Jump to content

Ръководство/описание за/на HijackThis


Препоръчан пост

Отвори този .reg файл в Internet Explorer (ако ползваш основно Firefox или Opera например), за да ти предложи да го запази. Запази го някъде, кликни два пъти върху него -> Yes -> OK. Опитай пак да разрешиш System Restore.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 70
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Отвори този .reg файл в Internet Explorer (ако ползваш основно Firefox или Opera например), за да ти предложи да го запази. Запази го някъде, кликни два пъти върху него -> Yes -> OK. Опитай пак да разрешиш System Restore.

 

 

:) Много благодаря...Оправи се. Вярно, че предпочитам Firefox и даже Internet Explorer го бях деинсталирала. Незнам там ли е бил проблемът, но без тази възможност да си върна назад системата, без право на грешки, се чувствах малко... Наистина благодаря.

Link to comment
Сподели другаде

Internet Explorer не може да се деинсталира. Нещо си се объркала.

 

Добре де, незнам точно какво, но за да си го пусна, трябваше да го добавя през Add/Remove Windows Components от инсталационния ми диск

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Здравейте.След като пусна hijack да сканира и след това го затворя ccleaner ми показва тези грешки в регистрите:http://store.picbg.net/thumb/1D/2C/12242a69aaf31d2c.JPG .Това нормално ли е?Все още разучавам програмата и не рискувам да трия или променям нещо с нея.Дръпнах си я от един линк тук.Направо преименувана.
Link to comment
Сподели другаде

  • 9 months later...

Здравейте....отличен за ръководството...въпросът ми е:

Какво се случва, когато HJT работи от временна директория?...Ето така например:

 

C:\DOCUME~1\ALEXAN~1\LOCALS~1\Temp\_tc\HijackThis. exe

 

п.п Въпросът ми е чисто теоретически...примерът е взет от произволен лог..!

Link to comment
Сподели другаде

Не се случва нищо фатално в общия случай, но тогава резервните копия на премахнатите обекти се запазват също там и при почистване на временната папка биват премахнати. Ако HijackThis се ползва за бърз анализ, поправка на някаква дреболия и/или потребителят е уверен какво прави, то резервните копия не са особено нужни и стартирането на програмата от временна папка не е реален проблем. При почистване на заразена система или при премахване на неща, за които потребителят не е сигурен доколко са опасни/нужни, е желателно резервните копия да са винаги достъпни. Не се знае.

Затова е препоръчително HijackThis винаги да се стартира от собствена папка.

Link to comment
Сподели другаде

Значи по добрия вариант е да се предложи на потребителя да направи така;

C:\post.ехе или

C:\Program Files\HiJackThis

 

п.п. post.ехе - така е на моя компютър затова давам такъв пример

Link to comment
Сподели другаде

Директно на C: може да е, ако е програмата ще е там по-скоро временно. Например за почистване на заразена система, след което ще бъде премахната. Не заради друго, но е неподредено да стои там за постоянно, а и може да се изтрие по погрешка някой път при бързане. Същото се отнася и ако се постави директно на работния плот. Ако е в своя папка (например C:\Program Files\HijackThis или друга удобна за потребителя), тогава е просто по...-спретнато. :)
Link to comment
Сподели другаде

  • 5 months later...

здравейте,използвах една програма и ми изписа:

Знайте, че елементите описани тук не са всички. Те са критични настройки на вашата система и често цели на злонамерен софтуер. Преди да премахнете елемент, уверете се, че е злонамерен софтуер. Отчета е 100% съвместим с отчета на HijackThis, така че можете да запазите този отчет и да го изпратите на някой сертифициран HijackThis анализатор и HijackThis форуми.

опитах се да ги проверя,но наистина нищо не разбирам ,а и Отчет на анализ за измама.txtне открих нищо на български....може ли някой да помогне?

Link to comment
Сподели другаде

Гост
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Създай ново...