Jump to content

"ВИП БРАДЪР" СРЕЩУ "MUSIC IDOL


Препоръчан пост

Битката започна отново! Войната за зрители вече се поде от Слави и сие с формата "Мюзик Айдъл". Нова тв гласят старта на вторият сезон на риалити шоуто "ВИП Брадър", който е насрочен за 26 март! Всичко това се прави единствено, заради Вас - зрителите!

 

Стреляй! - твоето мнение

Link to comment
Сподели другаде

Мюзик Айдъл - чудесна идея за откриване на таланти, опорочена от комерсиализъм, желание за евтини зрелища по телевизията и некадърна реализация. Разбира се средностатистическия българин би направил много, само и само да го дават по телевизията. Дори и хора без умения и талан се пробват. Като изключим Йорданка Христова, другите малко не им е работата да са там. Не че имам нещо против Дони, но не мисля, че му приляга особено. Глория, като член на широко застъпената чалгия (поп фолк, чалгия, все тая), е там, но реално голямото и самочувствие, малкото мозък, комплексите и др. неща я правят неподходяща да е в журито. Слави е там, защото е продуцент, не заради друго. Реално човек без музикално образование, чалгаджия, без вкус към музиката, егоцентрик, комплексаджия, олигофрен и без глас да пее не би трябвало да е в журито. За тоталното отсъствие на безпристрастие у него няма нужда да говорим. Жури, 75% събрано от кол и въже, някак не ми вдъхва респект. Щеше да е добре на мястото на комерсиалните клоуните да има някой повече специалист в пеенето, по-специално в народното пеене например. Журито прави и грешката да прави физиономии докато пеят кандидатите, което смущава изпълнителите. Само Йорданка Христова се държи професионално, но това е нормално. Хубава работа, ама българска, както се казва.

 

ВИП Брадър - накратко - действа ми като разхлабително. Бих го гледал ако наистина нямам компютър, всичките ми приятели са заети, наличните ми дискове и кастеи са унищожени и всичките останали канали на кабелната са спрени. Лъскава опаковка, л***а вътре.

 

Извинявам се за доста острите ми мнения, но просто от целия този комерсиализъм, който лъха от тези "продукции", ми се повдига.

Link to comment
Сподели другаде

Не бих гледал ВИП или БИГ Брадър,по никакъв повод !

MUSIC IDOL,сигурно ще става все по-интересно,но всяка вечер,няма да го гледам,определено !

Не обичам такива предавания !

Link to comment
Сподели другаде

... Като изключим Йорданка Христова, другите малко не им е работата да са там. Не че имам нещо против Дони, но не мисля, че му приляга особено. Глория, като член на широко застъпената чалгия (поп фолк, чалгия, все тая), е там, но реално голямото и самочувствие, малкото мозък, комплексите и др. неща я правят неподходяща да е в журито. Слави е там, защото е продуцент, не заради друго. Реално човек без музикално образование, чалгаджия, без вкус към музиката, егоцентрик, комплексаджия, олигофрен и без глас да пее не би трябвало да е в журито. За тоталното отсъствие на безпристрастие у него няма нужда да говорим. Жури, 75% събрано от кол и въже, някак не ми вдъхва респект. Щеше да е добре на мястото на комерсиалните клоуните да има някой повече специалист в пеенето, по-специално в народното пеене например...

 

Извинявам се за доста острите ми мнения, но просто от целия този комерсиализъм, който лъха от тези "продукции", ми се повдига.

 

Аз пък за начало ще се извиня, че ще се обърна така към "ръководството", но на мен ми се повдига от такива крайни и необосновани коментари. Честно казано, направо яд ме разкъсва отвътре... за пореден път някой определя по-скоро предпочитанията си към музиката, и по-точно неприязън към поп-фолка и т.н. и определена ненавист към Слави Трифонов в случая. А идеята май е съвсем друга.

Какво означава кол и въже?

Предложи някой "специалист в пеенето"... народното например!

Изобщо тотално мазане е всичко. Хубаво, не харесваш чалга! Запознат ли си с тази музика или все още смяташ, че това е само "радка-пиратка"? Слушал ли си някои от поп-фолк изпълнителите? Слушал ли си ги как пеят народни песни? Знаеш ли, че повечето от силиконовите красавици, които се тръскат сега по ТВ Планета са започнали с народно пеене... при специалисти?

Относно Дони, кое не му "приляга особено"???

А за Слави какво ще кажеш - очевадно е, че не ти харесва... но знаеш ли какво е значението на думата "олигофрен"? И без музикално образование???

Сигурно си готин човек, но според мен не ти прави чест да казваш тези неща!

Разбира се, ти можеш да си пишеш всичко... и накрая да се извиниш за острия език.......................

Link to comment
Сподели другаде

Аз пък за начало ще се извиня, че ще се обърна така към "ръководството", но на мен ми се повдига от такива крайни и необосновани коментари. Честно казано, направо яд ме разкъсва отвътре... за пореден път някой определя по-скоро предпочитанията си към музиката, и по-точно неприязън към поп-фолка и т.н. и определена ненавист към Слави Трифонов в случая. А идеята май е съвсем друга.

Какво означава кол и въже?

Какво му е необоснованото? Казал съм защо смятам, че журито не е подходящо и защо идеята е опорочена. Ако искаш да доразвия теорията, ако ще ти е по-лесно. Да, мразя чалгата и Слави. Не, не изцяло ненавист към нея изразявам. Тя изгражда само част от мнението ми. Не съм с чак толкова промит мозък, че да се хвърля в сляп фанатизъм. Може би си върл почитател и реагираш по инерция малко на думите ми.

 

Какво означава кол и въже?

Означава събран на сляпо; както дойде; скалъпен набързо и неподходящо.

 

Предложи някой "специалист в пеенето"... народното например!

След малко.

 

Изобщо тотално мазане е всичко. Хубаво, не харесваш чалга! Запознат ли си с тази музика или все още смяташ, че това е само "радка-пиратка"? Слушал ли си някои от поп-фолк изпълнителите? Слушал ли си ги как пеят народни песни?

Знам, че има разлика межди т.нар. поп-фолк и чалга. Запознат съм донякъде, но не искам да се запознавам повече. Слушал съм поп-фолк изпълнители и някои наистина имат чудесни гласови данни. И народни песни съм слушал как пеят. Защо не ги пеят по принцип? Защото не се продават толкова колкото 10526-тата песен за това кой как я е изоставил или нещо такова.

 

Знаеш ли, че повечето от силиконовите красавици, които се тръскат сега по ТВ Планета са започнали с народно пеене... при специалисти?

Искаше пример преди малко - сама си отговори. Ето някои от тези специалисти например. Защо те не са поканени, след като са такива?

 

Относно Дони, кое не му "приляга особено"???

Ами не мисля, че е подходящ толкова за жури. Просто така мисля и чувствам. Наричай го както искаш.

 

А за Слави какво ще кажеш - очевадно е, че не ти харесва... но знаеш ли какво е значението на думата "олигофрен"? И без музикално образование???

Знам какво значи олигофрен. Ако ще се хващаш за всяка моя дума, надали има смисъл да обяснявам повече. Не знам дали наистина е завършил консерваторията, но дори и да я е завършил, жестоко ме съмнява да я е завършил с честен труд и усилия.

Да не говорим за липсата на глас да пее. Слави и певец е като крава и космос според мен.

 

Сигурно си готин човек, но според мен не ти прави чест да казваш тези неща!

Всъщност съм ужасен човек, който върви и плюе всичко наред, без да се обоснове и без да уважава никого и нищо. Трябва да ме линчуват. Защо да не ми прави чест? Защото не ти харесва като гледна точка? Защото не се вписва в представата ти за естетско изказване и нарушава харамнията в живота ти? Защото е по-остро? И на Слави не му прави чест да върши някои неща, но той ги прави. На него явно е простено.

 

Разбира се, ти можеш да си пишеш всичко... и накрая да се извиниш за острия език.......................

Повярвай ми, можех да се изкажа и по-остро. Това е честа практика при други хора, на които никой не прави забележка. Нормално, прави се, когато е удобно и изнася.

Link to comment
Сподели другаде

:angry: Не, не съм върл почитател и не реагирам по инерция.

Не се хващам за всяка твоя дума, но ми се струва нормално да коментирам нещо написано, поне така си мисля.

По никакъв начин не нарушаваш душевната ми хармония, наистина... най-вероятно аз не съм те разбрала!

И за протокола... не съм в защита на Глория, Слави, Дони бонбони и всякакви други. Просто ти се ядосах на изказването и все още мисля, че някои неща са необосновани.. но светът е шарен, нормално. Следващия път ще си мълча. :crazy:

Link to comment
Сподели другаде

Много интересна полемика :crazy: Но, за да не става много еднообразно и да не се измества темата (защото тя е едното срещу другото, а не само за едното или само за другото) искам да си кажа казването и аз :)

 

Лично на мен Music Idol ми харесва, забавно ми е да го гледам. Изобщо не мога да пея, но пък много компетентно изказвам мнението си за участниците :haha: Глорията ми е много префърцунена и с удоволстиве бих и дала стимулиращо "НЕ" :D

Дони, човека си мъчи достатъчно, за да ми пречи..Слави е доста противен на моменти, но пък има 100-товото основание да бъде там - той знае как се става известен в БГ, какво му трябва на един идол и какво не искат да гледат българските зрители. След толкова години на върха на славата, едва ли е случайно ;) Йорданка си тежи на мястото определено, против нея и аз нямам какво да изкажа. Опосумите са просто страхотни! Ето те правят шоу! :crazygirl:

 

Почти не съм гледала нито един от брадърите, а пък предишния ВИП беше просто меко казано пошъл и като цяло концепцията на това предаване е насочено проЗтолюдието. Наистина не ми се коментира нито идеята, нито самото предаване. Направих си труда да потърся сведения за това кой ще изтъпанчат в домовете ни, но явно финалните имена ще станат ясни в началото на шоуто. Както и да е.

 

Лично аз не мисля, че двете предавания имат много общо за сравнение. Динамиката и вълненията в конкурса едва ли могат да се сравняват с показността и изкуствената суета на големия брат...Лично мнение :) :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Night_Raven Сигурен съм,че който и да участваше нямаше да отговаря на твоите високи критерий за телевизионно предаване :crazy:

Просто си гледам шоу с талантливи певци,и се забавлявам.

Link to comment
Сподели другаде

На Music Idol това му е част от идеята до колкото знам - журито да се гаври с участниците. С тези, които стават за гавра де. Идеята си е ясна, да се вдигне рейтингът, понеже на хората им харесва да гледат как някой го унижават и му се смеят. Може би именно затова е подбрано такова жури. Все пак, ако сложат сериозни и отговорни хора те биха уважавали представящите се пред тях и няма да се получи номерът. В първия кръг на шоуто гавренето беше на ниво, поне от това което видях във vbox7, така че май всичко е наред... :D Както спомена Night_Raven, комерсиалното е в основата и на това предаване.

 

За Vip Brother нямам какво да кажа, понеже стоя на колкото се може по-голямо разстояние от всичките Brothers, но мисля че двете предавания ще имат сходен рейтинг или може би Music Idol ще е малко по-напред.

Link to comment
Сподели другаде

VIP и BIG brother определено не мисля че заслужават вниманието ни. Просто се наситих да гледам простотия.

Иначе Слави определено знае пътя на славата, и може да се каже че той е човека който помогна на много хора да започнат отнякаде да градят собствена кариера. Макар и на моменти коментарите му да са прекалено солени мисля че е по-добре да каже точно каквото мисли отколкото да заблуждава и "хленчи". Все пак ние познаваме Слави - мъжът който говореше това което мислеше, та макар и някога много отдавна ..

Link to comment
Сподели другаде

Night_Raven Сигурен съм,че който и да участваше нямаше да отговаря на твоите високи критерий за телевизионно предаване :crazy:

Просто си гледам шоу с талантливи певци,и се забавлявам.

Не съм сигурен дали говориш за участниците или журито. Ако говориш за първите, то не си прав. Аз не се оплаквам от тях, дори напротив. Ако говориш за вторите, вече си на правилен път. Защо да не са ми високи изискванията? Ти като купуваш нещо не държиш ли на качество? Като се храниш някъде, не искаш ли храната да е вкусна? Не искаш ли обслужването да е добро? Имам право да недоволствам и да изисквам повече, защото телевизията се прави за мен - зрителят, каквито са и още милиони хора. Зрителите си плащаме на телевизийте, макар и не директно, затова имаме право да изискваме. За теб може да е добро, но за мен не е. Както и обратното е възможно.

Link to comment
Сподели другаде

Както каза телевизията се прави за милиони хора.Какво искат да гледат според теб тези хора?Простотията на някой,защо според теб бяха избрани такива участници в всички брадъри?Продуцентите си продават шоуто,а такива предавания се продават.Публиката ги гледа.Не мога да сравня двете предавания,харесвам и гледам Music idol,има участници с такива уникални гласове,доставя ми удоволствие да ги слушам.Могат да сложат в малкото си джобче 90% от родните звездички. :peace:
Link to comment
Сподели другаде

Смятам да изкажа мнение чак когато видя как ще се развие Мюзик Айдъл и кой ще влезе във Вип Брадър. Но ако шоуто е толкова тъпо, колкото и рекламите му, ще си остана на вълна "талантите".
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...