Jump to content

Ръководство: Virtual PC срещу VirtualBox


Препоръчан пост

:look: Не мисля ,тегля 64 битовата. Пробвах и с един HAV -  инструмент пак майкрософтски ,за да видя има ли хардуерна виртуализация ,но и там инструмента не можа да се задейства.Има ли някакъв начин да разбера поддържа ли лаптопа ми  тази виртуализация ? Когато си избирам лаптоп  какво е нужно да гледам ,за да съм сигурна че има виртуализация ?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 518
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Най-вероятно си инсталирала Windows Virtual PC. Ако да, ще трябва да я деинсталираш: отвори Computer и кликни в горната част Uninstall or change a program, после кликни вляво View installed updates, там маркирай Windows Virtual PC и клини бутон Uninstall. Ако е нужен рестарт, рестартирай.

 

Един начин да разбереш дали процесорът поддържа необходимитe инструкции за виртуализация е със CPU-Z. След като стартираш приложението, гледаш реда Instructions дали съдържа VT-x (ако процесорът е на Intel) или AMD-V (ако процесорът е на AMD). Ако процесорът поддържа съответните инструкции, значи ще има виртуализация.

Когато купуваш лаптоп няма как да си сигурна дали процесорът ще поддържа виртуализация. Повечето я поддържат. Ако си харесала лаптоп с процесор на AMD, можеш да си общо взето сигурна, че ще се поддържа виртуализация. Ако си харесала лаптоп с процесор на Intel, той трябва да е Core i модел (i3, i5, i7). Почти всички такива процесори поддържат виртуализация, но има някои специфични модели от по-старите поколения, които не я поддържат. По-принцип тези поколения процесори не се използват в новите лаптопи, но все пак...

Най-добре е да се провери точният модел на процесора, използван в набелязания лаптоп, в Интернет и да се види дали наистина поддържа технологията, преди да се правят покупки.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря много за отговора Night_ Raven .

При мен Instructions има  MMX ,SSE,SSE2,SSE3,SSSE3,EM 64 :crazygirl2: .  При това положение имам ли възможност да ползвам някаква виртуална машина ? Може ли да дадеш линк ,от който да  проверявам кои процесори поддържат виртуализация?

Link to comment
Сподели другаде

При това положение имам ли възможност да ползвам някаква виртуална машина ?

Можеш разбира се. Microsoft Virtual PC 2007 не изисква задължителна хардуерна виртуализация. Oracle VM VirtualBox също не изисква такава и дори предлага отлична софтуерна виртуализация.

 

Може ли да дадеш линк ,от който да  проверявам кои процесори поддържат виртуализация?

Няма конкретен линк. Проверяваш какъв точно е процесорът, след което търсиш в Google какви инструкции поддържа.
Link to comment
Сподели другаде

Това което ми препоръча в началото не сработи, защото въобще в актуализациите го нямаше Virtual PC .От Control panel-  пробвах, но ме пита искате ли тази програма( Виртуал ПС)  да актуализира друг софтуер ,докато отказвах нищо не ставаше като се съгласих ,да актуализира се махна. После се появи където ми каза да действам и накрая рестартирах и сега я няма  виртуалната машина.Много благодаря  Night_ Raven .

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...