Jump to content

Честита Баба Марта


Препоръчан пост

http://www.martenicibg.hit.bg/a01.jpg

 

Честита Баба Марта и от мен на всички сладури тук!

 

Да сте живи, здрави и винаги усмихнати. Да са си румени бузките и крепко здравето.

 

Ето и един поздрав от мен за вас:

 

Баба Марта бързала,
мартеници вързала:
морави, зелени,
бели и червени.

Първом на гората
да листят листата.
И да дойдат всичките:
щъркелите, птичките,
първият певец,
Косер хубавец.

После на градините
да цъфтят гиргините
и латинки алени,
и божури шарени.
Ябълки да зреят,
круши да жълтеят.

А пък на дечицата
върза на ръчицата
мартеници чудни
със ресни червени,
да са ранобудни,
да растат засмени...

Link to comment
Сподели другаде

Честита Баба Марта на всички приятели, познати, съфорумници, на Баш Админ-а (да се чете с главно А и главно Б)... и на хората, които носят името - Мартин(а), Марта (Марта Кент да не се крие), май за други имена не се сещам!

 

ПП Поздравленията и пожеланията към моя син - Мартин, може да изпратите в ЕВРО-сметката ни в Първа Инвестиционна Банка!

Имената на дарителите ще бъдат публикувани в понеделник на заглавната страница на сайта на Майкрософт!

Link to comment
Сподели другаде

Честита Баба Марта на всички и от мен!

Пожелавам ви много здраве, пролетни усмивки, всело настроени и да не ви се мокрят много мартениците като се къпете :haha:

 

Напомням за по народното поверие, че на днешния ден всички си намисля един ден от месец Март. Вярването е, че кактото е времето през намисления ден, такава ще му е на човек годината. Така, че - пожелавам ви да си намислите най-слънчевия и приказен ден! Нека всички дни през този женски месец бъдат такива!

Link to comment
Сподели другаде

Честита Баба Марта на всички и от мен!

Пожелавам ви много здраве, пролетни усмивки, всело настроени и да не ви се мокрят много мартениците като се къпете :haha:

 

Напомням за по народното поверие, че на днешния ден всички си намисля един ден от месец Март. Вярването е, че кактото е времето през намисления ден, такава ще му е на човек годината. Така, че - пожелавам ви да си намислите най-слънчевия и приказен ден! Нека всички дни през този женски месец бъдат такива!

Аууууу, какво пожелание..... пу, пу, пу да не се сбъдне, че както е тръгнал този месец със дъждец и лошо време....

То ясно че е женски месец и положението е едновремешните менящи календарчета, ама защо ви държи цяла година този пуст женски месец.

Да взема да се обадя на моя личен приятел Сергей Станишев и да му кажа да преминем към 11-месечната година!

 

ПП Пък да ви се похваля: Ако знаете днеска как ме накичиха с мартиницииии... нъц, нъц!

Аааа и още нещо: касиерката ни пристигна облечена като мартеница.... поне да беше дошла като Снежанка

 

Молба към Модераторите: Моля Ви кажете ми как се пише: мартИница или мартЕница!

Link to comment
Сподели другаде

Молба към Модераторите: Моля Ви кажете ми как се пише: мартИница или мартЕница!

Аз като един глобален модератор на правописни грешки и представител на североизточна България.. искам да обявя официално, че се пише и казва мартЕници!!! :punish:

Link to comment
Сподели другаде

ЧЕСТИТА БАБА МАРТА и от мен! Да сте червени - не от яд и бяс, а с червени бузки. Да не пребледнявате от проблемите, а да сте бели само заради разликата от банския :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: ;)
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...