Jump to content

Може ли да се направи сайт, от които да може да се тегли?


Препоръчан пост

може ли да си направя саит от които да може да се тегли?

Всмисъл да си кача нещо на сайта което да може да се изтегли от др.хора

правя си саит от www.piczo.com

ако някои може да ми помогне ще съм му мн. благодарен!

Мисля че от www.piczo.com няма да стане

знаете ли с коя програмка ще стане

дано някой да ми каже тоя път че ми омразна да пиша от форум на форум :(

Link to comment
Сподели другаде

Малко е неясно обяснено. Ако искаш да споделяш само файлове към други потребители, не е проблем да ги теглят от твоя компютър и имаш реален IP адрес, можеш да превърнеш компютъра си във файлов сървър с HFS 2.1d Build #088.

 

П.П.: малко пунктуация и подобрена структура не би навредила. :)

Link to comment
Сподели другаде

Първо - добре дошъл в нашия форум.

 

По темата - мисля, че не е проблем да си направиш сайт от който да може да се тегли. Първо тряблва да качиш съответните неща в една директорийка на персоналното ти място в нета. След това изработвайки сайта да пишеш името на файла и едновременно да дадеш линк към него. В ТОЗИ ПРИМЕР като отидеш на секция "ФОРУМ" се отваря нова страница, където като цъкнеш върху буквичките се отваря форум. С линка към твоят файл е същата работа.

 

Предупреждавам ви, че примерът е направен за да онагледи моят отговор и след няколко дни ще бъде премахнат.

 

XIII, ако нещо не ти е станало ясно - питай смело. Ще направим всичко възможно да ти обясним. Успех !

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ви много!

А пък за пунктоацията на изреченията ми не се тревожете

Понякога и аз не се разбирам :crosseyes1:

Не вярвам да има разтревожени хора тук, но наистина хубаво би било следващият път да бъдеш маалко по-съсредоточен. Освен това така и ти сам ще се разбираш :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

Малко е неясно обяснено. Ако искаш да споделяш само файлове към други потребители, не е проблем да ги теглят от твоя компютър и имаш реален IP адрес, можеш да превърнеш компютъра си във файлов сървър с HFS 2.1d Build #088.

 

П.П.: малко пунктуация и подобрена структура не би навредила. :)

Apache също индексира файловете в папка без html файл, като всеки един от индексираните файлове може да се тегли. Стига потребителят да има реално IP естествено.

Link to comment
Сподели другаде

Urbansoft, би ли разяснил малко по-подробно, че ми стана интересно.

 

Apache представлява web server. След като го инсталираш можеш да сложиш в htdocs папката файлове или други папки и те ще бъдат индексирани и файловете в тях ще излизат в списък и ще могат да бъдат теглени. Освен това може да създаваш виртуални директории, които да сочат към вече съществуващи такива от твърдия диск. Общо взето, за да добиеш представа - в дата.бг файловете излизат по този начин като разглеждаш директно директориите.

 

Ето няколко линка с информация специално за създаването на виртуалните папки:

От официалния сайт на Apache.

Урок на български от web-tourist с подобна информация.

 

А ето и линк с повече информация за самия модул, отговарящ за индексирането - mod_autoindex:

http://httpd.apache.org/docs/1.3/mod/mod_autoindex.html

Link to comment
Сподели другаде

Някой ще ми каже ли как да публикувам сайта си правя го с тази програма

Macromedia Dreamweaver MX 2004

Ами след като стане готов сайта ти на практика той представлява определен брой файлове и папки. Тези файлове и папки трябва да бъдат качени в твоето интернет място, което имаш.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...