има ли начин да деинсталирам (въпреки, че много желая да имам тази програма) FlyakiteOSX с помоща на реалния компютър?

Link to comment
Сподели другаде

Не зная защо не се разбират с виртуалната машина. Възможно е да е заради слабата видео карта, която се емулира от виртуалната машина, но това е само предположение. Не можеш да деинсталираш програмата с помощта на истинския компютър, защото истинската ОС и виртуалната са напълно обособени и отделни една от друга.
Link to comment
Сподели другаде

Не зная защо не се разбират с виртуалната машина. Възможно е да е заради слабата видео карта, която се емулира от виртуалната машина, но това е само предположение. Не можеш да деинсталираш програмата с помощта на истинския компютър, защото истинската ОС и виртуалната са напълно обособени и отделни една от друга.

 

Моля те, не ми казва, че ще трябва да деинсталирам отново виртуалната.

Ако трябва да увелича паметта? Пробвах в Safe Mode, но все същият син фон.

 

П.П. Това, че разделя паметта между реалната и виртуалната на половина (или какъвто и да е вариант), не означава, че като спра виртуалната, паметта за реалната ще остане така, както съм я разделил? Паметта е споделена само, когато вървят и двете машини, нали така?

Link to comment
Сподели другаде

Моля те, не ми казва, че ще трябва да деинсталирам отново виртуалната.

Ако трябва да увелича паметта? Пробвах в Safe Mode, но все същият син фон.

 

П.П. Това, че разделя паметта между реалната и виртуалната на половина (или какъвто и да е вариант), не означава, че като спра виртуалната, паметта за реалната ще остане така, както съм я разделил? Паметта е споделена само, когато вървят и двете машини, нали така?

Третирай виртуалната машина като реална. Както би процедирал да оправиш реалната, така се оправя и виртуалната. Ако нищо не помага, то ще се наложи да я преинсталираш. Затова и препоръчвам да ползваш функцията Undo disks, която ще ти позволи да имаш оригинална чиста виртуална инсталация и всички програми, които искаш в 2 отделни слоя, ако мога така да се изразя.

 

Паметта не се "разделя". Просто Virtual PC толкова памет ще докладва на виртуалната ОС. Реално не се ползва толкова, а дори и да се ползва, след спиране на виртуалната машина паметта се освобождава. На практика Virtual PC не е по-различна от която и да е друга програма, която заема памет, докато работи, и спира да заема памет, когато я спреш.

Link to comment
Сподели другаде

Третирай виртуалната машина като реална. Както би процедирал да оправиш реалната, така се оправя и виртуалната. Ако нищо не помага, то ще се наложи да я преинсталираш. Затова и препоръчвам да ползваш функцията Undo disks, която ще ти позволи да имаш оригинална чиста виртуална инсталация и всички програми, които искаш в 2 отделни слоя, ако мога така да се изразя.

 

Паметта не се "разделя". Просто Virtual PC толкова памет ще докладва на виртуалната ОС. Реално не се ползва толкова, а дори и да се ползва, след спиране на виртуалната машина паметта се освобождава. На практика Virtual PC не е по-различна от която и да е друга програма, която заема памет, докато работи, и спира да заема памет, когато я спреш.

 

Имам включена Undo disks функцията, само че не виждам от къде да я стартирам.

Link to comment
Сподели другаде

Когато изключваш компютъра от меню Start, след изключване на операционната система Virtual PC ще те пита дали да запази промените и къде. От падащото меню избираш да ги запазва на undo диска и той ще помни промените. В момента, в който изтриеш промените там, ще имаш инсталацията такава, каквато е била на същинския виртуален хард диск.
Link to comment
Сподели другаде

Когато изключваш компютъра от меню Start, след изключване на операционната система Virtual PC ще те пита дали да запази промените и къде. От падащото меню избираш да ги запазва на undo диска и той ще помни промените. В момента, в който изтриеш промените там, ще имаш инсталацията такава, каквато е била на същинския виртуален хард диск.

 

Нямам старт меню на виртуалния, или по точно имах го докато не се появи синия екран. Затварям от Action/Close. Тогава ме пита да запази ли промените и др. възможности. Давам така както казваш. Запазва ги на показаната по долу снимка. Но не знам как да отворя този диск за да изтрия тези промени.

post-485-1202842944_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

За втори път ти казвам, че това става, когато изключваш копютъра от старт менюто на самата виртуална машина. Ако Windows на нея не ти зарежда, това е отделен въпрос. Преинсталирай си виртуалната машина.
Link to comment
Сподели другаде

За втори път ти казвам, че това става, когато изключваш копютъра от старт менюто на самата виртуална машина. Ако Windows на нея не ти зарежда, това е отделен въпрос. Преинсталирай си виртуалната машина.

 

Windows-а ми зарежда, само че нямам бутон "Старт меню". Всичко протича нормално - от стартирането, през логото на MAC (така както се зарежда Windows XP с бягъщите точки, но на мястото на надписа Windows XP е отгризната ябълка) до появяването на вече споменатия образ, на мястото на нормалния Windows XP десктоп - с старт менюто, таскбара, коша и т.н.

На снимката добре се вижда, че има заредена система...

post-485-1202847116_thumb.jpg

post-485-1202847123_thumb.jpg

post-485-1202847131_thumb.jpg

post-485-1202847139_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Не съм се занимавал с инсталации на различни интерфейси за ХР и не мога да помогна в случая. И все пак си мисля, че досега щеше да преинсталираш виртуалната машина и щеше да си спестиш време и главоболия.
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...